Erdvės

5 meistriški garsaus dizainerio Markhamo Robertso amerikietiško stiliaus interjerai

Interjero dizaineris Markhamas Robertsas garsėja laikui nepavaldžiu amerikietišku stiliumi. Antrojoje jo knygoje „Notes on Decorating“ (liet. „Dekoravimo užrašai“) sudėti per penkerius metus sukurti darbai – iš viso 32 projektai.
Reading time 4 minutes
Nelson Hancock nuotr.

„Mes, amerikiečiai, esame puikiai perpratę įvairių kultūrų įtakos mišinį. Man regis, amerikiečių interjero dizainas perima visa, kas geriausia, iš įvairių pasaulių ir sujungia į savitą stilių. Tas stilius atsipalaidavęs ir savimi pasitikintis, entuziastingas ir optimistinis“, – sako M. Robertsas. Su „L’Officiel“ dizaineris dalijasi keliais savo mėgstamiausiais interjerais.

 

Meno kolekcionieriaus svetainė Niujorke. Dekoras čia sluoksniškas, pabrėžiantis meno kūrinius, darniai žaidžia spalviniai ir raštų kontrastai: oranžinė ir safyrų mėlyna, balta ir tamsūs atspalviai, smulkūs, ritmiškai pasikartojantys potėpiai ir abstrakčios dėmės. Kampuotas formas sušvelnina minkšti baldų audiniai ir aptakios linijos, o ryškūs akcentai suteikia erdvei papildomo tūrio. Vertėtų pastebėti, kad dekoras ne visada pagražina dalykus, kartais jis gali būti labai apgaulingas, todėl reikia laiku atsitraukti ar sumažinti daiktų gausą, kad sukurtum reikalingą įspūdį.

1606257038897726 spread 102
Meno kolekcionieriaus svetainė Niujorke. Nelson Hancock nuotr.

Pusryčių stalas slidinėjimo namelyje Montanoje. „Labai patiko šio projekto mastelis ir galimybė kurti visą interjerą, kuris sujungia natūralias ir senoviškas medžiagas. Jas čia panaudojau naujoviškai. Svarbu, kad niekas šiame interjere nekonkuruoja su nuostabiu gamtovaizdžiu už langų“, – Montanos projektą prisimena M. Robertsas. Nors interjere daug natūralaus medžio, jis neatrodo senamadiškai, priešingai – skirtingų formų, dinamiškų ir statiškų linijų dermė, šviesos ir tamsos kontrastai bei „japandi“ stiliaus (skandinaviško ir japoniško stilių mišinys) užuominos suteikia pusryčių zonai jaukaus modernumo.

1606257091771476 mr 12
Pusryčių stalas slidinėjimo namelyje Montanoje. Nelson Hancock nuotr.

Nantuki saloje esančio namo valgomasis. Šis iš pirmo žvilgsnio saldus valgomojo interjeras demonstruoja labai sudėtingą ir išpuoselėtą dekoravimo būdą, skirtą kolekcionieriams ir profesionalams. Kiekvienas paviršius ir kiekviena detalė nuosekliai apgalvoti – kad ir tapetuota siena atrodo tartum būtų padaryta iš dailylenčių, taip sukurta jungtis su dailylentes atkartojančiomis kambario lubomis ir mediniais baldais.

 

Išskirtinė vieta praminta gėlių namais, mat čia spalvingais žiedais žydi viskas – nuo tradicinio amerikietiško stiliaus kėdžių, ilgų užuolaidų, lempų gaubtų, minkštutėlių sofų iki sienų apmušalų ir porceliano dirbinių. Interjere meistriškai įkomponuoti meno kūriniai, nors kambariuose apstu daiktų, jie nesukelia vizualinio triukšmo, o harmoningai papildo vieni kitus.

1606257121638619 spread 4 right
Nantuki saloje esančio namo valgomasis. Nelson Hancock nuotr.

Valgomasis name Vašingtono valstijoje. „Jo spalvas rinkau pagal bičiulės Nathalie Farman-Farmos sukurtą sienų apmušalų raštą, pavadintą „Casse-Noisette“ (liet. „Spragtukas“), o stilių derinau ir prie senovinių Besarabijos kilimų, kuriais galėjau įgyvendinti savo aistrą derinti skirtingus raštus ir spalvas“, – apie margo interjero kūrimą pasakoja M. Robertsas. Valgomojo sienos puoštos „Casse-Noisette“ raštu, sudėliotu iš vertikalių tiesių ir banguojančių linijų, margintų smulkiomis gėlėmis ir spalvingų lapų šakelėmis, jose ryškėjanti vandenyno mėlynumo spalva tapo gaivinančiu kambario akcentu. Kad spalva suskambėtų dar išraiškingiau, šioje erdvėje derintos to paties mėlynumo detalės: dekoratyvinė kolona, keramikos indai, kėdžių pagalvėlės ir senovinio kilimo raštas.

1606257146604327 spread 140 left
Valgomasis name Vašingtono valstijoje. Nelson Hancock nuotr.

Londone esančio namo svetainė, kurta artimai M. Robertsas kolegei ir jos šeimai. „Klientė iš šeimos paveldėjo neįtikėtinų meno kūrinių ir baldų, kuriuos panaudojome suteikdami jiems naują gyvenimą. Dekoras – gausus ir išpuoselėtas, nepaisant to, be galo svetingas“, – interjerą trumpai pristato projekto autorius.

 

Šios erdvės akcentas – aukštomis baltomis knygų lentynomis įrėmintas istorinio stiliaus židinys, aplink kurį sukomponuota poilsio zona. Vienas stilistinių klausimų, su kuriais susiduria naujakuriai, – kaip suvaldyti spalvinę knygų įvairovę? Parinkite knygoms šviesų foną, kuris neutralizuotų margumyną, taip pat galite knygas rūšiuoti remdamiesi spalviniais kodais, pavyzdžiui, ryškiausius viršelius dėliokite kaip akcentus neutraliųjų gretose – tiesiog žaiskite ir paverskite knygų lentyną savita dekoro detale.

1606257168933884 spread 5
Londone esančio namo svetainė. Nelson Hancock nuotr.

susiję straipsniai

Rekomenduojame