Grožis

3 patarimai, kaip išvengti dėl stresto atsirandančių spuogų

Grožio specialistė Renée Rouleau pataria, kaip išvengti ir atsikratyti spuogų, atsiradusių dėl streso.
Reading time 2 minutes
Instagram @lilireinhart nuotr.

Mūsų psichologinė sveikata yra susijusi su fizine. Kai jaučiamės blogai, išgyvename nerimą, stresą ir kitus nemalonius pojūčius, galime susidurti su įvairiais skausmais, plaukų slinkimo ar odos problemomis. Daugybė žmonių, kuriuos vargina stresas, kenčia dėl pablogėjusios odos būklės, dažniausiai kankina spuogai ir bėrimai. Kaip dorotis su spuogais, atsiradusiais dėl streso, pataria kosmetologė Renée Rouleau, dirbanti su tokiomis garsenybėmis kaip Demi Lovato ar Lili Reinhart.

1. Odos šveitimas

Odos šveitimas yra būtinas žingsnis norintiems išvengti spuogų, nes būtent šveitimo metu pašalinamos negyvos ląstelės, dėl kurių oda negali atsinaujinti. Labai svarbu išsirinkti tinkamą ir ne per agresyvią šveitimo priemonę, kuria negyvą paviršinį sluoksnį galėtumėte pašalinti švelniai ir pernelyg netrindama odos.

2. Drėkinimas

Kad oda būtų sveika, lygi ir jaunatviška, jai reikalinga nuolatinė drėgmė, todėl būtina palaikyti tinkamą odos drėgmės balansą – gerti pakankamai vandens, kitų skysčių ir naudoti odą drėkinančias kosmetikos priemones. Kai odai trūksta drėgmės, ji riebėja, o padidėjęs sebumo išsiskyrimas skatina bakterijų sukeliamus uždegimus, taip atsiranda spuogai ir odos sudirgimai. Todėl neleiskite odai pernelyg išsausėti ir stenkitės užtikrinti tinkamą drėgmės kiekį.

3. Uždegimus mažinančios priemonės

Jeigu turite spuogelių, reikėtų į odos priežiūros rutiną įtraukti antibakterinėmis savybėmis pasižyminčią priemonę, kuri mažintų uždegimą sukeliančių anaerobinių bakterijų kiekį.  Tokia priemonė atkurtų epidermio mikrobiomos pusiausvyrą aknės paveiktose odos vietose. Priemone nuo spuogų reikėtų tepti tik spuogų paveiktos odos vietas.

susiję straipsniai

Rekomenduojame