Erdvės

Netrukus Vilniaus senamiestyje atsivers nauja ir stilinga gastronominė erdvė

„Senatorių pasažas“ – tai Vilniaus senamiesčio širdyje kokybiškam maistui dedikuotas istorinis pastatas. Čia įsikurs jau daugeliui žinomi restoranai „14Horses“ ir „Nineteen18“​​​​​​​, puoselėjantys „iš lysvės – į lėkštę“ maisto koncepciją. Jų draugijoje ir parduotuvės, kuriose įsigysite gaminių iš vietinių ūkininkų, gėlių, knygų bei stilingų ir funkcionalių interjero detalių. 
Reading time 3 minutes

„Senatorių pasažas“ – ambicingas projektas, kuriuo siekiama suvienyti atsakingai veikiančius Lietuvos ūkininkus bei amatininkus ir tapti nauja kulinarinėms patirtims skirta vieta Vilniaus senamiestyje. Projektas unikalus tuo, jog visos parduotuvės ir restoranai bus valdomi UAB “Baltic Food Republic” komandos.

 

Į UAB „Baltic Food Republic“ valdomą „Senatorių pasažą“ dauguma produkcijos atvyksta iš jų pačių įkurto ūkio „Farmers Circle“. Iš čia į Vilniaus senamiestį kasdien atvyks ne tik švieži ir sezoniški vaisiai, daržovės, žolelės ir mėsa, bet ir pagal unikalius, profesionalių šefų receptus sukurti gaminiai - padažai, užtepėlės, džemai, granolos, gėrimai, saldumynai ir kita.

1594409333953786 4

Nors „Senatorių pasažas“ šiuo metu yra paskutiniame rekonstrukcijos etape, duris žada atverti jau visai netrukus, o staliukų rezervacijos apsilankymams nuo rugpjūčio 1 dienos į restoranus „14Horses” ir “Nineteen18” atviros jau dabar.

 

„Senatorių pasažo pastate glūdi gili istorija. Mūsų didžiausia ambicija buvo rekonstruoti jį išlaikant pastato istoriją bei atkurti senuosius vartus į Stiklių gatvę. Tokiu būdu buvęs uždaras vidinis rūmų kiemas tampa cirkuliuojančiu, atviru pasažu.“ – apie naująjį projektą pasakoja įkūrėjas ir maisto etrepreneris Niels Peter Pretzmann. „Pastato struktūra bus organizuojama taip: pirmame aukšte – restoranai bei parduotuvės, antrame – biurų erdvės, o trečiasis aukštas dedikuotas išskirtiniams butams trumpalaikei nuomai.“

1594409395455613 3

Penktadienį vykusioje spaudos konferencijoje restorano “14Horses” šefas Andrius Kubilius trumpai pristatė jau visai netrukus duris atversiančio restorano idėjas: „Tai vieta demokratiškam maistui, atkeliaujančiam iš mūsų pačių ūkio. Naujasis meniu bus ganėtinai trumpas, o didžiausia koncentracija bus telkiama į daržoves ir augalus, panaudojant skirtingas kombinacijas ir technikas jų savybėms atskleisti. Džiugu, jog visu pasiruošimo etapu komanda restorane išliko ta pati, taip mes tik dar stipresni naujajam atsidarymui”.

 

Dar vieno “Senatorių pasaže” įsikūrusio restorano “Nineteen18” šefas Matas Paulinas taip pat pristatė daugiau nei pusę metų grynintą restorano koncepciją: „Didžiausias „Nineteen18“ iššūkis buvo atrasti unikalią lietuviška virtuvę. Taip, šiuo metu dauguma ieško autentiškumo Lietuvos kultūroje, tačiau mūsų išskirtinumas yra tas, jog pastaruosius du metus ieškome principų, kurie mus vestų tolyn, apibrėžtų mūsų veiklą ir nepasentų. Šiuo metu labiausiai koncentruojamės į Lietuvos kaimo gyventojų kultūrą ir papročius, nes ten randame galybę originalių būdų gyventi ir išgyventi, o visai tai interpretuojame per produktus iš mūsų pačių ūkio.”

1594409452373575 6

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo ir už “Senatorių pasaže” įsikūrusias parduotuves atsakingas Lukas Geležauskas. “Senatorių pasaže parduotuvės pavadintos trumpais aiškiais pavadinimais, kurie veikia ne kaip atskiri prekės ženklai, o kaip adresai. Mums svarbūs klientai - pačių restoranai “14Horses” ir “Nineteen18”. Norime, jog svečiai apsilankę šiuose restoranuose žinotų iš kur visi produktai atkeliavo bei galėtų patys juos įsigyti – pradedant maisto produktais baigiant kulinarinėmis knygomis, iš kurių semiamės patirties, ar indais, kuriuose buvo patiektas maistas.”

1594409473735764 2

Spaudos konferenciją užbaigė vadovas Niels Peter Pretzmann, kuris pasakojo, jog prie šio projekto daugiau nei pusę metų dirbo beveik 50 žmonių, o visų jų darbo laiką susumavus – tai daugiau nei 50 000 valandų, praleistų planuojant šį unikalų maistui, kokybiškam produktui bei svetingumui dedikuotą projektą.

susiję straipsniai

Rekomenduojame