Grožis

6 rudens-žiemos makiažo tendencijos pagal vizažo specialistę Militą Daikerytę

Į kokias makiažo tendencijas vizažistė Milita Daikerytė pataria žvalgytis šį rudenį ir žiemą?
Reading time 8 minutes

Vasarą, kai karšta ir drėgna, makiažo norisi kuo mažiau, o štai šaltuoju sezonu – priešingai – pagaliau galime sublizgėti. „Šį rudenį-žiemą į madą atkeliauja blizgi ir „drėgno“ efekto veido oda, auksiniai ir šilti atspalviai keičia pilką dūminį makiažą, išraiškingus ir vešlius antakius keičia ryškios ir storos blakstienos, o visa tai vainikuoja blizgučiai, kurie makiažo rinkoje jau spėjo gauti glitter fever epitetą“, – naujosios „Artistry“ makiažo kolekcijos pristatyme pasakojo makiažo meistrė Milita Daikerytė ir dalinosi madingiausiomis sezono tendencijomis.

 

Aukso blizgesys, lengvas skruostų raudonis, matinės ir sodrios spalvos – visa tai atkeliauja iš Tolimųjų rytų, kurie įkvėpė naująją „Artistry Studio“ Bankoko makiažo kolekciją. Šios linijos pristatyme žymioms šalies tinklaraštininkėms vizažistė Milita Daikerytė atskleidė, į kokias didžiojo Azijos megapolio įkvėptas makiažo tendencijas pataria žvalgytis šį rudenį ir žiemą.

1569332089761300 makiazo tendenciju pristatymas 7
Vizažistė Milita Daikerytė

Neutralus dūminis efektas

 

Dūminis akių makiažas dar visai buvo karščiausia ir populiariausia tendencija, bet po kurio laiko buvo primirštas, nes tamsūs ir niūrūs tonai tapo per sunkūs ir netinkami užimtų moterų kasdienybėje. Dabar dūminis akių šešėlių efektas vėl išgyvena pakilimą, tačiau pasikeitęs.

 

„Šiandien dūminis akių makiažas tampa natūralesnis ir subtilesnis, tinkamas ir dienos metu. Jam būdingos lengvos ir žemiškos spalvos, artimesnės mūsų odos atspalviams. Tokiam akių makiažui pakanka vos kelių spalvų, pavyzdžiui, lengvai blizgios bronzinės ir šiek tiek tamsesnės kūno spalvos. Jas maišant tarpusavyje gimsta gilių, gundančių akių efektas, bet jis nėra per ryškus, nesimato aiškių linijų, kur baigiasi viena spalva ir prasideda kita, todėl toks makiažas tinka net darbe. Be to, dūminis makiažas neturi būti tobulas – tai patogu ir toms, kurios neturi ypatingų gebėjimų makiažo srityje“, – pasakoja vizažistė.

 

Matinės lūpos

 

Amerikoje populiariausių gretose dominuoja blizgūs lūpų dažai, bet štai iš Azijos atkeliauja kita tendencija – matiniai lūpų atspalviai, kurie šį sezoną vėl bus madingi.

 

„Matiniai lūpų dažai – šio sezono arkliukas. Vyraus sodrios, gilios, kartais net sunkios spalvos, kurios taps viso makiažo akcentu. Jeigu žymiosios Kardashian seserys išpopuliarino natūralių atspalvių matinius lūpų dažus, tai šį sezoną matinės bus ir ryškiai rožinės, fuksijų ar net rubininų lūpos. Ne veltui naująją makiažo kolekciją įkvėpė Bankokas – miestas, kuris garsėja savo išraiškingomis spalvomis“, – pasakojo M. Daikerytė.

 

Matinį lūpų pieštuką galite naudoti tiek kaip lūpų kontūrą, tiek padengdamos visas lūpas. Taip pat galite išmėginti Azijoje itin populiarų metodą, kuris atrodo kaip „išsitepusios“ ar ką tik pabučiuotos lūpos. Jis kviečia ryškinti būtent lūpų viduriuką, o kraštelius palikti šviesesnius.

1569332168689349 makiazo tendenciju pristatymas 2
1569332181253725 makiazo tendenciju pristatymas 9

Natūralus raudonis

 

Odos atspalvyje matiškumas šiemet nebemadingas. Jį pakeičia blizgi (angl. dewy), drėgmės prisotinta oda. Tai jai suteikia natūralaus blizgesio, atspindinčio šviesą ir taip sukuriančio žvilgantį efektą. Todėl natūralumas – svarbiausia šio sezono tendecija.

 

„Šį sezoną moterys atsigręžia į savo natūralų grožį, todėl no makeup makeup tendencija tokia populiari. Šio sezono kolekcijų pristatymuose matėme modelius, kurie ant scenos atrodė taip, lyg ką tik žengę iš žvarbaus oro lauke – ant skruostų buvo vos matomas raudonis. Būtent toks efektas išgaunamas, kai skaistalais paryškinama aukščiausia skruostų vieta“, – pasakojo M. Daikerytė.

