Grožis

Plastinių operacijų tendencijos, nuo „Mommy makeover” iki „nematomų” korekcijų

Plastikos chirurgas dr. Saulius Vikšraitis, tarptautiniame IMCAS (International Master Course on Aging Science) kongrese Paryžiuje šiais metais pristatė naują veido patempimo metodiką. Sulaukęs itin daug kolegų susidomėjimo bei tarptautinio palaikymo, ekspertas, pats kuriantis ir diktuojantis grožio bei estetikos madas, sutiko pasidalyti naujausiomis plastinių operacijų tendencijomis ir atskleisti didžiausius socialinių tinklų pavojus.
Reading time 4 minutes
Vida Press nuotr.

Gydytojau, Jūs pats diktuojate madas profesionalams, tačiau, kaip manote, kas šiuo metu formuoja plastinių operacijų madas paprastoms moterims?

 

Stipriausiai dabar madas diktuoja nuomonių formuotojai, mados namai, mados industrijos atstovai ir grožio produktų gamintojai. Stipriai prie nuomonių sklaidos prisideda socialinės medijos bei žiniasklaida. Paveikslėliai, kuriuos matome žurnaluose ir internete, dažniausiai keičia mūsų nuomonę apie tai, kas „gražu“, tačiau reikėtų nepamiršti, kad mada, net ir plastinių operacijų, kaip ir vėjas, nuolat keičiasi.

 

Kokių ryškiausių pokyčių pastebite?

 

Pastarąjį dešimtmetį didelių dydžių krūtų didinimo operacijos buvo palankios drąsiems ir seksualiems mados namams, tokiems kaip Versace, Dolce & Gabbana, Roberto Cavalli ir pan. Madingų suknelių iškirptės tarsi nebylios suflerės palydėdavo moteris pas plastikos chirurgus. Atpūtus naujiems vėjams ir vis populiarėjant ženklams, pasižymintiems minimalizmu ir pabrėžiantiems lengvumą, gaivą, natūralumą bei moteriškumą, perdėto seksualumo afišavimas išnyko ir plastinių operacijų kontekste. Didelio dydžio implantai – nebemadingi. Šiuolaikinės moterys tuo atveju, kai reikia rinktis tarp krūtų pakėlimo ir didesnio dydžio krūtų implantų, dažniau renkasi krūtų pakėlimą. Žinoma, nekalbu apie atvejus, kai implantai tampa vieninteliu problemos sprendimo būdu.

 O kaip dėl kitų operacijų? Ar ten taip pat pastebima mados ir plastinių operacijų koreliacija?

 

Žinoma, pavyzdžiui, džinsų pažemintu liemeniu populiarumas, atliekant pilvo plastikos operacijas, privertė plastikos chirurgus formuoti randą kaip įmanoma žemiau.

 

Nuotraukoje - plastikos chirurgas dr. Saulius Vikšraitis

Kokios operacijos dabar pačios populiariausios?

 

Modernios, veiklios moters įvaizdis - neatsiejamas su populiarėjančiu procedūrų paketu „Mommy makeover”, kai vienos operacijos metu atstatomos prarastos formos gimdymo metu ar numetus svorį. Taip taupomas laikas. Moters darbo ritmas nesutrikdomas, ji neiškrenta ilgam iš darbo rinkos ir optimizuojamos kelios probleminės kūno korekcijos. Dideli mados vėjai taip pat jaučiami plastinių nosies operacijų srityje. Socialiniuose tinkluose gausu programėlėmis pakoreguotų nuotraukų ir, jei prieš dešimt metų visos norėjo riestų ir mažų nosyčių, tai dabar siekiama išgauti kontūravimo efektą (ploną ir siaurą nosį), matomą nuotraukose, chirurginiu būdu. Ši pacientų kategorija yra pati sunkiausia, nes paveikslėliai yra tik paveikslėliai ir jais vadovaujantis iškyla didelė rizika pakenkti kvėpavimui. Blogiausia, kad net ir plastikos chirurgai, dažniausiai Rytų šalių, demonstruoja savo darbus, pagražintus programėlėmis. Taip formuojamas itin klaidingas požiūris į plastines nosies operacijas, o juk plastikos chirurgo galerija ir yra pagrindė medžiaga pacientui, besirenkančiam specialistą.

 

Kokių dar pavojų pastebite internete? Kaip jų išvengti?

 

Išties apmaudu, kad dėl paciento kartais kovojama nesąžiningai pasitelkiant socialines erdves ir netikrus nuomonės formuotojus. Daugybė neegzistuojančių pacientų profilių žemina vienus specialistus ir aukština kitus. Iš praktikos galiu pasakyti, kad kiekvienas žmogus yra atskira asmenybė. Kiekvienas individualiai priima pokyčius, individualiai išgyvena pooperacinį laikotarpį net skirtingai reaguoja į rezultatus. Niekada nebus vieno, visiems gero plastikos chirurgo. Mes esame medikai, ne stebukladariai. Operacijų komplikacijų pasitaiko visiems, todėl pacientui, renkantis daktarą, reikėtų atkreipti dėmesį, kokį dėmesį ir rūpestį jis gautų komplikacijos atveju. Labai svarbu ar apskritai plastikos chirurgas kalba apie komplikacijas, ar paaiškina rizikas. Komplikacijos - mūsų darbo dalis. Tai ne bausmė, ne kaltė ir ne karma. Jų dėka mes įgyjame daugiau patirties, žinių ir tampame tikraisiais ekspertais.

 

Kaip manote, kas bus toliau? Kokios operacijos dar tik laukia savo populiarumo bangos?

 

Ateitis priklauso „nematomoms" operacijoms. Prie jų priskirčiau endoskopinį skruostų ir kaktos pakėlimą. Stebuklus kuria endoskopinis kaktos pakėlimas, atliekamas kartu su viršutinių bei apatinių (poreikiui esant) vokų plastika. Žmogaus žvilgsnis nušvinta, nusibraukia mažiausiai dešimt metų, užlieja komplimentų lavina, o iš esmės niekas nesupranta ir nemato, kas buvo atlikta. Be abejonės, populiarus išliks iš kūno kontūravimas riebalais. Natūralūs pokyčiai, mažai matomi plastikos chirurgo prisilietimai dar ilgai bus madingi.

Natūralūs pokyčiai, mažai matomi plastikos chirurgo prisilietimai dar ilgai bus madingi.

Pabaigai, Jūsų, kaip eksperto, patarimas moterims, svarstančioms apie plastinę operaciją?

 

Niekada nepraraskite stiliaus. Jis madingas visada. Žiniasklaida ir socialiniai tinklai formuoja plastinių operacijų tendencijas, tačiau, kaip jau minėjau, jos trumpalaikės. Rekomenduoju elgtis išmintingai ir atsakingai ir priimti sprendimus, kurie ne madingi, o naudingi keičiant Jūsų išvaizdą ir gerinant savijautą. Visada stenkitės būti geriausia „aš” versija, nes tai niekada neišeis iš mados.

susiję straipsniai

Rekomenduojame