Erdvės

Interjero tendencijos iš Milano: nuo madingiausių spalvų iki marmuro ir plytelių mozaikų

Kasmet Milane vykstančioje parodoje „Salone del Mobile“ ne tik prisistato garsiausi baldų bei interjero gamintojai, bet ir padiktuojamos ateinančių metų tendencijos.
Reading time 3 minutes
VERSACE nuotr.

Šiais metais labai ryškių tendencijų neišvydome, ką pamatėme, labiau priminė išlaikytą ir subrendusį dizainą, kuris krypsta saugios klasikos link. Baldai ir interjero sprendimai labiau atspindėjo jausmą, kai bandoma šiek tiek sustoti ir atsikvėpti nuo itin greito gyvenimo tempo, technologijų amžiaus ir labiau koncentruotis į kokybę, paįvairintą keliomis detalėmis.

 

Šiemet dominuoja ryškūs neono ir brangakmenių atspalviai, geometriniai raštai, žalvaris, stiklas, veidrodžiai ir kiti atspindintys paviršiai. Devintasis praėjusio amžiaus dešimtmetis grįžta su trenksmu, tačiau su šiuolaikiškumo prieskoniu. Bene ryškiausias neono naudojimo pavyzdys – naujausia Versace baldų kolekcija.

Spalvų gausa

Šių metų parodos stendai mirgėte mirgėjo tiek pernai buvusiomis populiariomis spalvomis, tiek šiųmečiais atspalviais. Pernai pasisekimo sulaukusi oranžinė – nuo ryškios mangų iki švelnesnės koralų, panašu, iš interjero neketina pasitraukti ir šiemet.

 

Svarbią vietą interjere užima ir žalia spalva – ramesnė, jaukesnė nei oranžinė, tačiau dažnai būtent su ja ir derinama. Mėtų, šalavijų ir samanų atspalviai figūravo ir vidaus, ir lauko baldų bei dekoro elementų spalvų paletėje.

 

O štai pilka, balta, smėlio ir rusva – tai spalvos, kurios tikriausiai niekuomet neišeis iš mados. Ypač ši tendencija pastebima miegamojo baldų kolekcijose: pernai buvo populiaru naudoti intensyvias spalvas, o šiemet daugiau dizainerių kūrė neutralių spalvų baldus. Juoda spalva taip pat išlieka madinga, ypač antracito, tabako atspalviai, kurie gali būti derinami su tamsia mediena, tarkime, riešutmedžiu.

1562854486380569 asda
VERSACE nuotr.

Medžiagiškumas

Šių metų parodoje medis pristatytas naujoje šviesoje – eksperimentuojama su formomis, gamybos procesais ir pritaikymu. Medis atgimė su inkrustacijomis, netikėtų spalvų, naudojamas kaip sienų apdaila – atsigręžiama į devintąjį dešimtmetį.

 

Akivaizdu, kad marmuras taip pat kasdien populiarėja, o viršūnių nepalieka įvairiausių atspalvių mozaikinio betono plytelės.Gamintojai siūlo sienas dekoruoti didžiuliais metalo, medžio, stiklo, akmens, marmuro, plytelių mozaikos skydais, papildydami juos įvairiais puošybos elementais. Mums įprasta matyti plyteles vonios kambaryje, tačiau SICIS mozaikos atstovai laužo taisykles ir mozaiką naudoja dekoruodami tiek svetainės sienas, tiek lubas.

1562854558684781 milan design week the gucci pop up store you need to visit 3
GUCCI nuotr.

Rankų darbas

Nemažai gamintojų, tokių kaip „Nilufar Depot“, „Molteni & C“, „Ceccotti Collezioni“ siūlo „žalias“, neapdirbtas skulptūras ir baldus, pagamintus iš medžio, keramikos, marmuro, travertino. Tai tampa savotiška atsvara, koreliuojant su prabangiais baldais. Regis, robotų ir technologijų valdomame pasaulyje jaučiame nostalgiją tikrumui ir tam, ką galima sukurti rankomis.

1562854627714925 a look inside the new temporary store in milan featuring gucci d cor by alessandro michele1562854632115911 https  2f 2fhypebeast.com 2fimage 2f2019 2f04 2fgucci decor temporary store milan 1
GUCCI nuotr.

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame