Grožis

Makiažo meistrė El Scarlet: žaviuosi lietuvių stiliaus jausmu ir natūralumu

Apie šią graikų kilmės grožio ir makiažo kūrėją, pasivadinusią El Scarlet, ateityje dar tikrai išgirsite. O žurnalui „L’Officiel Mada“ septynerius metus profesionalia vizažiste dirbanti Eleanna Kokkinou atskleidžia daug grožio paslapčių. Verta įsiklausyti.
Reading time 7 minutes

Karjeros pradžia

Grožiu domėjausi jau vaikystėje: pamenu, kaip flomasteriais dažydavau lėlėms lūpas. Universitete studijuodama informatiką (taip, žinau, atrodo šviesmečiais nutolusi nuo grožio pasaulio), nuolat sulaukdavau draugių prašymų sukurti joms makiažą ar manikiūrą. Ir man tai patikdavo. Supratau, kad man labai gera gražinti žmones. Nuo tada dirbau laisvai samdoma makiažo specialiste, esu dirbusi su tokiomis tarptautinėmis kompanijomis kaip Dior, Chanel, Lancome, Estēe Lauder ir Bobbi Brown Graikijoje bei Didžiojoje Britanijoje.

Raudona

Pseudonimas El Scarlet iš tiesų yra kita mano pavardės forma: „Kokkinou“, išvertus iš graikų kalbos, reiškia „raudona“. Raudona spalva man iš tiesų patinka, mėgstu raudonus lūpų dažus. Tikra tiesa, kad raudonos lūpos tinka kiekvienai moteriai, nesvarbu, koks jos odos atspalvis. Kad lūpos atrodytų tikrai tobulos, pravartu įsigyti prie lūpų dažų spalvos tinkantį pieštuką. Be to, matiniai raudoni lūpų dažai visuomet atrodo geriau. Moterims visada patariu: jei skubate, tačiau vis vien norite atrodyti kaip su geru makiažu, pasidažykite raudonai lūpas ir užtepkite daugiau blakstienų tušo. Efektas bus puikus. Atrodys, kad prie veidrodžio sugaišote nemažai laiko.

Grožis = pasitikėjimas

Man grožis – tai pirmiausia pasitikėjimas savimi. Jis kyla iš vidaus. Esu gatvėse mačiusi daugybę nuostabiai atrodančių moterų beveik be makiažo – jos visos atrodė laimingos ir pasitikinčios savimi. Manau, tai yra grožio raktas. Žinoma, šiek tiek kosmetikos irgi nekenkia (šypsosi).

 

Raudonos lūpos tinka kiekvienai moteriai, nesvarbu, koks jos odos atspalvis.

Odos priežiūra

Grožio procedūros namie prasideda nuo tinkamos odos priežiūros. Ryte veidą nuplaunu vandeniu, tepuosi priemonėmis ir darausi makiažą. Mėgstamiausios – lūpų balzamas ir veido tonikas (La Mer). Iš makiažo priemonių labiausiai patinka Bobbi Brown maskuoklis ir akis tiesiog atveriantis tos pačios firmos blakstienų tušas.

Makiažo svarba

Jis yra tapęs daugelio moterų gyvenimo dalimi. Tai būdas pasijusti ir atrodyti geriau. Svarbiausia rinktis priemones, geriausiai tinkančias jūsų odos tipui, ir naudoti tinkamus šepetėlius.

Atradimai

Didžiausias pastarojo meto atradimas – veido aliejus. Jis tinka visiems odos tipams, tik svarbu pasirinkti tinkamą. Geras aliejus turi lengvai įsigerti į odą. Naujausias atradimas – Becca priemonė „First Light Priming Filter Instant Complexion Refresh“. Naudojama prieš makiažą, ji pašviesina odą, po jos makiažo pagrindo reikia visai nedaug.

Makiažo klaidos

Pirmiausia, netinkamas makiažo pagrindo atspalvis. Įprasta manyti, kad makiažo pagrindas turėtų būti vienu dviem atspalviais tamsesnis arba šviesesnis už natūralų odos atspalvį. Iš tikrųjų jis turi visiškai atitikti jūsų odos spalvą ir būti lygiai tokio paties atspalvio kaip jūsų oda. Atspalvį geriausia bandyti ant kaktos, kaklo ar skruostų šonų.

 

Dar svarbu tinkamai prižiūrėti odą, nes joks, net geriausias makiažas, neatrodys gerai, jei oda bus per sausa ar per riebi. Rūpintis oda reikia išmokti. Odai valyti netinka makiažo servetėlės – jas galite naudoti tik keliaudamos.

