Grožis

10 profesionalo patarimų, kaip sustiprinti silpnus ir lūžinėjančius nagus

Kad nagai atrodytų dailiai, svarbu pasirūpinti ne tik manikiūru, bet ir paties nago būkle.
Reading time 3 minutes
Instagram / @betina_goldstein nuotr.

Jeigu jūsų nagai yra silpnesni, linkę skilinėti, lūžinėti ar sluoksniuojasi, aktualūs bus eksperto patarimai, kaip jais rūpintis, kad nagai sutvirtėtų ir būtų sveiki. Pasak gydytojos podiatrės Maria'os Lourdes Pinheiro, silpni nagai gali būti kai kurių ligų ir organizmo negalavimų pranašas, tokių kaip diabetas, kepenų, plaučių ir širdies problemos, taip pat nagai gali susilpnėti dėl patiriamo streso ar sutrikusios hormonų veiklos.

 

Kad nagai taptų tvirtesni ir mažiau lūžinėtų, Maria Lurdes Pinheiro siūlo10 būdų, kaip jais tinkamai pasirūpinti ir kokias procedūras išbandyti.

1. Atsisakykite žalingų įpročių. Nagams labai kenkia prasti įpročiai, tokie kaip nagų kramtymas arba pirštų aplaižymas. Seilės silpnina nagus, o taip pat yra galimybė sukelti rimtą infekciją.

 

2. Specialios priemonės. Prieš lakuodama nagus spalvotu ar kitu viršutinio sluoksnio laku, būtinai tepkite nago plokštelę stiprinantį pagrindą. Taip pat vaistinėje ar salone galite įsigyti specialių gydomųjų priemonių, kuriomis reikia nulakuoti nagus porai dienų, o paskui nuvalyti.

 

3. Tinkamas manikiūras. Jeigu nagai silpni, verčiau manikiūrą darytis profesionaliame salone, tačiau rinkitės tokį, kurio metu nebūtų pilnai pašalinamos odelės, o tik atsargiai nustumiamos. Odelės apsaugo nagus kai kurių ligų, pavyzdžiui, mikozės, kurią sukelia grybelio infekcija.

 

4. Nenaudokite produktų su formaldehidu. Tokios priemonės gali sukelti stiprią alerginę reakciją. Formaledhido gali būti nagų lakuose ir nagų lako valikliuose.

 

5. Rankų odos drėkinimas toks pat svarbus kaip ir veido odos, todėl nepamirškite reguliariai naudoti rankų kremo. Nagų odeles drėkinkite specialiu aliejumi, o jei linkusios sausėti – riebesniu kremu.

 

6. Vitaminas C. Įtraukite į mitybą maisto produktų, kuriuose gausu vitamino C, tokie produktai stiprins ne tik imuninę sistemą, bet ir nagus, padės gerinti odos būklę.

 

7. Apsauga. Atlikdama namų ruošos darbus mūvėkite apsaugines pirštines – chemikalai kenkia odai ir ypač silpnina nagus.

 

8. Nagų laką valykite priemonėmis, kuriose nėra acetono, nes jis pažeidžia nagus ir itin sausina odeles. Jei norite nuvalyti ilgalaikį gelinį laką, geriau patikėkite tai specialistui salone – laką pašalins specialiu aparatu. Jei visgi darbo imatės pati, gelinį laką šalinkite dilde.

 

9. Galiojimo laikas. Kai kurios senesnį veido kremą perleidžia rankoms arba pėdoms, tačiau jei kremas yra pasenęs nei ant kūno, nei ant nagų jo tepti nebegalima.

 

10. Namų SPA. Kad ir pėdų, ir rankų nagai būtų tvirti ir sveiki, mirkykite rankas ir pėdas šiltose vonelėse su žolelėmis, eteriniais aliejais ar vonios druska, o kelis kartus per savaitę nušveiskite kūnui skirtu šveitikliu.

susiję straipsniai

Rekomenduojame