Erdvės

Vilniaus centre – kontrastais ir modernia klasika alsuojantis interjeras

Erdvė, kuri būtų šiuolaikiška, bet nepaklustų laiko tėkmei, atrodytų išraiškingai, bet suteiktų ramybės pojūtį, galiausiai atspindėtų asmenybę. Atrakinus tokių namų duris pasitinka populiarėjantis modernios klasikos stilius.
Reading time 4 minutes
Leono Garbačausko nuotr.

Naujos statybos namų kvartale įrengtas butas išsiskiria kontrastų derme – čia susijungia minimalizmas, šiuolaikiškumas ir romantiška, istoriška stilistika. Tai jau kurį laiką populiarėjančio interjero stiliaus – modernios klasikos – pavyzdys. Tokios krypties pageidavo pats namų šeimininkas.

 

Projektą rengusi studijos „In Arch“ vadovė ir interjero architektė Indrė Dorofėjūtė sako, kad pastaraisiais metais vis daugiau klientų pirmenybę teikia modernios klasikos interpretacijoms, o ne anksčiau vyravusiam skandinaviškam stiliui. Priduria, kad klasikinio interjero sąnaudos yra didesnės ir tai sau gali leisti ne kiekvienas. Skoningam modernia klasika alsuojančiam interjerui sukurti reikalingos šiuolaikinės aukštos kokybės medžiagos, svarbu investuoti į apdailą, skirti dėmesio detalėms, kitu atveju rezultatas gali nuvilti. Vis dėlto, kad klasika netaptų kiču, reikėtų nepersistengti renkantis prabangius, blizgius paviršius. Solidu, santūru ir modernu – tai modernios klasikos raktažodžiai.

 

Šįmet įrengto buto vizualizacijų darbai pradėti anksti, kai jame dar nebuvo pertvarų, todėl namų erdves spėta suskirstyti pagal užsakovo poreikius. 61 kv. m butui išskirtinumo suteikia ne tik prabangus šiuolaikiškas interjeras, taikliai parinktos detalės, bet ir kiti pranašumai. Kadangi butas yra aukštai, dideli langai atveria įstabią Vilniaus centro panoramą, o rytmetį šeimininkas pasitinka tiesiai iš miegamojo išėjęs į erdvią terasą ant stogo.

Bute vyraujančią modernumo ir klasikos dermę atspindi subtilių spalvų gama, dekoro detalės ir klasikinio stiliaus apdaila. Poilsio zonai istoriškumo suteikia centrinė detalė – dekoratyvinis židinys, dengtas prabangos įspūdį kuriančio marquina marmuro plokštėmis, virš jo kabo efektingas sendintas veidrodis.

 

Klasikos detalės – ir aukštintos grindjuostės, sienų bei lubų profiliai, gipsinės lubų rozetės lounge ir valgomojo zonose bei tamsinta mediena. Namų erdves jungia grafito pilkuma, juodos detalės, pasikartojančios statiškos linijos. I. Dorofėjūtė pasakoja, kad šio buto šeimininkas pageidavo gana vyriškos spalvų paletės, todėl namuose vyrauja prislopintų tamsesnių atspalvių gama, parinktos ąžuolinės riešuto tamsumo parketlentės, išdėliotos klasikiniu eglutės raštu.

Pagrindinė namų erdvė suskirstyta į poilsio ir virtuvės bei valgomojo zonas. Pastarojoje dėmesį traukia masyvus virtuvės baldas, imituojantis sieninę spintą. Kad tai – virtuvės zona, išduoda tik nedidelis marmuro plokštėmis dengtas darbastalis. Vyraujantį linijų griežtumą atsveria apskritas valgomojo stalas ir pakabinamas lėkštės formos šviestuvas. Nors bendras apšvietimas sukurtas įleidžiamais LED šviestuvais, dauguma kitų šviestuvų yra dekoratyviniai – pakabinami ir sieniniai, pabrėžiantys interjero išskirtinumą. Greta valgomojo esančioje poilsio zonoje pirmu smuiku griežia sodri smaragdų žalumos aksomo sofa, čia pat – ir moderniai atrodantys bauhauzo stiliaus minkštasuoliai.

Virš poilsio zonos kabo originalus metalinės konstrukcijos šviestuvas, tai tarsi modernaus meno kūrinys, suteikiantis erdvei poetiškumo. Kita įdomi detalė – įėjimą į bendrą erdvę rėminančios stiklinės art deco stiliaus pertvaros. Pasak I. Dorofėjūtės, tiek spalviniai, faktūriniai, tiek medžiagų ar stiliaus kontrastai suteikia emocinį efektą, o erdvei – ryškesnį charakterį.

 

Kontrastų principas naudotas ir miegamajame – čia derinta klasikinio stiliaus kambario apdaila ir modernios interjero detalės. Ramybės zonai parinktos kiek tamsesnės spalvos – greta pilkų atspalvių atsirado prislopintas jūros gelmių mėlis, o pagrindinę sieną papuošė pilkšvas graviūrų tipo piešiniais dekoruotas tapetas.

 

Kadangi miegamojo erdvė buvo gana didelė – 18,91 kv. m, joje nuspręsta įrengti uždarą drabužinės zoną, tačiau, kad nebūtų prarastas erdvės pojūtis, įrengta sieninė spinta, atskirta daline pertvara. Ant šios pertvaros savo vietą rado plačiaekranis televizorius.

1551273310142154 23 11551273310009813 21 1

Žaismingiausia namų erdvė – vonios kambarys. Nors jame derintos keturios skirtingos apdailos medžiagos, jų dermė balansuoja tarp klasikos ir modernumo. Grindys ir vonia išklotos margomis intensyvaus grafinio rašto plytelėmis, sienos dengtos balto marmuro plokštėmis, dušo kabinos grindys – medines grindis imituojančiomis plytelėmis, o pagrindinis baldas – vonios spintelė, pagaminta iš medienos. Kaip ir kitose erdvėse, vonios kambaryje parinkti moderniai atrodantys metaliniai akcentai: šviestuvai, vandens maišytuvai, interjero puošmenos.

Planuojant vonios kambarį nenorėta atsisakyti nei dušo kabinos, nei vonios, todėl kilo idėja dušą tarsi integruoti į vonios sieną, jį pabrėžti kaip atskirą tūrį skirtingomis ir kontrastingomis medžiagomis. Galima teigti, kad visos buto erdvės kurtos pasikliovus kontrastų derme, juk ir modernumas bei klasika yra skirtingose pusėse, tačiau puikiai papildo vienas kitą.

1551273677197316 3 11551273677230239 8 1
1551273677207573 14 1

Leono Garbačausko nuotraukos

susiję straipsniai

Rekomenduojame