Erdvės

Interjero detalių tendencijos – nuo modernios klasikos iki vaiskių spalvų

Paprastumas, estetika, funkcionalumas ir nesenstantis dizainas – tai „Iittala“ puoselėjamos ilgaamžės skandinaviško dizaino vertybės, o kaskart kuriamos naujos kolekcijos ar senas kolekcijas papildantys gaminiai padeda kurti ypatingą namų atmosferą.
Reading time 4 minutes
„Raami“ kolekcija

Moderni klasika iš stiklo

Kolekcinių vazų linija „Ruutu“ (liet. „deimantas“), sukurta garsių dizainerių „Bouroullec Brothers“, pasauliui buvo pristatyta 2015 metais. Viena šalia kitos sustatytos ir suderintos vazos sukuria nedideles vientisas instaliacijas, kuriose atgyja stiklo tvirtumas ir subtili jo prigimtis. Kolekciją sukūrusių Ronano ir Ervano Bouroullecų tikslas – paskatinti ryšį tarp žmogaus ir materialaus pasaulio, sukurti asociaciją, pažadinti emociją. „Jei daiktas atlieka funkciją, dar nereiškia, kad jis yra sėkmingo dizaino pavyzdys. Mums reikia formų su jausmais“, – sako Paryžiuje įsikūrę dizaineriai.

 

„Ruutu“ vazos paprastumas slepia įmantrų stiklo pūtimo burna procesą, reikalaujantį kvalifikuotų „Iittala“ amatininkų, sukuriančių tobulai simetriškus kūrinius, žinių ir patirties. Kiekviena vaza – šedevras, kuriam pagaminti reikia septynių drauge dvidešimt keturias valandas dirbančių amatininkų. Moderni klasika ir gyvybės kupinos formos „Ruutu“ vazai pelnė prestižinį „iF Product Design“ ir „Red Dot“ apdovanojimus.

1595356492894356 bouroullec 2020 iittala ruutu ceramic hdf 04 photocredit studiobouroullec
1595356497382146 bouroullec 2020 iittala ruutu ceramic hdf 07 photocredit studiobouroullec1595356507003174 bouroullec 2020 iittala ruutu ceramic hdf 08 photocredit studiobouroullec

Šių metų kolekcija papildyta naujomis spalvomis ir nauja medžiaga – keramika. Nauji gaminiai – malonūs liesti, yra to paties paprasto tobulai simetriško dizaino ir suteikia puikių emocijų. Rankų darbo vazos, padengtos išraiškinga glazūra, gražiai atspindi šviesą. Naujosios aukštesnės vazos skirtos šiuo metu labai madingoms aukštoms gėlėms ir šakelėms, tapusioms nauju interjero dekoravimo hitu. Negana to, „Ruutu“ vazos atrodo elegantiškai ir po vieną, ir sugrupuotas po kelias.

Naujos senos formos

„Raami“ (liet. rėmas) – graži ir charakteringa indų bei stalo elementų kolekcija, 2019 metais sukurta britų dizainerio Jaspero Morrisono, vieno pažangiausių savo kartos kūrėjų. Kruopščiai suderinti keramikos, stiklo ir medienos gaminiai kuria ypatingą atmosferą nuo ryto iki vakaro ir bet kuria proga. Kiekvienas „Raami“ produktas yra individualus – tobulas ir atskirai, ir kaip visos kolekcijos dalis. Tai lyg šeima ar draugų būrys – kiekvienas elementas savo savybėmis prisideda kuriant bendrą nuotaiką.

 

2020 metais kolekciją papildė nauji daugiafunkciai serviravimo indai – nuo skaidrių jūros mėlynumo dubenėlių, idealiai tinkančių desertams, ledams, riešutams ar kitoms nedidelėms porcijoms patiekti, įvairaus dydžio bei formų baltos keramikos lėkštelių ir dubenėlių, puikiai tinkančių užkandžiams, salotoms, padažams ir mažiems desertams patiekti, iki skaidraus stiklo taurių, žvakidžių bei tvirtų ąžuolinių serviravimo padėklų.

1595356617542589 iittala 2020 raami 10
1595356638560967 12 ittala 12980 1500px

Kuriant „Raami“ kolekciją daug dėmesio skirta detalėms, o pasižiūrėjus į ją – šiltą ir jaukią – apima jausmas, lyg tai būtų pažįstama ir žinoma visą gyvenimą. J. Morrisonas mano, kad dizainerio vaidmuo – ne išrasti naują formą, o būti atviram jį supančiam pasauliui ir iš naujo pritaikyti jau sukurtas formas. Ypač jį domina tie kasdieniai objektai, kurių dizainas toks geras, kad jie yra beveik nepastebimi.

Iš medaus plaukusi

„Teema“ kolekcija, sukurta vieno ikoniškiausių „Iittala“ dizainerių Kajaus Francko, yra universali ir pasižyminti nesibaigiančiais formų, dydžių bei spalvų deriniais. Dėl begalinių kombinacijų ši linija gali patenkinti nuolat kintančius stalo serviravimo poreikius. Dėmesį traukia esminė dizaino idėja – gaminius išvystyti iš trijų pagrindinių geometrinių formų: apskritimo, kvadrato ir stačiakampio.

 

Savo kūryboje legendinis kūrėjas pašalino viską, kas nebūtina, palikdamas joje tik esminius elementus. K. Franckas buvo apdovanotas galybe Suomijos ir tarptautinių apdovanojimų, o jo darbai buvo eksponuojami daugelyje dizaino ir meno muziejų visame pasaulyje, stalo indų linija „Teema“ yra vienas žinomiausių jo kūrinių.

1595356677050474 iittala 2019 teema honey collection

Pasak K. Francko, spalva yra vienintelis puošybos elementas, reikalingas kasdieniams daiktams. Nauja spalva nesenstančioje „Teema“ kolekcijoje – šiltas ir ramus medaus atspalvis, kuris mintis nukreipia į „traškius“ rudens rytus, kai pro lapus mirga saulė ir nuspalvina pasaulį šiltais atspalviais. Medaus spalva yra elegantiškas kolekcijos papildymas ir puikiai atrodo tiek vienspalviuose deriniuose, tiek derinama su kitomis „Teema“ spalvomis.

 

„Iittala“ naujienų galima įsigyti jau rugpjūčio mėnesį ginalasinterjeras.lt

Gamintojų nuotr.

susiję straipsniai

Rekomenduojame