Grožis

K.Krysko: vaikystėje buvau ypač kukli ir baikšti, bet scenoje visada jausdavausi laisva

Nepaprastai žavi Karinos Krysko-Skambinės charizma, šypsena ir talentų gausa. Kaip jai pavyksta išlikti tokiai pozityviai ir energingai?
Reading time 6 minutes
Monikos Dovidaitės nuotr.

Ką Karina mano apie grožio stereotipus, pavydą ir plastines operacijas? Kas jai padėjo nugalėti kompleksus ir įgyti pasitikėjimo? Apie tai – tiesiai iš pirmų lūpų, interviu su Karina.

 

Karina, kas Jums yra gražus žmogus?

 

Man gražus žmogus – laimingas žmogus. Kai žmogus yra laimingas, gyvena harmoningai su savimi, myli save ir kitus, jis švyti iš vidaus.

 

Kada jaučiatės pati sau gražiausia? Ar turite kokių nors specialių grožio ritualų?

 

Sau gražiausia atrodau taip pat tuomet, kai esu laiminga, kai gera nuotaika, kai nekankina jokios slogios mintys. Juk sakoma, kad mintys materializuojasi, todėl stengiuosi galvoti tik apie gera, o jei kas nors nepasiseka, ilgai neanalizuoju, kas ir kodėl, o tiesiog priimu, kad yra, kaip yra, ir judu į priekį. Tikiu, kad tai padeda jaustis ir laimingesnei, ir gražesnei.

Sako, kad mintys materializuojasi, todėl stengiuosi galvoti tik apie gera, o jei kas nepasiseka, tiesiog priimu, kad yra, kaip yra.

Iš žemiškesnių ritualų man labai svarbus miegas. Nesu iš tų, kurios eina miegoti ir keliasi pagal griežtą režimą, mano darbe tai būtų neįmanoma, tačiau, jei tik pasitaiko galimybė pamiegoti, aš būtinai ja pasinaudosiu. Kartais jaučiu, kad organizmui reikia persikrauti, tada tiesiog stengiuosi pamiegoti arba, priešingai – pasportuoti. Labai mėgstu bėgioti. Tiesa, šaltuoju metų laiku negaliu to daryti, nes privalau saugoti balso stygas (mėgstu bėgioti lauke), tačiau atšilus orams dažnai bėgioju po valandą ar ilgiau. Man tai lyg meditacija, padedanti prasiblaškyti ir susidėlioti mintis.

 

Esate gana egzotiškos, lietuviams neįprastos išvaizdos. Ar yra tekę dėl to išgirsti nemalonių komentarų ar užgauliojimų? O gal, priešingai – egzotiška išvaizda visuomet buvo labiau privilegija, atverianti visus kelius?

 

Tiesą sakant, aplinkinių dėmesį pajutau tik maždaug dvidešimties. Vaikystėje Mokiausi rusų mokykloje, kurioje buvo ir daugiau egzotiškos išvaizdos mergaičių, todėl tikrai nesijaučiau išskirtinė. Daugiau pati lygindavausi su seserimi, kuri yra absoliučiai kitokio grožio, ir svajodavau apie dideles, mėlynas akis ar šviesius plaukus. Laimei, artimieji visuomet pabrėždavo mūsų skirtumus kaip privalumus ir išmokė kitoniškumu džiaugtis bei didžiuotis.

 

Esate scenos žmogus, kaip manote, kiek joje svarbu išvaizda? Ar ji apskritai svarbi? Gal užtenka talento?

 

Manau, kad tikriems genijams tikrai užtenka vien talento. Čia kaip su mylimu žmogumi, jei įsimyli žmogų, nematai jo trūkumų, tiesiog myli. Be to, juk grožis – toks sąlyginis. Kas gražu vienam, visai negražu kitam, todėl sunku pasakyti, kiek ta išvaizda yra svarbi ir lemia karjerą.

 

Ar scena turėjo įtakos Jūsų pasitikėjimui ir apskritai požiūriui į save?

 

O taip. Vaikystėje buvau ypač kukli, jautri ir baikšti. Bijodavau net garsesnio balso tono, tačiau scenoje visuomet jausdavausi laisva ir sava. Scena kartu su artimųjų palaikymu man padėjo išdrąsėti ir suteikė pasitikėjimo savimi. Dabar ji įpareigoja daugiau ir atsakingiau rūpintis savimi. Privalau puoselėti savo išvaizdą ir sportuoti, kad geriau jausčiausi ir turėčiau pakankamai energijos.

Vaikystėje buvau ypač kukli, jautri ir baikšti. Bijodavau net garsesnio balso tono, tačiau scenoje visuomet jausdavausi laisva ir sava.

Karina, kaip manote, kokia yra scenos, televizijos, žurnalų, socialinių tinklų įtaka merginų, moterų grožio suvokimui?

 

Žiniasklaida formuoja stereotipus. Dažnai yra pateikiama, kad štai dabar yra gražu ir madinga toks ar kitoks įvaizdis, ir visos, ypač jaunos mergaitės, puola juo sekti. Žinoma, nieko blogo išbandyti naują šukuoseną ar ryškesnį makiažą, tačiau labai svarbu aklai nesekti primetamų, dažnai laikinų, standartų, nepamiršti savitumo ir savo trūkumus paversti individualiais privalumais.

 

Koks Jūsų požiūris į makiažą? Ar jis paslepia, ar paryškina moterį? Kokia Karina yra kasdienybėje? Dažniau su kruopščiai atliktu makiažu ar visiškai be jo?

 

Makiažas – puiki priemonė, padedanti ir paryškinti privalumus, ir paslėpti trūkumus. Kadangi scenoje dažniausiai būnu su ryškesniu makiažu, kasdienai renkuosi tik blakstienų tušą, akių kontūrą ir paryškintus antakius. Stengiuosi veido odos neapkrauti pudra, vietoj jos renkuosi reguliarius apsilankymus pas kosmetologę, veido masažus, kaukes, serumus ir kitas odos puoselėjimo procedūras bei produktus.

 

Ar esate kada nors jautusi moterų pavydą ir konkurenciją?

 

Manau, kad jis yra, nes stebinčių akių daug ir jos gali būti visokios, tačiau išsiugdžiau įprotį nekreipti dėmesio. Koncentruojuosi į darbą, o jei tik pajuntu negatyvą, tiesiog atsiriboju vidine siena ir stengiuosi negalvoti ir neeikvoti savo energijos.

Stengiuosi veido odos neapkrauti pudra, vietoj jos renkuosi apsilankymus pas kosmetologę, veido masažus, kaukes, serumus.

 

Kaip manote, kokios yra didžiausios grožio pasaulio bėdos?

 

Manau, kad didžiausia bėda – saiko trūkumas ir bandymas pabėgti nuo savęs. Nieko blogo retkarčiais pabandyti naują dietą ar net pabadauti, tačiau anoreksija ir bulimija – rimtos ligos ir kraštutinumai. Lygiai taip pat ir dėl plastinių operacijų. Nesu prieš jas nusiteikusi, priešingai, manau, kad tai puikus šio amžiaus atradimas, tačiau dažnai matome, kaip moterys pamiršta save, ima aklai sekti tendencijomis ir galiausiai virsta karikatūromis.

 

Ko palinkėtumėte toms moterims, kurios nesijaučia gražios ir savęs nemyli?

 

Kaip jau minėjau, išryškinkite savo privalumus, pamilkite minusus ir paverskite juos pliusais. Atraskite savo būdą pamilti save. Svarbiausia – mūsų mintys, todėl linkiu, kad tos mintys būtų gražios. Kai būsite gražios iš vidaus, tai matysis ir išorėje. Taip pat svarbu ir aplinka, todėl apsupkite save pozityviais žmonėmis, kurie skatina džiaugtis gyvenimu ir didžiuotis savimi. Tai labai svarbu.

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame