Erdvės

Kokius unikalius lietuvių dizaino daiktus rasite „Dizaino aukcione“?

Lietuvos dizaino forumas, bendradarbiaudamas su Vilniaus aukcionu, pristato pirmą kartą festivalio istorijoje vyksiantį lietuviško dizaino aukcioną.
Reading time 10 minutes

Šiame renginyje  bus galima įsigyti tikrų Lietuvos dizaino ikonų, vienetinių, etalonais tapusių dizaino kūrinių. Tarp jų – P. Vitkausko supamoji kėdė „KU-DIR-KA“, L. M. Kislauskaitės- Stapulionienės šezlongas, avangardiniai „Sedes Regia“ gaminiai. Taip pat šių dienų lietuviško dizaino atradimų, šalį garsinančių unikalių vienetų – R. Gražio, S. Tarvydo, V. Puzero, I. Marcinkevičienės, T. Jasiulio, L. Kvašytės, A. Rimšaitės, V. Gečo, studijų EMKO, „Kitaip“, „March“, „Zefyras“, „Old New“ ir kitų dizainerių kūrybos perliukų – visi jie čia. Tai nauja iniciatyva kviečianti populiarinti lietuvišką dizainą ir kurti jam rinką.

 

Idėja šiam renginiui gimė stebint minimalistinio šiuolaikinio dizaino interjero tendencijas, kuomet namų bei ofisų interjeruose dominuojantis ramus interjeras išsiskiria viena ar kita unikalia detale, daiktu, turinčiu istoriją ar prabangiu produktu, kuriuo didžiuojamasi. Tikime, kad ir lietuvišku dizainu verta pasididžiuoti, todėl kviečiame ne tik lietuviško dizaino gurmanus bei kolekcionierius sudalyvauti aukcione, tačiau ir tą visuomenės dalį, kuri domisi ar ieško deserto savo namų interjerui. Siekiame edukuoti bei skatinti lietuviško dizaino populiarinimą interjeruose.

 

Aukciono metu kartu su objektu bus įteikiamas ir objekto pasas garantuojantis jo autentiškumą. Kai kurie darbai bus su paties autoriaus parašu ar kitu autentiškumą žymintys ženklai.

Aukciono dalyviai

1. Lauko baldas PANAMA BANANA

Dizainerė: Agota Rimšaitė

 

Aukcionui siūlomas objektas yra vienetinis, nepardavinėjamas. Jis dalyvavo ne vienoje tarptautinėje dizaino parodoje (Budapešte, Mumbajuje, Milane, Barselonoje, Paryžiuje, Kanuose) bei laimėjo šiuos prizus: A‘Design Award (2017 m., aukso medalis), Publikos favoritas (Lietuvos dizaino prizas „Geras dizainas”, 2017 m.), TheCreativeAwards (2018 m., Produkto dizaino kategorijos laimėtojas). Baldas turi dvi funkcijas – hamako ir futbolo vartų, o tai leidžia žmonėms išlikti fiziškai aktyviems poilsiometu. Pakeisti šias funkcijas yra labai paprasta – apsukus hamaką 90 laipsnių kampu gaunami modernūs futbolo vartai. Kitas jo privalumas – lengvas jo surinkimas ir išrinkimas, tereikia išimti dvi laikančias detales ir baldas susilenkia pusiau, neužimdamas daug vietos. „Panama Banana“ dizainas yra įkvėptas lengvų, švelnių pajūrio linijų.

1557296872395934 9 01 min 1 1024x683
Lauko baldas PANAMA BANANA

2. Vaikiška kėdė EUREKA!

Dizainerė: Indra Marcinkevičienė

Studija: BESAIKO

 

Ši vaikiška kėdutė yra edukacinio pobūdžio. Kėdės atlošas imituoja tikrus skaičiavimo skaitliukus, kuriaisgalima skaičiuoti. Panaudota 12 spalvų, kurios suteikia pozityvią nuotaiką. Kėdė sukurta įkvėpta didžio graikų išradėjo, matematiko Archimedo, kuris, ką nors atradęs, sušukdavo „Eureka!“ (todėl ir pavadinimas su šauktuku). Pirmoji kėdutės partija jau yra iškeliavusi į Japonijos mokyklas. Ši kėdutė yra limituotos – serijinės gamybos, tad nepraleiskite progos įsigyti jos dizaino aukcione!

1557296922853351 k 037 min 683x1024
Vaikiška kėdė EUREKA!

3. Spintelė MULTIFUNCTIONAL PILL

Dizaineris: Dalius Razauskas

Gamintojas: EMKO

 

Aukcione siūloma spintelė jau turi savo kelionių istoriją – būtent šis vienetas eksponuotas tiek svarbiausiosepasaulio interjero dizaino parodose („Maison et Objet“ Paryžiuje, „Imm Cologne“ Kelne, ICFF Niujorke, Milano dizaino savaitėje), tiek drauge su Lietuvos dizaino forumu aplankė Jeruzalės dizaino savaitę (Izraelis), festivalį „Les Boreales“ (Kane, Prancūzija), Paryžiaus dizaino savaitę (Paryžius, Prancūzija)). „Multifunctional Pill“ savo vasarnamyje, vaikų kambaryje turi ir garsus supermodelis Claudia Schiffer. Ant sienos kabinama apvali spintelė akimirksniu gali pavirsti visaverte darbo vieta, kosmetikos staliukuar net baru. Lentynos sukurtos taip, kad jų padėtį galėtumėte keisti pagal poreikį. Baldas universaliai dera kiekviename interjere.

1557296976619774 mpbb 18 raminta musteikiene min 683x1024
Spintelė MULTIFUNCTIONAL PILL

4. Šviestuvai PLISE ir KABO

Dizaineris: Simonas Tarvydas

Gamintojas: INDI

 

Šviestuvas PLISE. Tai unikali galimybė įsigyti pirmąjį dizainerio Simono Tarvydo šviestuvą. Jį galima vadinti prototipu, kurisvos išvydęs dienos šviesą buvo apdovanotas Nacionalinio konkurso „Geras Dizainas“ (2017) prizu. Daugelio tarptautinių, Lietuvos šiuolaikinį dizainą reprezentuojančių parodų dalyvis. Būtent šis vienetas švietė technikos muziejaus lankytojams, pabuvojo Paryžiuje bei klausėsi prancūzų publikos liaupsių, aplankė Normandiją ir Kelną, švietė po prisikėlusios bažnyčios skliautais.

 

Šviestuvas KABO. Perdirbto popieriaus Repaper šviestuvas „Kabo”– jau ne tik šviestuvas. Tai Lietuvos dizainoistorijos dalis. Jis – Lietuvos dizaino šimtmečio parodos Nacionalinėje dailės galerijoje 2018 m. „Daiktų istorijos“ dalyvis (aukcione pridedamas parodos katalogas, repr. p. 167), ne vienos tarptautinės parodos, kur visuomet sulaukdavo itin daug dėmesio, eksponatas.

1557297082582173 plise 2 s just kubilinskait min 682x10241557297086129167 kabo 80 www just kubilinskait min 765x1024
Šviestuvai PLISE ir KABO

5. Kuprinė iš kolekcijos KELIONĖ ‘83-‘13

Dizainerė: Liucija Kvašytė

 

Dizaino aukcione dizainerė pristato 2013 m. kolekcijai „Kelionė ‚83-‘13“ sukurtą kuprinę, įprasminančiąpersonifikuoto personažo, autorės tėčio – alpinisto įvaizdį. Joje nagrinėjami asmeniniai išgyvenimai, prisiminimų, autoriteto ir asmeninės laisvės klausimai, naudojant simbolinius praeities ir šiandienos įvaizdžius. Ši kolekcija buvo pristatyta konkurse „Jaunojo dizainerio prizas“, kur laimėjo pagrindinį mados dizainokategorijos prizą, taip pat festivalyje „Mados infekcija” Vilniuje, parodoje „Next in line“ Londone, Londono dizaino savaitėje, o konkurse „Habitus Baltija” Rygoje laimėjo pagrindinį prizą, taip pelnydama Vilniaus dailės akademijai tų metų geriausios menų mokyklos titulą.

1557297143386843 kuprine new min 683x1024
Kuprinė iš kolekcijos KELIONĖ ‘83-‘13

6. Paltas OMBRE

Dizainerė: Viktorija Bugajenko

Studija: Zefyras

 

Prieš porą metų dizaino studija „Zefyras“ sukūrė pirmąjį drabužį iš atraižų, likusių po gamybos. Sulaukus didelio visuomenės susidomėjimo, tvarios mados technologija kuriami rūbai tapo Zefyro prekės ženklo simboliu. Visi kuriami produktai – unikalūs, kruopščiai kuriami it mozaikos iš atraižų. Šiuose drabužiuose labai daug kūrėjų energijos, nes viskas atliekama rankų darbo ir žmogaus minčių dėka. Aukcione dalyvaujantis „Ombre“ paltas įkūnija visas šias savybes, unikalumą ir tvarios mados filosofiją

1557297208782614 20190125 1407 min
Paltas OMBRE

7. Komoda OLD-NEW

Dizaineris, gamintojas: Ramūnas Gilys

 

Galima teigti, kad atgimsta toks reiškinys kaip „Meistro dirbtuvės”, atstovaujantis urbanistinės meistrystės tradicijai, kuri buvo nutrūkusi nuo tarpukario laikų. Komodos dizainas įkvėptas amžiaus vidurio modernizmo, jame galima įžvelgti tiek Paul McCobb lengvumą metalinėje kojų konstrukcijoje, tiek užuominą į rūstų bei monumentalų brutalizmą durelių faktūroje. Viską užbaigia žalvario akcentai, kurie su laiku oksiduosis ir fiksuos šeimininko pirštų prisilietimus. Lakoniškumas, dėmesys detalėms, skirtingų medžiagų dermė ir 100 procentų dizainerio-gamintojo Ramūno Gilio rankų darbas, furnitūra gaminta rankomis konkrečiai šiam baldui. Šis objektas yra vienetinis, turi numerį, parašą, pagaminimo metus… Tai daiktas ne nuo gamyklos konvejerio, o iš dizainerio dirbtuvių.

1557297256529039 dsc 9804 2 min 1 1024x681
Komoda OLD-NEW

8. Restauruotas ŠEZLONGAS

Dizainerė: Lygija Marija Kislauskaitė–Stapulionienė

Restauratorius: Darius Janušonis

Studija: NOA Vintage

 

Pagal 1960 metų modelį atkurtas Lygijos Marijos Stapulionienės šezlongas. Tikras lietuviško dizaino etalonas, ikoninis baldas. Atkurtas naudojant prabangias medžiagas bei audinius.

1557297487003486 img 4726 min 1
Restauruotas ŠEZLONGAS

9. Sofa ME

Dizaineris: Darius Juškevičius

Gamintojas: Sedes Regia

 

Vienas iš dviejų pirmųjų šio modelio egzempliorių. Daugiau tokių triviečių sofų su originaliu užrašu nebus gaminama dėl vėliau atsiradusios užrašo #metoo reikšmės.

1557297544304870 sr me 0076 lowres.silk min
Sofa ME

10. Gitara Lava Unibody Fretless Drop

Dizaineris: Rapolas Gražys

Studija: Lava Drops

 

