Erdvės

Atidaryta menininkės A.Kišonaitės autorinių kilimų paroda „Paukščiai“

Menininkė Agnė Kišonaitė atidarė pirmąją savo autorinių kilimų parodą „Paukščiai“, kurioje pristatomi rankų darbo kilimai, sukurti pagal menininkės tapytus paveikslus.
Reading time 3 minutes

Dideliais skulptūriniais objektais ir tapybos darbais garsi menininkė, vaizduodama paukščius ir kurdama dizainą kilimams, prisimena ir įprasmina savo šaknis bei moderniai perteikia tėvų ir senelių tradicijas šiuolaikinėje Lietuvoje. 

 

„Lietuviškus motyvus savo kūryboje stilingai naudojo mano tėtis – ne vieną apdovanojimą pelnęs, pripažintas išskirtinių intarsijų meistras Kazimieras Kišonas, kurio kūrinių yra įsigijęs Lietuvos nacionalinis ir M. K. Čiurlionio dailės muziejai. Jo darbai padarė įtaką mano estetikos suvokimui ir paskatino norą kurti įvairias meno formas, tarp kurių – meno objektai iš panaudotų daiktų, tapyti paveikslai, kilimų dizainas", – sako Agnė Kišonaitė. 

Parodoje pristatomi menininkės darbai paukščių tema išsiskiria ryškiomis spalvomis ir jų deriniais: „Nuo mažumės stebiu paukščius ir žaviuosi jų spalvomis, todėl nuo savo kūrybinio kelio pradžios prieš daugiau nei 8 metus lygiagrečiai kitoms veikloms tapau bei kuriu dizainą su paukščių motyvais. Tai darydama nevengiu sustiprinti natūralių paukščių spalvų, paryškinti blankesnių jų atspalvių, taip jas perteikti savo braižu bei įnešti šiuolaikiškumo."

 

Pagal menininkės tapybos darbus ir jos kurtą dizainą austi kilimai, kaip taikomosios dailės meno kūriniai, suteikia galimybę integruoti meną šiuolaikiniuose interjeruose. Juose paukščius vaizduojantys kilimai gali virsti traukos objektu, svarbiausiu interjero elementu ir tuo pačiu atlikti pagrindinę funkciją – kurti jaukumą ir komfortą, tapti šeimos susibūrimų vieta. Tai savo pavyzdžiu liudija ir pati Agnė, kurios namus jau daugiau nei metus puošia kilimas „Sniegena" – ant jo menininkė leidžia vakarus su vyru Mantu ir pusantrų metų sūneliu Henriu.

A. Kišonaitės autoriniai kilimai taip pat jau atrado vietą jaukumą ir ilgaamžiškumą vertinančių lietuvių namuose, puošia kelis užsienyje įsikūrusių tautiečių būstus. Pirmą kartą 2015 metais Lietuvos dizaino forume pristatyti menininkės kilimai „Gervė", „Žvirblis" ir „Sniegena" pelnė dizaino prizą konkurse „Geras dizainas", šiais metais buvo pastebėti Sankt Peterburgo „Ermitažo" muziejaus meno istorijos žinovų, o pasak Lietuvos menotyrininkės Monikos Valatkaitės, pristatydama kilimus paukščių tema, menininkė Agnė Kišonaitė tarsi kuria tekstilinio formato Lietuvos ornitologijos žinyną. 

 

Jau šeštojoje A. Kišonaitės surengtoje autorinėje parodoje be 10 rankų darbo kilimų, kuriuos menininkė kuria bendradarbiaudama su vienintele šalyje iš lino kilimus audžiančia įmone, pristatomi ir jos tapybos darbai paukščių tema.

Pristatymo akimirkos

/

Paroda galerijoje „555", Vilniuje, bus eksponuojama iki 2019 m. sausio 10 d.

susiję straipsniai

Rekomenduojame