Grožis

4 paprasti būdai, kaip tapti atsakingu kosmetikos vartotoju

Siūlome jums kelias galimybes, kaip galime prisidėti prie gamtos tausojimo.
Reading time 3 minutes

1. Kosmetikos papildymai

 

Kasmet grožio pramonė pagamina daugiau nei 120 milijardų pakuočių, deja, dauguma jų nėra perdirbamos. Sumažinti pakuočių keliamą gamtos taršą galima renkantis kosmetikos prekių papildymus. Pasibaigus produktui pakuotė ne išmetama, o papildoma nauju produktu. Greičiausiai kiekvienoje grožio prekių parduotuvėje rasite skysto muilo, dušo želės ir kitų higienos priemonių papildymų. Kai kurie kosmetikos gamintojai siūlo vokų šešėlių arba lūpų dažų papildymus. Naudodami produktų papildymus ne tik saugome gamtą, bet ir sutaupome, nes papildymas kainuoja mažiau nei naujo produkto ir pakuotės komplektas. Šianidien įvairius kosmetikos priemonių papildymus siūlo „M.A.C.“, „Inglot“ bei „Make Up For Ever“.

2. Vanduo vėjais

 

Dantų valymo procesas trunka bent kelias minutes. Jeigu valydamiesi dantis paliekate bėgti atsuktą vandenį, per mėnesį veltui sunaudojate daugybę litrų vandens. Vandens taupymas ne tik padeda išsaugoti ekosistemą, bet ir sumažina mokesčių sąskaitas. Taip pat užsukti vandenį duše galite, kai:

* Depiliuojatės

* Atliekate odos šveitimą

* Muiluojate galvą ar kūną

3. Ilgalaikis skutimosi peiliukas

 

Vienas itin aplinką teršiančių plastikinių objektų, apie kurį dažnai nė nesusimąstome - vienkartiniai skutimosi peiliukai. Šie greitai nudyla, juose sparčiai kaupiasi mikrobai, todėl vienkartinius peiliukus reikia keisti jau po kelių skutimosi procedūrų. Per 3-4 mėnesius keisdami vienkartinius skustuvėlius sukauptume nemažą kiekį nereikalingo plastiko. Gamtą tausojanti alternatyva - ilgalaikiai skutimosi peiliukai su keičiamais ašmenimis. Naudodami tokius keisite tik skustuvo galvutę, o ne visą korpusą, tad ir nereikalingo plastiko bus kur kas mažiau. Taip pat sumažinti plastiko taršą galima standartinius dantų šepetėlius pakeitus mediniais. 

4. Mažiau prekių

Kasmet dekoratyvinės kosmetikos poreikis auga milžinišku tempu, skaičiuojama, kad 2023 m. ši rinka bus vertinama daugiau nei 805 milijardais dolerių. Kasdien mus masina viena kitą keičiančios tendencijos, produktų naujovės, unikalios formulės ir skambūs pažadai ant pakuočių. Tačiau daugybė įsigytų produktų taip ir lieka vos paliesti, o kai kurie net ir neišpakuojami. Išbandyti naujoves smagu, tačiau ar tikrai kosmetikos lentynėlėje reikia 5 makiažo pagrindų ir 5 skirtingų blakstienų tušų? Vartotojiškumo mažinimas - tai, ką galime reguliuoti patys, todėl verta išsirinkti labiausiai patinkančius produktus, stengtis juos sunaudoti iki galo ir tik tuomet įsigyti naujus. 

Kitas variantas, kaip džiaugtis naujomis kosmetikos priemonėmis, tačiau neišmesti beveik pilnų pasibaigusio galiojimo pakuočių - kelioniniai dydžiai. Mini talpos produkto pakaks, kad jį išbandytumėte ir išnaudotumėte iki galiojimo pabaigos, o jei produktas nepatiks, išmesite kur kas mažiau. Šiandien sumažintas grožio priemonių versijas siūlo ne vienas kosmetikos gamintojas, kelis pastaruosius metus ypač populiarėja mini dydžio lūpų dažai, blakstienų tušai, maskavimo priemonės ir įvairūs kremai.

Tags

grožis
lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame