Grožis

Makiažo muziejus atskleidė tikrąją Marilyn Monroe odos priežiūros rutiną

Kokia buvo Marilyn Monroe tobulos veido odos paslaptis?
Reading time 2 minutes
Marilyn Monroe, Getty Images nuotr.

Šviesiaplaukė Marilyn Monroe žavi nepamirštama šypsena ir valiūkiškumu, o jos įvaizdis jau daugybę metų vadinamas klasika, ši moteris – viena įsimintiniausių Holivudo vadinamojo aukso amžiaus aktorių. Iki šiol mažai kas težinojo, kaip Marilyn rūpindavosi savo išvaizda ir porcelianine praminta oda, tačiau praėjus beveik 60 metų po legendinės aktorės mirties jau galime atskleisti paslapties šydą.

 

Niujorke įsikūręs Makiažo muziejus, kuriame yra keli eksponatai, priklausę M. Monroe, neseniai pristatė vienos ryškiausių 6-ojo deš. žvaigždžių odos priežiūros rutiną, paskirtą Marilyn dermatologo Erno Laszlo. Šis buvo aktorei pritaikęs specialų odos priežiūros planą, skirtą sausai odai.

 

E. Laszlo garsėjo holistiniu požiūriu į grožio ir sveikatos puoselėjimą, todėl aktorei, kad oda išliktų nepriekaitšinga, buvo nurodęs atsisakyt jai netinkančių maisto produktų: riešutų, šokolado, alyvuogių ir austrių.

 

M. Monroe buvo nurodyta veidą prausti šiltu vandeniu, vakarais paskirta veido priežiūra būdavo sudėtingesnė, nes reikėdavo kelis kartus kruopščiai nuvalyti makiažą ir giliai sudrėkinti odą, tad aktorė naudodavo daugiau priemonių. Ypatingomis progomis ji akių sričiai skirtu kremu tepdavo ne tik zoną apie akis, bet ir visą veidą, kaklą bei dekoltė.

 

Tarp Marilyn skirtų grožio priemonių buvo odos drėgmės balansą atkuriantis prausimo muilas „Phelityl Cleansing Bar“, praturtintas specialiais augalų aliejų ekstraktais, taip pat odą valantis ir poras mažinantis losjonas „Controlling Lotion“. Dermatologas M. Monroe buvo paskyręs naudoti specialiai sausai odai tinkančią birią veido pudrą „Duo Phase Face Powder“ bei odos riebumą reguliuojantį ir odos atspalvį suvienodinantė tonerį „Normalizer Shake-It Tinted Treatment“.

 

Kai kuriais produktais, kuriuos naudojo garžuolė M. Monroe, grožio specialisto Erno Laszlo įkurtas prekės ženkas „Erno Laszlo“ prekiauja ir šiandien. Bestseleriu vadinamas odos prausimo muilas „Phelityl Cleansing Bar“ kainuoja 38 JAV dolerius, poras mažinantis losjonas „Controlling Lotion“ - 68 dolerius, o neseniai į prekybą sugrąžintas ir patobulintas riboto leidimo toneris „Normalizer Shake-It Tinted Treatment“ - 49 dolerius.

susiję straipsniai

Rekomenduojame