Grožis

Mitai ir faktai apie plaukelių šalinimą lazeriu

Dažnas norėtų atlikti lazerinį plaukelių šalinimą, bet yra girdėjęs, kad tai – labai skausminga procedūra. O kur dar mitai apie skleidžiamą lazerio radiaciją, stiprius nudegimus ir kitas klaidingas žinutes, trukdančias džiaugtis švelniomis kojomis...
Reading time 3 minutes
Subhkaran Singh / Unsplash nuotr.

Dažniausiai pasitaikančius plaukelių šalinimo lazeriu mitus griauna „BellaDerma“ klinikos gydytojos dermatologės Ramunė Petrosian, Indrė Domarkaitė-Jakovlevė, Rasa Mačiulienė.

 

Ar plaukelių šalinimas lazeriu skatina gausesnį plaukų ataugimą?

 

Tai visiškai klaidinga nuomonė. Naudojant profesionalius, didelę energiją generuojančius lazerius, kiekviena atlikta lazerio procedūra sunaikina apie 10–25 proc. subrendusių plaukelių folikulų. Jau po pirmos procedūros akivaizdžiai sumažėja plaukų tankis, storis bei plaukų augimo greitis. Ataugantys plaukai kur kas plonesni, silpnesni, todėl galite džiaugtis ilgai išliekančia švelnia oda.

 

Ar plaukų šalinimas lazeriu yra saugus?

 

Plaukelių šalinimo lazeriu procedūros saugumas priklauso nuo naudojamos lazerinės įrangos. Pavyzdžiui, „Bella-Derma“ klinikoje naudojamas intensyvios energijos „Syneron Candela Aleksandrito“ lazeris, kurio efektyvumas bei saugumas patvirtintas sertifikatais. Rekomenduojama procedūrą atlikti pas gydytojus-dermatologus, kad išvengtumėte komplikacijų tiek procedūros metu, tiek po jos.

 

Ar plaukelių šalinimo lazeriu procedūros metu skleidžiama radiacija?

 

Licencijuotos ir sertifikuotos plaukų šalinimo įrangos neskleidžia spinduliuotės. Plaukelių šalinimo lazeriu procedūra yra saugi ir nekenksminga sveikatai.

 

Ar plaukeliai visiškai pašalinami vienos procedūros metu?

 

Lazerio spinduliai termiškai sunaikina plauko folikulą jo augimo fazėje. Vienos procedūros metu visų plaukų folikulų neįmanoma paveikti, nes jie yra skirtingų augimo fazių. Todėl yra reikalingas procedūrų kursas, procedūrą kartojant kas 6–8 savaites.

 

Ar lazerinis plaukelių šalinimas nudegina odą?

 

Tai nutinka labai retai. Kuo oda tamsesnė ar įdegusi, tuo didesnė tikimybė nudeginti odą. Rekomenduojama procedūras atlikti grožio klinikose, kur prieš procedūrą gydytojas dermatologas įvertina odos būklę, galimą riziką ir parenka saugų gydymo protokolą.

 

Ar lazerinis plaukų šalinimas yra labai skausmingas?

 

Kai kurie klientai jaučia adatėlių badymo, dilgčiojimo pojūtį, tačiau procedūros metu taikomas šaldymas kriogenu sumažina šį diskomfortą. Pasak klientų, lazerinis plaukų šalinimas – neabejotinai mažiau skausmingas nei depiliacija vašku.

 

Ar lazerinį plaukelių šalinimą atlieka tik moterys?

 

Dažnai manoma, kad plaukų šalinimas – išskirtinai moteriška procedūra, bet tai netiesa. Vis daugiau vyrų renkasi plaukų šalinimą lazeriu. Mūsų klinikoje vyrai dažniausiai renkasi lazerines procedūras barzdai formuoti, krūtinės, kaklo, nugaros, rankų plaukams šalinti.

 

Ar galiu atlikti plaukelių šalinimą lazeriu vasarą?

 

Lazerinį plaukelių šalinimą galima atlikti ir vasarą, tik rekomenduojama naudoti fotoapsauginius kremus prieš ir po procedūros. Geriausia, jei prieš procedūrą Jus konsultuoja ir apžiūri gydytojas dermatologas, atsako į visus rūpimus klausimus, įvertina odos būklę, įdegio laipsnį ir, jeigu saugu, atlieka procedūrą

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame