Grožis

Kokią kosmetiką naudoti jautriai ir į alergijas linkusiai odai?

Į skaitytojų klausimus atsako tinklaraščio „Grožio paslaptys“ autorė ir „L’Officiel Lithuania“ grožio ambasadorė Neringa Šimkutė.
Reading time 2 minutes
Jc Laurio / Pexels nuotr.

Kokią kosmetiką patartumėte naudoti jautriai ir į alergijas linkusiai odai?

 

Pirmiausia, labai rekomenduoju kreiptis į dermatologą. Specialistas ne tik kvalifikuotai patars, bet ir padės išsiaiškinti galimas jautrumo ar alergijos priežastis ir jas pašalinti ar bent suvaldyti.Iki dermatologo konsultacijos rekomenduoju rinktis itin švelnius, hipoalerginius, bekvapius kosmetikos produktus. Venkite agresyvių putoklių (SLS, SLES), šiurkščių mechaninių šveitiklių (produktų su riešutų lukštais, aliuminio oksidu), produktų su „bloguoju“ alkoholiu (pvz., benzilo alkoholiu), konservantais, dažikliais, natūraliais citrusinių vaisių aliejais, retinoliu, didele vitamino C koncentracija bei AHA ir BHA rūgštimis.

 

Suamžinkite naudojamos kosmetikos arsenalą ir rinkitės produktus su kuo paprastesniu ir mažesniu ingredientų sąrašu (idealu – iki 10 ingredientų). Prieš pradėdama naudoti naują produktą, būtinai jį išbandykite šiek tiek patepusi už ausies ir parą atidžiai stebėjusi odos reakciją. Dažniau rinkitės dušą, o ne vonią, prauskitės drungnu (o ne karštu ar šaltu) vandeniu ir šluostykitės švelniai tapšnodama, o ne trindama odą. Odai drėkinti ir apsauginiam sluoksniui stiprinti naudokite švelnius, tačiau intensyviai drėkinančius produktus su keramidais, lipidais, riebalų rūgštimis. Kremais tepkitės iškart po dušo ant dar šiek tiek drėgnos odos.

 

Makiažui verčiau rinkitės paprastesnės sudėties mineralinę kosmetiką ir natūralias, prislopintas spalvas (įprastai jos mažiau erzina nei tamsios ir ryškios). Venkite vandenyje netirpios kosmetikos, jokiais būdais nenaudokite pasibaigusio galiojimo produktų ir itin kruopščiai nuvalykite makiažo likučius.

 

Deja, nei užrašai „hipoalerginis“ ar „bekvapis“, nei draugės, mamos ar dermatologės rekomendacijos negarantuoja, kad produktas tikrai nesuerzins odos. Nėra jokios garantijos, kad tas pats ilgus metus sėkmingai naudotas produktas staiga nepradės alergizuoti, taigi belieka atidžiai skaityti produktų etiketes, vengti potencialių alergenų, nuolat stebėti savo odą, stiprinti imunitetą, atrasti kuo daugiau vidinės ramybės ir... pačius švelniausius, tinkamiausius odai produktus.

Tags

grožis
oda
lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame