Erdvės

Stilingiausi dirbiniai iš interjero karaliaus – marmuro

Grafikos ir interjero detalių dizainerė Nereta Sanajevienė apžvelgia marmuro tendencijas interjere.
Reading time 3 minutes

Marmuras išlieka madingas ir, panašiai kaip džinsai, dera visur ir visada. Rūšių daugybė, todėl išsirinkti savo interjerui tinkamiausią marmurą nėra sunku. Populiariausias – baltos spalvos carrara ar calacata rūšies marmuras, dažniausiai naudojamas skandinaviškuose, neoklasikiniuose ar moderniuose interjeruose.

 

Juodas marquina marmuras taip pat labai universalus, jis suteikia daugiau prabangos ar gylio interjero koloritui. Rečiau sutinkamas žalias ar raudonas marmuras — reiklus, tačiau puikiai dera su bronzos, vario detalėmis bei sodriais riešutmedžio tonais ar juodos spalvos objektais. Pastaruoju metu labai žaviuosi milas lilac marmuro išraiškingais raštais. Iš jo pagamintos detalės atrodo ryškiai ir moderniai.


Nors marmuras nėra praktiška medžiaga, jo estetika atperka nepatogumus, todėl vis dažniau marmuro dekoras iš vonios kambario ar virtuvės persikelia į kitas namų erdves. Gaminami pietų, kavos stalai, konsolės, staleliai prie lovos ar netgi kėdės ir smulkios interjero detalės. Marmuras derinamas su skirtingomis medžiagomis: mediena, metalu, spalvota emale, plastiku; kartais primena modernaus meno kūrinius.

Šiandien populiariausias baltas carrara ar calacata rūšies marmuras.

Vieni įdomesnių pavyzdžių — naktiniai staleliai, sukurti australų dizainerio Jonathano Zawada. Ryškūs, netikėti spalviniai deriniai ir minimalistinis dizainas traukia akį. Baldai susideda iš trijų modulinių dalių, kurioms naudojamas marmuras, granitas, oniksas ar terazzo akmens mišinys.

 

Dar vienas įsimintinas marmuro kūrinys — Dorik stool, sukurtas „Oeuffice“ studijoje. Modernios kėdės susideda iš lakoniškų geometrinių formų marmuro ir akmens luitų, primindamos klasikines architektūros kolonas.

Žaviuosi prekės ženklu „Menu“. O ypač jų sukurtais marmuro kubais Plinth. Nepretenzingų formų baldas tiks bet kokio stiliaus interjere. Tiems, kuriems patinka žvakės, rekomenduoju OYOY žvakides, pagamintas iš marmuro ir bronzos. Neseniai atradau įdomų gamintoją AYTM, siūlantį nuostabius objektus namams. Dailios žvakidės, taip pat pagamintos iš marmuro ir bronzos.

Mano prekės ženklo „Geometrika“ asortimente rasite trijų rūšių marmuro padėklų skirtingomis geometrinėmis formomis: apskritimas, šešiakampis, rombas. Jie skirti dekoratyviam naudojimui, pagyvins bet kurią namų erdvę — tiks tiek vonios kambaryje, tiek svetainėje ar ant pietų stalo. Viena „Geometrika“ misijų – medžiagų tvarumas, todėl net smulkesnės marmuro atraižos bus panaudotos produktui sukurti.

Verta paminėti ir terrazzo medžiagą, tai skirtingų akmens rūšių kompozitas surištas cemento užpildu. Technologija žymi tuo, kad tausoja žemės resursus. Pastaruoju metu ši medžiaga interjero dizaino srityje yra itin populiari, jos variancijų begalybės. Įsimintiniausias prekės ženklo „Dzek“ terrazzo, sukurtas Maxo Lambo. Šio autoriaus medžiaga iš kitų išsiskiria tuo, jog naudojami itin dideli klasikinio itališko marmuro gabalai, sujungti į kontrastingą mozaiką. Lietuvoje terrazzo populiarėja pamažu, kadangi daug kam ši medžiaga asociajuosi su sovietmečiu viešosiose erdvėse, dažnai naudotomis cemento ir akmens mišinio plytelėmis.

Daugiau Neretos įžvalgų rasite tinklaraštyje nereta.lt

Pagr. nuotrauka - www.menu.as

susiję straipsniai

Rekomenduojame