 

Trečia klaida – netinkamai sutvarkyti ir padažyti antakiai arba nesutvarkyti visai. Antakiai yra labai svarbi veido dalis, nes įrėmina akis – net ir nuotrauka gražiame rėmelyje atrodo geriau, tiesa? Antakiai turi atrodyti natūraliai ir derėti prie plaukų spalvos. Toms, kurių gamta neapdovanojo vešliais antakiais, patariu naudoti pudrą – ji natūraliai šiek tiek patamsina antakius. Taip pat pravartu juos paryškinti pieštuku ir pašukuoti švariu tušo šepetėliu.

 

Dažnai moterys netinkamai naudoja skaistalus: jų būna arba per daug, arba nebūna visai, jie užtepti per aukštai arba per žemai. Tiksliausia vieta – aukščiausia skruostų vieta, kai nusišypsome. Ir vėl labai svarbu išsirinkti tinkamiausią jūsų odai atspalvį. Geriausia ir natūraliausia spalva – tokio rausvumo, kokio įgauna veido oda lengvai pasportavus.

 

Odai valyti netinka makiažo servetėlės – jas galite naudoti tik keliaudamos.

 

Kasdienis makiažas

Nors dievinu makiažą, pati kasdien daug nesidažau. Nenaudoju makiažo pagrindo, vietoj jo renkuosi birų bronzantą, kad šiek tiek pagyvinčiau veido spalvą. Vienintelė kasdienė priemonė, be kurios tikrai negaliu gyventi, yra maskuoklis. Jis tikrai padeda užmaskuoti tamsius paakius. Jei kalbame apie kasdienį makiažą, mėgstu ryškinti akis: tepu blakstienų tušo ir vokus padažau šešėliais, kartais dar pieštuku nubrėžiu kontūrą. Šiek tiek skaistalų ir drėkinamasis lengvo atspalvio lūpų balzamas – man labiausiai patinka Clinique „Chubby Sticks“.

Prisijaukintos naujovės

Dvi mėgstamiausios: silikoninis šepetėlių valymo kilimėlis iš „Sigma Beauty“ (juo lengvai galima išplauti bet kokius makiažo šepetėlius) ir valomasis veido šepetėlis iš silikono (plonyčiai silikoniniai šereliai giliai išvalo odą ir poras). Abi naujovės skirtos odai valyti, nes manau, kad makiažui svarbiausia tinkamai nuvalyta, švari, prižiūrėta oda.

Grožio ikonos

Mano visų laikų grožio ikona yra Audrey Hepburn. Klasikinis akių pieštukas ir raudonos lūpos – mėgstamiausias mano įvaizdis. Profesiniais tikslais žaviuosi ir stebiu kompanijos Bobbi Brown vizažistę, tikrą profesionalę Hannah Martin. Man labai patinka jos darbai, kaip ji lengvai atlieka paprastą makiažą ir naudoja įvairias technikas. Kai dirbau šioje kompanijoje, kartą su ja buvome susitikusios. Ji dar ir nuostabi asmenybė. Iš tinklaraštininkų seku „Rouge 18“, tinklaraštį apie madą, grožį ir sveiką gyvenseną. Žinoma, jį pasirinkau dar ir dėl pavadinimo (juokiasi).

 

Gyvenimo būdas

Be makiažo, dievinu keliones, man patinka atrasti naujas vietas. Mėgstu vandens sportą (vandenslides, plaukimą), sieninį, patinka būti gamtoje. Reguliariai sportuoju ir geriu daug vandens, kad oda būtų sudrėkinta ir švytinti. Jokia paslaptis: grožis prasideda nuo sveikos mitybos ir sveiko gyvenimo būdo. Kas esame, taip ir atrodome. Kasdien patariu valgyti vaisių ir daržovių – papildysite grožiui ir švytinčiai odai svarbių vitaminų A ir C atsargas. Kartais nusidedu ir suvalgau gerą desertą. Šiek tiek cukraus nebus didelė blogybė, jei per dieną užtektinai valgysime vitaminų turinčių žalių daržovių, riešutų, uogų, vaisių ir viso grūdo produktų.

Rankinės turinys

Šiandien joje – lūpų dažai ir lūpų balzamas, paakių maskuoklis, valomosios servetėlės netikėtiems atvejams, mažas buteliukas mėgstamų kvepalų „Peony & Blush Suede“ iš Jo Malone.

Lietuvės

Labiausiai mane žavi lietuvių moterų stiliaus jausmas ir jų natūralumas. Moterys čia naudoja nedaug makiažo priemonių, tačiau atrodo labai gražios. Pasaulyje, kupiname nepamatuotų grožio lūkesčių ir standartų, džiaugiuosi matydama natūralių, tikrų, klasiškų moterų.

Fotografas- Arnas Gedris (Pix studija)

susiję straipsniai

Rekomenduojame