Erdvės

Išskirtiniame aukcione galima įsigyti net 101 „Cartier“ laikrodį

„Christie's“ internetiniame aukcione pristatoma unikali „Cartier“ kolekcija, kurioje išvysite net 101 laikrodį.
Reading time 1 minutes
CARTIER laikrodžiai, www.onlineonly.christies.com nuotr.

Ši neįprasta laikrodžių kolekcija buvo surinkta per 30 metų, skaičiuojama, kad bendra jos vertė siekia nuo 3,6 iki 5,3 milijono eurų, atskirų laikrodžių kainos prasideda nuo 7,5 tūkst. eurų. Įdomu tai, kad kolekciją sudaro ne rankiniai, o pastatomi laikrodžiai, brangiausiai įvertintas 1913 m. pagamintas „La Belle Epoque“ laikotarpio laikrodis (auksas, emalė, deimantai, agatai), jo pradinė kaina - 132 tūkst. eurų.

 

XX a. pradžioje juvelyro Louiso Cartier  ir garsaus laikrodininko Maurice'o Coüet bendradarbiavimas padėjo juvelyrikos namams „Cartier“ išgarsėti kaip pirmaujančiam išskirtinių laikrodžių, puoštų juvelyrinėmis detalėmis, gamintojui. M. Coüet kūryba buvo įkvėpta mago Jeano Eugène Robert-Houdinio, vadinamo moderniosios magijos tėvu, Coüet meistriškai gebėdavo sukonstruoti pažangiausius laikrodžių mechanizmus, kurie ne tik buvo nepalenkiami laiko, bet ir stebino dizaino elementais bei įvairiais triukais.

 

Vieni garsiausių M. Coüet darbų – vadinamieji „pendules mystérieuses“ pastatomi laikrodžiai, kurių mechanizmai būdavo paslėpti rėmeliuose. 1973 m. vieną tokių laikrodžių perpirko „Cartier“ ir taip pradėjo kaupti išskirtinę savo dirbinių kolekciją, kurią šiandien sudaro per 1600 įvairių dirbinių, nuo laikrodžių, juvelyrikos iki kitų brangių objektų.

Daugiau informacijos - čia

susiję straipsniai

Rekomenduojame