Grožis

Kokie odos pokyčiai išduoda, kad reikėtų keisti mitybą?

Kad jaustumėtės energinga ir sveika, o oda atrodytų puikiai, labai svarbu rinktis subalansuotą mitybą. Šie odos pakitimai išduoda, jog reikėtų peržvelgti savo valgiaraštį.
Reading time 2 minutes
Andrea Piacquadio / Pexels nuotr.

Pastebėjote odos pakitimus ar pablogėjusią būklę? Veikiausiai reikėtų peržvelgti dienos racioną ir savo įpročius: ką valgote, ar maitinatės reguliariai, ar skiriate pakankamai laiko valgymo procesui, o galbūt dažnai valgote paskubomis?

 

Odos problemos neretai pirmosios praneša apie prastą mitybą. Svarbu nepiktnaudžiauti perdirbtais maisto produktais, alkoholiniais gėrimais, saldumynais ir kepiniais, pasirūpinti, kad maistas suteiktų pakankamai vitaminų ir kitų organizmui reikalingų medžiagų.

 

4 odos požymiai, išduodantys, kad reikėtų keisti mitybą:

Egzema

Dažnai odos egzema atsiranda turintiems alergiją pienui. Pabandykite kurį laiką sumažinti arba atsisakyti pieno produktų, vartokite probiotikų.

Aknė

Jeigu kankina aknė arba ėmė daugėti spuogų, reikėtų įvertinti, kiek cukraus suvartojate. Jis paskatina uždegiminius procesus ir dažnai paaštrina aknę. Svarbu, kad su maistu gautumėte pakankamai omega 3 riebalų rūgščių – jos padeda mažinti uždegiminius procesus.

 

Įvertinkite, ar gaunate pakankamai vitamino A ir cinko, jų trūkumas gali sukelti aknę.

 

Aknę ir odos sudirgimus taip pat gali paskatinti patiriamas stresas, todėl labai svarbu išmokti jį suvaldyti. Išbandykite raminančias kvėpavimo technikas, jogą, meditaciją, skirkite laiko savo mėgstamai ir atpalaiduojančiai veiklai.

Psoriazė

Kartais psoriazė atsiranda dėl to, kad organizmas sunkiai virškina gliuteną. Persvarstykite, kaip galėtumėte jo vengti ir pakeisti tam tikrus maisto produktus begliuteniais.

 

Kitas psoriazės ženklas gali būti apsunkęs kepenų darbas. Tokiu atveju suplanuokite organizmo valymo dienų, pasidomėkite, kokie maisto produktai ar papildai palengvintų kepenų darbą ir padėtų joms išsivalyti.

Veido paburkimai

Paburkęs veidas gali išduoti alergiją pieno produktams ir gliutenui. Dažnai tokiu atveju jaučiamas ir pilvo pūtimas, nemalonus pilnumo jausmas. Įvertinkite, kaip galėtumėte pakeisti mitybą - vertėtų ieškoti pieno alternatyvų, atsisakyti maisto produktų ir gaminių, turinčių gliuteno.

susiję straipsniai

Rekomenduojame