Vienetinis kolekcinis instrumentas iš Rapolo Gražio sukurtos Lava Drops kolekcijos. Šis instrumentas yra pagamintas iš vientiso Sapele (raudonmedžio rūšies medienos) korpuso ir juodmedžio (ebony) medienos pirštlentės, apjungiant instrumento kūną ir grifą į vientisą skulptūrinį meno ir garso kūrinį. Ši technologija sustiprina natų vibraciją šiam beskirsniam instrumentui, kuriuo galima išgauti panašius į smuiko ar violončelės mikrotoninius skambesius. Grojimo metu jaučiama viso instrumento vibracija. Instrumento vizualinis ir ergonominis sprendimas paremtas lašo forma, kuri suteikia ergonominį komfortą grojimo metu, ypač sėdėjimo pozicijoje, bei taip pratęsia atlikėjo kūno ir instrumento vientisumą. Pagrindinė šio instrumento meno kūrinio idėja – atskleisti ir sužadinti muzikanto kūrybos gebėjimus, padėti atrasti personifikuotą grojimo stilių ir išgauti unikalų skambesį. Konkrečiai šiuo, aukcione pristatomu instrumentu grojo tokie žymus pasaulio atlikėjai kaip Dominic Miller (Stingo grupės gitaristas), PJ D’Atri, Davon Van Buren, Gregory Hilden ir kt. Šis instrumentas buvo pristatytas didžiausiose ir svarbiausiose pasaulio muzikinių inovacijų parodose, tokiose kaip: Holly Grail Guitar Show 2018 (Berlynas, Butikinės klasės rinktinių instrumentų pasaulinė paroda); Musik Messe 2016 (Frankfurtas, Vokietija, didžiausia Europoje muzikinių inovacijų paroda); Solidworks World 2016 (Dalasas, JAV, Technologijų ir inovacijų paroda), Big Boys Toys 2016 (JAE, Abu Dhabi, išskirtinių kūrinių paroda, į kurią Rapolas Gražys buvo asmeniškai pakviestas pristatyti Lietuvoje kuriamus Lava Drops kūrinius) ir daugelyje kitų. Pagaminta Lietuvoje.

1557297623075521 lava unibody fretless drop 3 1024x1001
Gitara Lava Unibody Fretless Drop

11. Sofa ACUSTO

Dizaineris: Vytautas Puzeras

Studija: Puzero design

 

Pirmoji, parodinė, vienetinė dizainerio sofa. Pabūk tyliau – išgirsk save, gurkštelk kavos, įkvėpk minčių…

1557297668345390 acusto 1 2 1024x682
Sofa ACUSTO

12. Magnetinis veidrodis KEY KEEPER

Dizaineris: March Design Studio

 

Magnetinis veidrodis gali laikyti raktus, monetas ir kitus metalinius daiktus. Pakabinkveidrodį šalia durų ant sienos, arba atremk į prieškambario staliuką, komodą. Dvigubas privalumas: prieš išeidamas pro duris nepamirši žvilgtelti į veidrodį, o raktai „ant akių” keliaus tiesiai į kišenę. Savybės: magnetinės zonos daiktams laikyti, lengvai kabinamas, pakuotėje yrakabinimui tinkamas varžtas ir žiedas raktams, atsparus įbrėžimams. Konceptualūs raktų laikikliai kelis metus buvo serijinės gamybos produktas užsienio rinkai, tačiau šiuo metu gamybos procesas nutrauktas. Viso Lietuvoje magnetinių veidrodžių yra likę mažiau nei 10 vnt. Dalis jų turi mikro broką – įbrėžimą, atsiradusį gamybos metu. Ką laikome broku? Tai – 1mm įbrėžimas, kurį sunku įžiūrėti, jei nežinai, kad toks yra. Kadangi esame pamišę dėl kokybės, veidrodžiai turintys mikro broką negali pasiekti parduotuvių mūsų pačių nutarimu. Ekskliuzyvinis, beveik tobulas veidrodis paįvairins prieškambario interjerą ar kambario dekorą „magiškai” kabančiais daiktais. Netobulo veidrodžio pasirinkimas padės išgelbėti jį nuo išmetimo, o tai reiškia švaresnę aplinką.

1557297788211960 marchh 725x1024
Magnetinis veidrodis KEY KEEPER

Visus objektus, jų pradines kainas rasite čia.

Vieta: „Kablys+Kultūra“, Kauno g. 5, Vilnius; Laikas: ekspozicijų lankymas gegužės 8 d. 17–21 val., gegužės 9 d. 11–15 val., gegužės 10 d. 11–18 val.; Aukcionas: gegužės 10 d. 20–22 val.

Tags

dizaineris
kablys
lofficiel
lietuva
dizainoaukcionas
baldai
dizainas
aukcionas
lofficiellithuania

susiję straipsniai

Rekomenduojame