Erdvės

IKEA su mados pasaulio ikona Virgilu Abloh pristato riboto kiekio kolekciją

IKEA pristato riboto kiekio baldų ir aksesuarų namams kolekciją, kurtą kartu su pasaulinio garso dizaineriu Virgilu Abloh.
Reading time 4 minutes

Ją sudaro 16 skirtingų prekių nuo ikoninių krepšių iki baldų namams. Riboto kiekio prekių kolekcijos kūrėjai provokuodami kelia klausimą: kuo skiriasi baldas nuo meno kūrinio? Žinomo dizainerio ir IKEA kurti daiktai bus prieinami daugeliui, mat kainos prasidės nuo 9,99 Eur.

 

Prekyba šios kolekcijos prekėmis Vilniuje prasidės lapkričio 6 dieną. Pirkėjai galės įsigyti stalą, kėdę, stiklinę spintelę, kušetę, kilimų, patalynės užvalkalų ir smulkių kasdienių daiktų, kaip, pavyzdžiui, popieriniai krepšiai, galintys atstoti rankinę. Visos kolekcijos prekės sukurtos Virgilo Abloh ir IKEA dizainerių Švedijoje.

Nuo ikoninio krepšio iki Mona Lizos reprodukcijos

Kolekcija pasižymi klasikiniu minimalistiniu dizainu, tačiau kiekvienoje prekėje Virgilas Abloh įterpė jam būdingus netikėtus elementus ar menines nuorodas. Dizainerio gerbėjai taip pat atpažins ironiškai ir žaismingai naudojamas kabutes kasdieniams daiktams įvardinti.

 

Pats Virgilas Abloh sako, kad kurdamas kolekciją jis siekė pakylėti kasdien naudojamus daiktus. „Ant kėdės kojelės pritvirtinus durų stabdiklį – sukuriamas netikėtumo efektas, kuris atkreipia mūsų dėmesį, pažadina", – sako žinomas dizaineris, apibūdindamas vieną iš kolekcijoje pristatomų baldų.

 

Šioje kolekcijoje funkcionalumas susilieja su menu. Kūrėjas provokuodamas kelia klausimą – kuo skiriasi kasdien naudojamas daiktas nuo meno kūrinio? „Kiekvieno šiai kolekcijai kurto daikto funkcinė paskirtis skiriasi, tačiau visa esmė – daiktus praturtinti meninė kokybė. Galima pasikabinti meno kūrinį ant sienos, arba menas gali įsilieti į kasdien naudojamus daiktus – kėdę, stalą ar kilimą. Tai ir buvo mano paties išsikeltas iššūkis sau, dirbant ties šiuo projektu", – sako Virgilas Abloh.

1571987132071895 kilimas wet grass markerad
1571987121233742 k d  markerad1571987142085188 stalas markerad

Pavyzdžiui, stiklinėje spintelėje iš MARKERAD kolekcijos, kūrėjas kviečia ne slėpti, o eksponuoti mylimus daiktus, taip atskleidžiant savo asmenybę. Baltas, švaraus dizaino sieninis laikrodis su užrašu „temporary" (liet. „laikina") primena, kad laikas nestovi vietoje. Na, o Mona Lizos paveikslo reprodukcija su apšvietimu balansuoja ties funkcijos, meno ir kičo riba.

1571987181736111 stiklin spintel  markerad
1571987255699602 paveikslas su ap vietimu markerad

Dedikuota modernaus stiliaus namams

„Per pastaruosius 10 metų, Virgilas Abloh tapo vienu paklausiausių dizainerių. Bendradarbiaudami IKEA ir žymus kūrėjas pateikė provokuojantį požiūrį į tai, kaip žmonės vertina dizainą ir kaip su juo bei su menu gyvena namuose. Rezultatas yra MARKERAD – kolekcija susidedanti iš unikalių ir įkvepiančių baldų bei aksesuarų namams, kurie yra ne tik funkcionalūs, bet ir pelnytai gali būti vadinami meno kūriniais", – sako IKEA interjero dizainerių vadovė Eimantė Nemanė.

 

Anot jos, kolekcijos baldai puikiai tiks modernaus arba urbanistinio stiliaus namuose. Taip pat, dėl subtilių spalvų ir švarių bei aiškų formų lengvai bus pritaikomi tiek modernios klasikos, tiek eklektiško dizaino namuose. Tuo tarpu popieriniai Virgilo Abloh sukurti krepšiai bus paklausūs tarp daugelio mada besidominčių žmonių.

1571987248705639 sieninis laikrodis markerad1571987262190630 ku et  markerad
1571987347262779 ikeaxvirgil abloh
1571987283717667 krep iai markerad1571987324834484  ranki rinkinys markerad

Kelių iš kolekcijos baldų aprašymai:

 

Stalas. Šis stalas – šiuolaikiška 6-ajame dešimtmetyje vyravusio skandinaviško modernaus dizaino interpretacija pagal Virgilą Abloh. Stalas lengvas, jį paprasta surinkti, nes kiekvienai kojai pritvirtinti tereikia vienos detalės.

 

Kušetė. MARKERAD kušetė – Virgilo Abloh duoklė skandinaviškam dizainui. Tai daugiafunkcinis baldas namams, kuriuose verda gyvenimas. Kaip pats kūrėjas sako, „svajonės pildosi nemiegant".

 

Kilimas „wet grass" (liet. „šlapia žolė"). Šis kilimas žaidžia „vidaus" ir „lauko" aliuzijomis, taip atspindint šiuolaikinių namų mobilumą. Pakabinus jį ant sienos, funkcionalus daiktas virsta meno kūriniu.

 

Kėdė. Šiuolaikiško, minimalistinio dizaino kėdė su įdomia, dėmesį traukiančia durų stabdiklio formos detale yra dizainerio Virgilo Abloh sugalvota švediškos kėdės „pinnstol", kurią baldžiai pradėjo gaminti XIX amžiuje, versija.

 

Veidrodis. Žiūrėdamas į dizainerio Virgilo Abloh kurtą veidrodį jo savininkas matys padalintą atvaizdą, nes keli veidrodinio stiklo gabalai sudėti kampu. Tai gali kiek trikdyti, tačiau netaisyklingas, archetipinis dizainas turi poetinio grožio, iššaukia emocijas.

1571987337545874 veidrodis markerad

Tags

lofficiellithuania
kolekcija
lofficiel
baldai
ikea
virgilabloh

susiję straipsniai

Rekomenduojame