Erdvės

Interjero tendencijoms nepavaldus marmuras – amžinai stilingos medžiagos akcentai

Kurdami namų interjerą neretai susimąstome, kaip jam suteikti išskirtinumo ir savitumo. Apie tai, kuo svarbios net ir mažiausios interjero detalės ir kaip marmuras pritaikomas interjere, kalbame su grafikos dizainere ir interjero detalių iš marmuro kūrėja Nereta Sanajevienė.
Reading time 4 minutes

Jūsų kuriamo ir puoselėjamo prekės ženklo Geometrika pavadinimas leidžia suprasti bent vieną užuominą apie jus...Geometrikos idėja atsirado atsitiktinai. Namuose turėjau nedidelę marmuro atraižą ir pagalvojau, kad norėčiau suteikti jai aiškią formą bei gražiai nupoliruoti. Taip buvo sukurtas pirmasis apskritimo formos padėklas, o vėliau prisijungusios kitos formos sukūrė marmurinių geometrinių figūrų konceptą.

 

Iššūkis, su kuriuo tenka susidurti, – specialistų paieškos, kurie negailėtų laiko ypač kruopščiam smulkių marmuro detalių apdirbimui. Kuo produktas mažesnis – tuo sudėtingiau jį išdailinti. Marmuras – įnoringa medžiaga, todėl darbas reikalauja preciziško rankų darbo ir atidumo. Svarbi detalė – bronzinės padėklų kojelės, kurių teko ilgai ieškoti ir gaminti iš įvairių medžiagų. Sukūrėme joms idealias proporcijas, universaliai derančias su visomis mūsų padėklų formomis.

 

Peržiūrėjusi jūsų socialines paskyras pabrėžčiau minimalizmą. Ar tai pagrindinė estetika, kurios laikotės ir siejate su savo kūryba?Manau, taip. Tiksliau, minimalizmas su nedideliu eklektikos prieskoniu. Kūrybą dažnai inspiruoja spalvingesnės erdvės, puošni architektūra.

 

Kaip apibūdintumėte savo pirkėją – urbanistinę, klasikinę ar vis dėlto įvairiapusę stilistiką mėgstančią asmenybę?

Pagrindiniai mūsų pirkėjai – minimalistinį stilių mėgstantys miesto gyventojai, vertinantys kokybę, ieškantys tvarumo ir lėtesnio gyvenimo filosofijos. Pastebėjau įdomų dalyką: žalio marmuro detalių dažniausiai įsigyja klasikinio interjero mėgėjai, tikriausiai dėl to, kad žalias ar kitų sodrių spalvų marmuras dažniausiai pastebimas tokiuose interjeruose kaip įvaizdžio dalis.

O kas svarbiausia interjere, norint išlaikyti proporcingą visumos vaizdą?

Svarbiausia, neapsikrauti. Neapsikrauti nei daiktais, nei spalvomis ar per daug skirtingomis apdailos medžiagomis. Dažnai kurdami interjerą žmonės pamėgsta vieną spalvą ir stengiasi naudoti to paties kolorito detales. Mano patarimas – įsigyjant smulkių detalių namams vertėtų pajusti ribą, kai tos pačios spalvinės gamos daiktų per daug. Kitus elementus vertėtų derinti pasirenkant kitas spalvas.

 

Be to, dalykas, kuris neleidžia namuose jausti balanso, – tai visų erdvių akcentavimas. Įprastai tai nutinka, kai baldai ar kitos detalės namuose atsiranda skirtingu laikotarpiu. Siūlyčiau išsirinkti kelias erdves ar baldus, kuriuos norite išreikšti kaip akcentą, o kitus aplinkoje esančius objektus palikti kuo neutralesnius.

1589796831975344 21122423 534507856941154 9162900540079584608 o

Marmurą integruoti šiuolaikiniame interjere sudėtinga?
 

Marmuras – universali medžiaga, deranti įvairaus stiliaus interjere ir puikiai integruojasi visose namų erdvėse. Geometrika formos neįnoringos, o marmuras – kukliai puošni medžiaga, tad labai specifinio derinimo nereikalauja. Pabrėžčiau tik tai, kad skirtingi marmuriniai paviršiai nelabai dera tarpusavyje. Tikslingiausia leisti namų detalėms „kvėpuoti“ erdvėje.

 

Kokios spalvos ar rūšies marmurą pirmiausia rinktumėtės jūs pati?Man, kuriančiai marmuro detales, kiekviena nauja padėklo versija nustebina. Marmuro raštas niekada nepasikartoja, todėl kiekvienas atrodo unikalus ir vis gražesnis. Tačiau kurdama savo interjerą pirmiausia visgi renkuosi baltą „Carrara“ marmurą, tikriausiai dėl to, kad Lietuvoje trūksta saulės, o namuose norisi išlaikyti kuo daugiau šviesos.

 

1589796860194801 img 09281589796860211237 img 1344

Prie kokių kitų natūralių ar ne visai natūralių medžiagų jį lengviausia priderinti?


Šviesus marmuras gražiai dera su sidabro detalėmis. Prie balto marmuro labai gražiai atsiskleidžia stiklo gaminių medžiagiškumas. Juodas marmuras gražiai dera su spalvotai emaliuotais metaliniais daiktais, sidabrinėmis detalėmis, šviesiu stiklu, o žalios spalvos dera su žalvario ar bronzos detalėmis.


Visgi marmuro derinti su nenatūraliomis medžiagomis, tokiomis kaip plastikas ar silikonas, nesinori, nes jų „svoris“ išties skiriasi. Žinoma, visada galime atrasti naujų būdų, kaip tobulai suderinti nesuderinamą. Marmuras jau seniai atsikratė senoviškos klasikinės medžiagos vardo ir gali įgauti bet kokią formą, tad nenustokime eksperimentuoti.
 

1589796876366052 3

Marmuras senokai žengė už virtuvės ar vonios kambario ribų. Kokias namų erdves jis vis dažniau užkariauja šiandien?


Iš tiesų marmuro detalių naudojimui ribų nėra. Šiuo metu vis dažniau ši medžiaga keliauja į miegamojo ir svetainės zonas, kavos staliuko, konsolių, tualetinių ar prie lovos esančių pavidalu. Tikiuosi, netrukus mums irgi pavyks nustebinti naujienomis, didesnėmis už padėklus.

1589796896295041 img 0904
1589796900600720 kaledos1589796900604539 kojeles

GEOMETRIKA nuotr.

susiję straipsniai

Rekomenduojame