Erdvės

Dekoratorius M.Petruškevičius: kai kurie už dekorą pakloja per 10 tūkst.

Vienas žymiausių Lietuvoje dekoratorių Mantas Petruškevičius per didžiąsias metų šventes nesivaiko tendencijų ir kuria su klasika susijusį jaukumą bei šilumą. „Kaspinėliai, lovelės, arkliukai, meškučiai – žmonės visais laikais tuo žavėjosi ir žavėsis, nereikia nieko naujo išradinėti”, – sako Mantas.
Reading time 4 minutes
SHOT by Lukas

Praėję metai Mantui tikrai buvo labai intensyvūs: atidarė parduotuvę, kuri tapo savotiška jo vizitine kortele, rimtai ėmėsi šventinio dekoravimo – dirba taip, kad jo veikla vieną dieną virstų solidžiu prekės ženklu „Flower Couture by Mantas Petruskevicius“. Vis dėlto išgryninti idėją, atrasti patikimų partnerių, nesiekiančių vien greito rezultato, užima begalę laiko.

 

Rimtai dekoravimo vandenyse Mantas nardo jau ketverius metus. Per juos daug kas keitėsi: nuo kliento galimybių iki skonio ir įsivaizdavimo apie erdvės puošybą. „Tai aš atnešiau dekoro madą į Lietuvą, – šypteli Mantas. – Anksčiau tiek dėmesio jam niekas neskyrė, o dabar nuotakos prisižiūri mano darbų ir trokšta kažko panašaus: ir man gerai, ir kitiems dekoratoriams užsakymų netrūksta.“

 

Ne tik nuotakos dėl įspūdingo dekoro pasiryžusios daug ką paaukoti. Klausiate – ką? Dažniausiai – gėrimus. Dar – atlikėjus, grupes. Pasak Manto, idealu, kai šventėje dera viskas – nuo dekoro iki atlikėjų, bet ne visada tai pavyksta, ne viskam užtenka pinigų, todėl jis pataria pirmiausia susitelkti į gražią, puošnią erdvę: „Nesakau, kad be gražaus ir visais atžvilgiais kokybiško dekoro šventė negali įvykti arba kad ji bus prasta. Vis dėlto be gražios aplinkos neliks gražių prisiminimų apie tai, kokioje pasakoje buvai. O mano tikslas – sukurti žmonėms pasaką.“

Turiu tokių brangių daiktų, kad kitiems ir visos vestuvės tiek nekainuoja.

Mes mėgstame grožį ir dažnai jam nieko negailime, bet grožis neapsieis be kokybės, o lietuviai, pasak Manto, ją vertina. Vieni sau leidžia daugiau, kiti – mažiau, bet kokybė būtina, tad dėl jos turi dirbti ne prasčiau nei pripažintas užsienio dekoratorius. Instagramas, feisbukas leidžia stebėti, kas vyksta pasaulyje, todėl kai kurie ateina jau žinodami, ko nori, lygina. „Atsineša nuotraukų iš vestuvių Dubajuje ir sako – noriu. Tenka įrodinėti, kad Lietuvoje dar ne viską galime padaryti, nes ne viską įmanoma gauti, išsinuomoti, o aš vienas tiek susipirkti negaliu. Nors perku daug, nes tiesiog negaliu ramiai praeiti pro vazas, žvakides, kitus dekoro elementus. Esu dėkingas klientams, kurie, būna, nusiperka savo šventei, o paskui man mielai padovanoja. Turiu tokių brangių daiktų, kad kitiems ir visos vestuvės tiek nekainuoja“, – juokiasi dekoratorius.

Mantas stebi, kas vyksta pasaulyje, nes negali atsilikti, bet jis kur kas mieliau kuria savo tendencijas. „Tendencijos riboja, o man nepatinka, kai mane kas nors riboja“, – trumpai paaiškina.

 

Gėlių žiedų ir detalių gausa – tai, kas šiandien groja pirmuoju smuiku puošybos pasaulyje. Ne modernizmas, ne minimalizmas, nors jų irgi kartais pasitaiko. Sukurti modernų dekorą galima ir ne su viena gėlyte – taip, kaip šią vasarą vienose vestuvėse Mantas sukūrė veidrodinių kubų ir gėlių žaismą Užutrakio dvare.

Manto stiprybė – klasikinės prabangiose vilose ar dvaruose rengiamos šventės su daug gėlių. Ir jam svarbu sukurti visą tarpusavyje derančią erdvę: nuo stalo, kėdės, kilimo ar polėkščio iki pačios salės. „Ne viską lemia gėlės ir puokštės, svarbiausia – atmosfera, – nesuabejoja nė akimirkai. – Aš kuriu ištisą interjerą, nuo pradžių iki galo, mėgstu sudėtingas konstrukcijas. Dėl jų mano komanda nesidžiaugia, bet iki šiol dar niekas nenugriuvo, nesudužo. Mėgstu tikrus daiktus: jei skulptūra – iš betono, jei kubas – veidrodinis, o ne plastikinis. Keista, bet pastaruoju metu vis dažniau vyrams, o ne jų moterims svarbesnė graži šventės aplinka. Tai jie įkalbinėja savo moteris gėlėms skirti dar daugiau pinigų. Yra tokių, kurie už dekorą gali pakloti ir per 10 tūkst. eurų. Nedaug, bet yra. Visi nori wow efekto.

Pastaruoju metu dažniau vyrams, o ne jų moterims svarbesnė graži šventės aplinka.

Esu dėkingas, kad žmonės manimi pasitiki, suteikia laisvę kurti. O aš mėgstu provokuoti. Nesakau, kad visi iškart patiki mano idėjomis (o kaip žmogus gali reaguoti, kai pasiūlau vestuves surengti raudonųjų žibintų tema?), bet reikia matyti žmonių veidus, ypač akis, išvydus galutinį rezultatą. Man tai – geriausios akimirkos, atperkančios visas nemiegotas valandas. Švenčių, ypač vestuvių, dekoravimas apskritai jautri tema – juk, neduok Dieve, nepatiks nuotakai. Ar man taip yra buvę? Net nenorėčiau to susapnuoti baisiausiame sapne!“

Tags

stilius

susiję straipsniai

Rekomenduojame