Grožis

Garsenybių stilistas išduoda, kaip tinkamai puoselėti plaukus

Po žiemos šalčio ir šildymo sezono nualinti plaukai daugeliui pradeda slinkti ir lūžinėti. Garsenybių grožiu besirūpinantis meistras Mantas Tautvaišas kone kasdien sulaukia klausimo – ką daryti, kad plaukai spindėtų ir atrodytų sveiki?
Reading time 4 minutes

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą ir lūžinėjimą, kaip sugrąžinti jiems blizgesį? Stilistas M. Tautvaišas sako, kad dabar pats metas pasirūpinti savo plaukais, ir pataria, kaip atėjus pavasariui susigrąžinti blizgančias ir vešlias garbanas.

 

Plaukai praneša apie sveikatą

M. Tautvaišas pasakoja, kad plaukai apie žmogų atskleidžia kur kas daugiau, nei tai, pas kokį kirpėją jis lankosi. Pirmiausia plaukai puikiai atspindi sveikatos būklę. Todėl jei baigiantis žiemai pastebimai pasikeitė jų būklė, plaukai išsausėjo, pradėjo retėti, slinkti, lūžinėti, vertėtų ne skubėti keisti savo kosmetikos priemones, bet susirūpinti vidine savijauta.

 

Jei organizmui trūksta tam tikrų medžiagų, to nepaslėps jokia šukuosena. Plaukų sausumas, šiugždėjimas juos liečiant, blizgesio išnykimas, slinkimas iškart išduoda apie sveikatos būklės suprastėjimą. Pasak stilisto, bet koks staigus buities pokytis turi įtakos plaukų išvaizdai. Didelis sporto krūvis, prasta mityba, ilgalaikės griežtos dietos, nėštumas ar besikeičiantys metų laikai. Plaukų būklė suprastėja ypatingai pavasarį, kai organizmas yra išsekęs po žiemos.

Atkreipti dėmesį į mitybą

M. Tautvaišas atkreipia dėmesį, kad šaltuoju metų laiku plaukų išvaizda priklauso nuo daugelio faktorių. Plaukų būklę veikia šaltis, žvarbus vėjas, šildymo sezonas. Todėl juos būtinai reikia prižiūrėti ir mylėti, palepinti kaukėmis, aliejais, serumais ar kitomis priemonėmis. Plaukai, kaip ir oda, taip pat reaguoja į stresą, tad vertėtų pasirūpinti, kad jo būtų kuo mažiau. „Kitas svarbus faktorius, nulemiantis plaukų būklę, yra mityba. Kosmetinėmis priemonėmis galime pagerinti tik išorinį plauko sluoksnį, bet jei norite ilgalaikio poveikio, neišsisuksite nepakeitę savo raciono“, – sako plaukų meistras.

Kosmetinėmis priemonėmis galime pagerinti tik išorinį plauko sluoksnį.

Kasdienėje mityboje turėtų netrūkti vitaminų A, B, C turinčių produktų, taip pat biotino, kuris sustiprina ir apsaugo plauką. Dėl vitaminų stokos plaukai gali ne tik prarasti žvilgesį, bet ir pigmentą. Dėl tokių mikroelementų kaip varis trūkumo plaukas netgi pradeda žilti. Prastai plauko būklei įtakos taip pat gali turėti ir B grupės vitaminų, vitamino F, jodo stoka.

 

Atėjus pavasariui organizme neretai trūksta seleno, cinko, todėl plaukai plonėja, slenka, netgi gali grėsti nuplikimas. Todėl mityboje turėtų netrūkti žuvies, lapinių salotų, kiaušinių. „Deja, bet su maistu gauti visų šių reikalingų medžiagų, ypatingai žiemą, yra labai sudėtinga. Todėl į savo dienos racioną reikės įtraukti vitaminų ar papildų, – neabejoja M. Tautvaiša. – Plaukų būklė labai priklauso nuo bendros sveikatos, todėl organizmą būtina aprūpinti visais reikalingais mikroelementais.“

Plaukų priklauso nuo bendros sveikatos, organizmą būtina aprūpinti visais reikalingais mikroelementais.

Pasak žvaigždžių stilisto, sudėtingą plaukų situaciją gelbėti galima tam tikromis priemonėmis – pasitelkus plaukų priauginimą ar netgi chirurginę intervenciją. Tačiau svajonių šukuoseną galima susigrąžinti kur kas paprasčiau. Specialistų rekomenduojami maisto papildai, tokie kaip „Biocell Hair“, gali būti išeitis tiems, kurie nori akivaizdaus poveikio ar kuriems reikalinga greita pagalba. Maisto papildas, kurio sudėtyje yra reikiamas kiekis plaukų būklei palaikyti būtino biotino, seleno ir cinko, normaliai plaukų pigmentacijai reikalingo vario, ląsteles nuo oksidacinės pažeidos apsaugančio vitamino C.

Kaip atgaivinti plaukus po žiemos

Vienas geidžiamiausių žvaigždžių plaukų stilistų po žiemos atgaivinti plaukus pataria nepamirštant ir tam tikrų taisyklių. Stilistas pataria plaukus plauti 2–3 kartus per savaitę, nes natūraliai atsirandantis nepastebimas riebalas plaukams suteikia tvirtumo ir apsaugos. Jei pasirenkate plaukus trinkti kasdien, tam būtina naudoti priemones, skirtas kasdienei plaukų priežiūrai. Beje, plaukus džiovinkite taip, kad jų nenudegintumėte.  Naudokite apsaugos nuo karščio priemones. Kitu atveju plaukus galima labai greitai nualinti.  Jei turite galimybių, leiskite plaukams išdžiūti savaime, jie bus blizgesni ir elastingesni. Taip pat svarbu reguliariai lankytis pas savo kirpėją, kuris pakirptų negyvus plaukų galiukus.


 

susiję straipsniai

Rekomenduojame