Grožis

Ar užrašas „natūralus“ ant kosmetikos produkto nemeluoja?

Kaip žinoti, kad nepakliuvote į gudrių rinkodarininkų pinkles ir iš tiesų perkate natūralų ir sveikatai draugišką kosmetikos gaminį?
Reading time 3 minutes
Daria Shevtsova / Pexels nuotr.

Dažnai ant kosmetikos pakuočių pastebime ryškius, didelius užrašus: „natūralu“, „praturtinta natūraliomis medžiagomis“, „tiesiai iš gamtos“, „su ekologiškomis ramunėlėmis“. Greta užrašų puikuojasi ir įvairiausi ženklai: zuikiai, gėlės, lapeliai ir kiti, neva, produkto natūralumą, patikimumą ir kokybę patvirtinantys įrodymai. Deja, labai dažnai ryškieji teiginiai ir gražieji pūkuoti zuikučiai tėra tik elementarus akių dūmimas, neturintis nieko bendra nei su natūralumu, nei su ekologija (ir net sudėtimi apskritai).

 

Taigi, kaip žinoti, kad nepakliuvote į gudrių rinkodarininkų pinkles ir iš tiesų perkate natūralų ir sveikatai draugišką kosmetikos gaminį?

1. Rinkitės nepriklausomų institucijų sertifikuotus produktus

Ieškokite ant pakuočių ne neaiškių, gamintojo nupieštų ženkliukų, o rimtų, visame pasaulyje žinomų sertifikavimo institucijų ženklų ir logotipų, pavyzdžiui, Soil Association, USDA, NSF, Demeter, COSMOS, BDIH, Ecocert, Natrue, Cosmebio, ICEA. Tokie ženklai liudija, kad gaminys visiškai atitinka viešai ir aiškiai deklaruojamus nepriklausomų institucijų standartus ir garantuoja, jog produkto sudėtyje vyrauja natūralūs ingredientai be jokių kontroversiškų cheminių priemaišų.

 

Produkto gamintojo sukurti ir ant pakuočių nupiešti ženklai, deja, garantuoja tik tai, kad produktas atitinka pačiam gamintojui žinomus standartus, bet tai nėra nei nepriklausomos institucijos tikrinimo, nei juo labiau sertifikavimo įrodymas.

 

Be to, ne visi ant pakuočių nurodyti ženklai apibūdina kosmetikos gaminio sudėtį. „Nebandyta su gyvūnais“, „veganiškas“, „be glitimo“ ir kiti panašūs ženklai žavi ir suteikia gaminiui pridėtinės vertės, tačiau visiškai negarantuoja draugiškos produkto sudėties.

2. Atkreipkite dėmesį į užrašus ant pakuočių

Jei natūralią / ekologišką sudėtį stengiamasi pabrėžti labai abstrakčiai, pavyzdžiui, rašoma tiesiog „natūralu“, „ekologiška“, „su natūraliu arganų aliejumi“, didelė tikimybė, kad to natūralumo ir ekologiškumo gaminyje yra labai mažai. Ir priešingai – kuo užrašai ant pakuočių konkretesni (nurodyti skaičiai ir procentai „100% natūralus“, „70% ekologiškų ingredientų“ arba pažymėti žvaigždutėmis ir paaiškinti išsamiau), tuo daugiau šansų, jog gaminys yra nesumeluotai puikios sudėties ir gamintojo teiginiais tikėti tikrai verta.

„Kuo užrašai ant pakuočių konkretesni, tuo daugiau šansų, kad gaminys yra nesumeluotai puikios sudėties“, – grožio konsultantė N. Šimkutė

3. Domėkitės

Nepaisant to, kad iš tiesų objektyviai įvertinti kosmetikos gaminio sudėtį yra beveik neįmanoma, tai nereiškia, jog negalite žinoti ir vengti pačių pavojingiausių ingredientų. Daugybė informacijos internete, knygose, kosmetologų, dermatologų kabinetuose ar net kosmetikos gamintojų svetainėse padeda susigaudyti klaidžiuose grožio labirintuose ir pramokti skaityti etiketes.

 

Gausybė mobiliųjų programėlių bei svetainių, tokių kaip Ewg.org ar Goodguide.com, padeda preliminariai įvertinti ingredientus ar net patį produktą vos nuskanavus konkretaus gaminio barkodą dar parduotuvėje. Žinoma, aklai pasitikėti tokiais duomenis nerekomenduojama, tačiau bent jau susidaryti įspūdį ir įsiminti pačius kenksmingiausius, agresyviausius ar dviprasmiškai vertinamus ingredientus tikrai visai paprasta ir verta.

Daugiau Neringos įžvalgų ir kosmetikos apžvalgų rasite tinklaraštyje - www.groziopaslaptys.lt

Portreto autorė - Natalia Koinova

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame