Erdvės

Grįžtanti interjero mada - džiovinti augalai

Turbūt pamenate savo vaikystės ar močiučių namus, kurių prieškambariuose ar svetainėse visus metus vazose geltonuodavo džiovinti augalai: nendrės, švendrai, aguonos. Ką gi, laikas atsigrįžti atgal – džiovinti augalai grįžta į mūsų erdves.
Reading time 2 minutes

Šie kadaise sudžiovinti namų dekoro elementai metai iš metų garbingai puikuodavosi ant puotų stalų ar senovinių sekcijų lentynų tol, kol per savo ilgą amžių prarasdavo dalį grožio tiesiog sutrupėdami ar sulūždami.

 

Ir ką jūs manote? Naršau „Instagram“ ir kas antroje interjero nuotraukoje matau stilingai besipuikuojančius močiučių laikų džiovintus augalus. Ir jie apsigyvenę tikrai ne močiutiškuose būstuose, o moderniose šiuolaikinėse erdvėse. Taigi kaip ir drabužių madoje, taip ir interjere, visos tendencijos apsisuka ir grįžta atgal su dar didesne jėga. Ir štai: džiovinti augalai – viena naujausių metų tendencijų!

Visgi šiuo metu populiariausia į vazas merkti ne visiems žinomas džiovintas aguonas ar švendrus, o vadinamąją pampų žolę, kitaip – kortaderiją. Jų būna įvairiausių rūšių, dydžių ir spalvų, ji puikiai auga ir Lietuvoje, bet, žinoma, tik šiltuoju metų laiku.

Šiandien džiovinti augalai apsigyvenę tikrai ne močiutiškuose būstuose, o moderniose šiuolaikinėse erdvėse.

Pampų žole galima dekoruoti įvairias namų erdves – nuo prieškambario, svetainės iki miegamojo. Kadangi šis augalas atrodo įspūdingai, jam įmantrios vazos tikrai nereikia, užtenka permatomo stiklo ar paprasto keraminio indo. O kuo jis didesnis, tuo geriau, nes tada nereikia trumpinti pampų žolės kotų ir dekoracijos dydis tik dar labiau papuošia namų interjerą.

Šis namų puošybai skirtas augalas taip pat žavi tuo, kad galima rinktis iš daugybės spalvų. Įmanoma rasti net rožinių ar melsvų, nors, žinoma, populiariausios – tradicinės neutralios ir natūralios rusvos bei baltos spalvos.

1552989209973353 11552989210121569 2
1552989210163165 31552989210151736 9

Lauros Muthesius & Noros Eisermann stilius ir nuotraukos

Tags

mada
tendencijos
lofficiellithuania

susiję straipsniai

Rekomenduojame