Grožis

Šiandien ji - garsiausia Niujorko ir populiariausia žvaigždžių manikiūro meistrė

Jos dėka ekstravagantiški nagai grįžta su trenksmu. Kas ji? Mei Kawajiri – nagų meistrė, dėl kurios pešasi garsenybės. Jos maksimalistiniai nagų dizainai ir miniatiūriniai piešiniai ant jų tapo tikra sensacija tiek internete, tiek ant podiumo.
Reading time 5 minutes

Pamirškite posakį „less is more“ (angl. mažiau yra daugiau). Su M. Kawajiri, geriau žinoma „Instagram“ slapyvardžiu @nailsbymei, maksimalizmas ir vėl ant bangos. Ilgi, smailūs, blizgantys, nusagstyti deimantais, ryškiomis spalvomis lakuoti ir kičinėmis detalėmis išpuošti nagai nelieka nepastebėti. Vienintelis šią jauną japonę galintis varžyti dalykas – jos pačios fantazija.

Amžinos paieškos

Būdama 19 metų manikiūro paslapčių ji mokėsi viename Tokijo salonų. Po kelerių metų darbo Mei ėmėsi įgyvendinti ambicingesnes svajones ir Niujorke pradėjo nuosavą verslą. Sunkiai kalbėdama angliškai su pirmosiomis klientėmis bendraudavo tik nagų menu. Kol manikiūras galiausiai jai tapo daugiau nei profesija – pagrindiniu saviraiškos būdu. Kartu su juo nenustoja augti ir jos populiarumas.

 

2013 metais pas Mei apsilankė pirmoji įžymybė – modelis Heidi Klum. „Šiek tiek jaudinausi!“ – prisimena ji. Bet tuomet mergina dar nežinojo, kad šis topmodelis bus tik pirmoji garsenybė ilgame jos klientų sąraše. Bella ir Gigi Hadid, Ariana Grande, Dua Lipa, Rosalía, Karlie Kloss, taip pat dizaineris Marcas Jacobsas ir stilistė Lotta Volkova... Visi ir visos kreipiasi į šią talentingą nagų meistrę. Už tai, kad savo užrašų knygutėje turi visų šio meto įžymybių kontaktus, ji turi dėkoti savo neprilygstamam kūrybiškumui. „Nuolat ieškau naujų dizainų. Negalėčiau kaskart daryti tokį patį manikiūrą. Vos pradedu nuobodžiauti, imu kurti naujus dalykus. Juk persikrausčiau į Niujorką – visada svajojau savo srityje tapti geriausia.“ Ir jai pavyko, žinoma, ne tik dėl kruopštaus darbo, bet ir todėl, kad ji nesibodi įgyvendinti pačių keisčiausių klientų užgaidų.

Socialinio statuso simbolis

Kurį laiką buvęs primirštas, nagų dizainas vėl atsikovojo pozicijas. Ilgą laiką vertinti kaip pernelyg vulgarūs, XXL dydžio nagai šiandien tapę galios, pasitikėjimo savimi ir net feminizmo simboliu.

 

Šiandien mažai kas žino, tačiau nagų menas nėra tik šiuolaikinis pramanas. Antikoje nagai puošti demonstruojant savo socialinį, dvasinį ar religinį statusą. Taip vaidmenį visuomenėje demonstruodavo ir Egipto bei Babilono moterys, nagus dažiusios chna. Pagal inkų tradicijas garbinant dievus ir atliekant dvasinius ritualus nagai buvo išpiešiami gyvūnais. Aristokratai taip pat mėgo ilgus nagus, nes nedirbantiems žmonėms jie netrukdė. Kinijoje kilmingos moterys nuo nekilmingųjų išsiskirdavo ir ištaigingu aukso, sidabro, raudonos ar juodos spalvos nagų dekoru. O šiandien tiek garsenybės, tiek paprasti mirtingieji gali vienodai džiaugtis manikiūru ir naudotis ilgą laiką tik aukštiesiems sluoksniams leista privilegija.

Žaibiškai plintančios tendencijos

Pirmajame šio amžiaus dešimtmetyje buvo stebimas nagų meno atgimimas. Iš Japonijos atėjusi tendencija suklestėjo Jungtinėse Valstijose, bet kurį laiką nerado vietos Europoje.

 

Tačiau šiandien išmargintus nagus garsina ir patys garsenybėmis tapę manikiūro meistrai, pavyzdžiui, pati M. Kawajiri, įkvėpimo besisemianti iš meno, mados, interjero dizaino ar kino. Ji nesunkiai randa, ką būtų galima perkelti ant nagų. Tad į japonę kreipiasi ir garsūs prekės ženklai (Balenciaga, Marc Jacobs ir Alexander Wang vertinami kaip patys ištikimiausi), mat šiandien prabanga turi šmėžuoti net ir ant nagų galiukų. „Iki šiol mieliausiu prisiminimu išlieka mano pirmoji fotosesija žurnalui „CR Fashion Book“. Neįtikėtina, bet redaktorė Carine Roitfeld man iki šiol suteikia galimybę kurti vis kūrybiškesnius nagų dizainus.“

Ir ne tik ant podiumų – ši menininkė vis dažniau savą nagų meno sampratą skleidžia ir reklaminėse kampanijose, ir spaudos publikacijose. Dar vienas jos išskirtinumas – japoniškos „kawaii“ kultūros ir laukinio amerikietiško stiliaus samplaika. Jaunas mados prekės ženklas Puppets and Puppets liko pakerėtas. „Mei yra neįtikėtina. Mus stebina, kiek daug ji gali papasakoti tokiu neįprastu būdu kaip manikiūras. Šioje srityje jai nėra lygių. Su ja viskas įmanoma. Fotografuojant amerikietiškojo „Vogue“ žurnalo numerį, mūsų 2019 metų rudens ir žiemos sezono drabužių durstinius ji sugebėjo perkelti ant nagų. Galutinis rezultatas mus tiesiog pribloškė.“

Prabangus menas

Mei išdailinti nagai žavi ir neįtikėtinu kruopštumu, ir papuošalus primenančiu skulptūriškumu. Mat skirtingai nei dauguma kolegų, nagų puošybai ji nenaudoja nei trafaretų, nei lipdukų.

 

Kiekvieną iliustraciją ji piešia ranka, nesvarbu nei jos dydis, nei sudėtingumas. Ji geba piešti be galo realius atvaizdus ir atkurti nesvarbu kokį nago dydžiui pritaikytą dizainą. Klientai jai atneša trokštamų paveikslėlių, kartais net prašo ant nagų atkartoti meno kūrinius. Dėl to ištikima jos kliente tapo ir išskirtinių delninių kūrėja Olympia Le-Tan.

 

„Kai pirmą kartą pas ją apsilankiau, norėjau juodo Viktorijos laikų stiliaus manikiūro su 3D efekto rožėmis ir nėriniais, taip pat Johno Willie paveikslo. Atnešiau daugybę idėjų pavyzdžių ir buvau tikra, kad visa tai bus per sudėtinga įgyvendinti. Maniau, kad paveikslai ant nago paviršiaus bus pernelyg smulkūs. Ir vis dėlto po dviejų valandų ant savo nagų turėjau dešimt mini paveikslų. Mei sugeba įgyvendinti bet kurį mano norą. Dievinu stebėti, kaip ji dirba. Ji viską daro ranka, su mažyčiu teptuku. Ji tiksliai parenka spalvas, jos braižas yra nepriekaištingai tikslus.“ Jos gimtajai šaliai būdingas kruopštumas ir aistra miniatiūroms. Su manikiūro menu jaunoji M. Kawajiri atrado saviraiškos būdą, kuriuo nesiliauja stebinti kitų.

susiję straipsniai

Rekomenduojame