 

Veido raudonis turi būti derinamas su lūpomis ir akių vokais tam, kad švelni ir vos pastebima rausva spalva atrodytų natūrali, lyg moteris būtų nuraudusi. Anot vizažistės, įrodyta, jog rausvi moterų skruostai asocijuojasi su jaunyste, skaistumu ir natūralumu, todėl ne veltui norime juos paryškinti, o lengva persikų arba rausva spalva tam tinka puikiai.

 

Ryškus ir spalvotas akių kontūras

 

Ryškus akių kontūras – tai viena karščiausių tendencijų šiais metais. Tačiau atspalviai keičiasi: vasarą kontūrai buvo ryškūs ir spindintys – ryškiai geltonos, žalios ir rožinės neoninės spalvos švietė iš toli. Rudenį šios spalvos tamsesnės, subtilesnės, todėl kur kas lengviau pritaikomos.

 

„Šiandien neoniniai ar ryškūs akių kontūrai – tai esminis makiažo akcentas, kuris nėra derinamas su ryškiomis lūpomis ar veidu, atvirkščiai, veidas turi būti labai natūralus, lengvai padažytas, o oda – labai skaisti ir blizganti. Taip ryškūs akių makiažo elementai atrodo itin išraiškingai. Akies kontūro linija turi būti subtili – ties akies voku arba ties akies krašteliu“, – teigia M. Daikerytė.

 

Anot žymios vizažistės, šį sezoną dominuos tamsiai žali (angl. emerald green) ir ametisto, violetiniai akių kontūro atspalviai.

1569332410843007 makiazo tendenciju pristatymas 131569332403308267 makiazo tendenciju pristatymas 3
1569332397387271 makiazo tendenciju pristatymas 11569332433875414 makiazo tendenciju pristatymas 5
1569332434061963 makiazo tendenciju pristatymas 61569332406892957 makiazo tendenciju pristatymas 11

Išraiškingos blakstienos

 

Šį rudenį ir žiemą į madą sugrįžta storos blakstienos, kurios atrodo lyg per ryškiai ar net kiek per daug padažytos – šiek tiek sulipusios ir išraiškingos. Ši tendencija išpopuliarėjo kartu su neutraliais tonais, įvairiais blizgiais ir metalo atspalviais, kurie „palieka vietos“ išraiškingoms blakstienoms.

 

„Anksčiau labiau ryškindavome antakius, nes ryškūs antakiai puikiai derėjo su struktūrišku, sunkiu, ryškiu ir tamsiu akių makiažu. Dabar, spalvoms ir formoms švelnėjant, ryškius antakius keičia ryškios blakstienos. Net ir ant mados podiumų stebėjome tendenciją, kuomet antakiai buvo ryškinami minimaliai arba net kiek „prigesinami“ šviesesniais šešėliais. Todėl šį sezoną jūsų blakstienos turėtų šviesti iš toli. O norint sukurti tikrai storų ir išraiškingų blakstienų efektą, pravartu pasinaudoti blakstienų tušo baze, kuri padeda kur kas tolygiau ir storiau padengti blakstienas norima spalva“, – sakė M. Daikerytė.

 

Auksas ir blizgučiai

 

Nuo minimalistinių blizgių akcentų akių kampučiuose iki blizgių akių šešėlių ar net skruostų – šį sezoną galima viskas. Blizgus makiažas gimė scenoje, vėliau persikėlė į jaunimo festivalius, o šiandien užkariavo ne tik festivalius, bet ir gatves. Šiemet pagrindinė blizgesio spalva – auksinė ir visi jos atspalviai.

 

„Auksinis akių šešėlių atspalvis dar niekada nebuvo toks populiarus. Ir ne veltui – su juo galima sukurti daugybę skirtingų atspalvių. Stipriai pigmentuotus akių šešėlius galite derinti kaip akcentą su kitais šiltais atspalviais arba naudoti jį vieną ir sukurti tikrai išskirtinį efektą“, – pasakojo M. Daikerytė.

 

Anot vizažistės, jeigu jūsų odos atspalvis šiltas – auksas bus jūsų šio sezono spalva. Jeigu jūsų oda šviesesnė ir atspalvis šaltesnis, rinkitės truputį rausvesnį ar pilkesnį aukso atspalvį.

 

Bankoko gatvės stilius – naujausioje makiažo kolekcijoje

 

M. Daikerytė, pristatydama naujausias makiažo tendencijas, pabrėžė, kad šalia didžiųjų mados diktatorių iš Vakarų, šiemet nemažai grožio industrijos įkvėpimo semiamasi ir iš Tolimųjų rytų. Ryškios spalvos, gamtos ir natūralumo atspalviai, subtili elegancija ir aukso blizgesys – tuo pasižymi didžiausi Azijos megapoliai. Viena ryškiausių tokių kolekcijų – Bankoko įkvėpta „Artistry Studio Bangkok Edition“. Anot makiažo meistrės, kolekcijoje esantys lūpų dažai, akių pieštukai ir šešėliai, akių tušo bazė, kelioninė paletė bei blizgesys veidui ir kūnui – tai produktų rinkinys, kuris įkūnija visas aktualiausias šio sezono makiažo tendencijas.

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame