Erdvės

Stilingi ir tvarkingi namai:6 paryžietiško interjero taisyklės

Norisi atnaujinti namus? Turime kelis patarimus, įkvėptus paryžiečių gyvenimo būdo, kurie padės greitai ir stilingai pakeisti namų interjerą.
Reading time 4 minutes
Yann Maignan / Unsplash nuotr.

1. Dėžutės

Jeigu namai nuolat užversti drabužiais ar šen bei ten besimėtančiais mažmožiais, pasirūpinkite stilingomis dėžėmis jiems sukrauti. Taip ne tik greičiau surinksite išmėtytus daiktus, bet ir galėsite patogiai juos surūšiuoti ar perdėlioti.

 

Vienodo dydžio dėžės stilingai atrodys laikomos lentynoje. Jeigu įsigijote dėžutę smulkmėms, laikykite ją patogioje vietoje, pavyzdžiui, raktams skirta dėžutė – ant komodos prie įėjimo, dėžutė prietaisų krovikliams – svetainės lentynoje, dėžutė virtuvės šluostėms – virtuvės spintelėje.

 

Įsigiję vienodas dėžutes ir laikydami jas greta, nepamirškite ant dėžučių priklijuoti lapelio, kas jose slepiasi. Taip daiktus atrasti bus paprasčiau.

 

Šiandien galite rasti įvairiausių stilingų dėžių, nuo vintažinio stiliaus metalinių, dailių medinių, skirtų vyno buteliams, taip pat dėžučių, imituojančių knygas – rinktis tikrai yra iš ko.

2. Kitokia virtuvė

Pabodo virtuvė? Greičiausias būdas atnaujinti šią zoną – įsigyti naujus indus, ypač tai aktualu artėjant Kalėdoms ir Naujiesiems. Dailiais indais papuošite šventinį stalą, be to, dabar daugiau laiko praleidžiame namuose, o valgyti iš estetiškai patrauklių indų kur kas smagiau nei iš bet kokių. Šaltomis žiemos dienomis pravers jaukūs ir dideli arbatos puodeliai, arbatiniai ar kavinukai.

 

Nebijokite drąsaus dizaino ar skirtingų indų, tačiau išlaikykite stilistiškai visus indus jungiantį elementą. Tai gali būti spalvinė gama, tam tikras raštas, formos, akcentai ir kt.

1608551565122704 brooke lark agjp08 hbyy unsplash
Brooke Lark / Unsplash nuotr.

3. Aromatai

Sukurkite namuose malonią atmosferą aromatinėmis žvakėmis ar kvapais namams. Namų kvapai su medinėmis lazdelėmis puikiai tiks vonios kambaryje arba miegamajame – aromatą jie skleidžia nuolat, tačiau subtiliai ir pamažu.

 

Svetainėje papuoškite kavos stalelį aromatine žvake, uždegta ji ne tik kvepės, bet ir suteiks jaukumo. Kvapus namams ir kvapiąsias žvakes rinktitės atidžiai, kad aromatas jums patiktų, tačiau nuo jo neįsiskaudėtų galvos.

1608552208225415 klara kulikova eagw6wlvlro unsplash1608552274547204 ellieelien yypm4xm8l1s unsplash
Klara Kulikova, Ellieelien / Unsplash nuotr.

4. Palėpkite tai, kas erzina

Į akis krinta nerangus prailgintuvas, greta rozetės mėtosi besikraunantis telefonas ir vietos neranda pažirę žurnalai? Paslėpkite šiuos daiktus. Tokiems, kurių prireikia ne per dažniausiai, tiks pufas su daiktadėže, pavyzdžiui, jame galite laikyti elektroniką: kroviklius, laidus, jungtis, prailgintuvus ir kt. Besikraunantį telefoną galite įdėti į nedidelę vintažinio stiliaus pintinėlę, o žurnalams laikyti puikiai tiks stilinga laikraštinė. Jeigu negalite gyventi be prailgintuvo, įvertinkite savo namų interjerą, galbūt į akis mažiau kris ne baltas, o juodas.

1608552963328092 nathan dumlao q2ho4syzmpg unsplash1608553001836415 alexandra gorn 1mpkra qm u unsplash
Nathan Dumlao, y Alexandra Gorn / Unsplash nuotr.

5. Savi meno dirbiniai

Papuoškite namus savo sukurtu menu. Galbūt nutapysite paveikslą, iš molio nulipdysite skulptūrą, išmėginsite liejimą akvarele, tušu, piešimą pieštukais, pastelėmis ar kitą techniką. Taip pat galite namus dekoruoti savo surištu kalėdiniu vainiku, pušų šakelių puokšte, savo gamintomis aromatinėmis žvakėmis ir kitais objektais. Kūryba leis atsipalaiduoti, atitrūkti nuo darbų ir nors kiek pailsėti.

1608553237767793 reisetopia sxruxkdswis unsplash
Reisetopia / Unsplash nuotr.

6. Tvarka vonios kambaryje

Jeigu vonios kambaryje rankšluosčiai laikomi matomoje vietoje, įsigykite vienodus – erdvė kaipmat atrodys tvarkingiau. Rinkitės neutralią rankšluosčių spalvą, pavyzdžiui, baltą ar pilkšvą.

 

Jei lentynos atviros ar trūksta stalčių, kosmetiką laikykite surūšiuotą gražiose dėžutėse, o priemones, kurias naudojate dažniausiai, laikykite atskirtas, tarkim, ant dailaus marmurinio padėklo.

 

Atsisakykite neestetiškų skysto muilo buteliukų su įkyriomis etiketėmis, verčiau įsigykite dailų, į kurį nuolat perpilsite muilą. Arba naudokite kietą muilą, padėtą ant stilingo padėkliuko.

 

Raskite vietą valymo priemonėms, kad šios nesimėtytų aplink klozetą ar kur nors prie sienos. Galite jas sukrauti į pintinę ar dėžutę su dangčiu.

1608553742223565 jared rice pibrawhb4h8 unsplash
Jared Rice / Unsplash nuotr.

susiję straipsniai

Rekomenduojame