Grožis

Kaip susigrąžinti jaunatvišką išvaizdą ir pristabdyti senėjimo procesus?

Kad ir kaip atsakingai besirūpintume savo veidu ir oda, bėgant metams pokyčiai neišvengiami. Oda praranda elastingumą ir stangrumą, o veidas – ryškius kontūrus. Kaip susigrąžinti jaunatvišką išvaizdą, kokie mitai lydi veido patempimo operaciją ir, svarbiausia, kaip pristabdyti senėjimo procesus, klausiame Sauliaus Vikšraičio plastinės chirurgijos centro įkūrėjo, plastikos chirurgo S. Vikšraičio.
Reading time 5 minutes
Jonaorle / Pexels nuotr.

Gydytojau, kodėl prarandame veido kontūrus ir kaip juos susigrąžinti?

 

Bėgant metams žmogaus veido audiniai yra veikiami dinaminių jėgų ir gravitacijos. Dinaminės jėgos – tai judantys veido raumenys. Mes juk raukomės, pykstame, šypsomės, nuo šių emocijų įvairiose veido vietose formuojasi raukšlės. Gravitacija – tai audinių atsipalaidavimas dėl svorio. Dėl gravitacijos išplokštėja skruostai, pagilėja nosies ir lūpų raukšlė, atsiranda kaklo deformacija.

 

Žalingi įpročiai, stresas, nuovargis bėgant metams palieka aiškiai įskaitomų pėdsakų. Pagrindinis ir efektyviausias gydymas šiems pokyčiams šalinti – veido patempimo operacija.

 

Kaip ji atliekama?

 

Operaciją rekomenduojama atlikti tik pas patyrusį plastikos chirurgą. Ši operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą. Pjūvis atliekamas plaukuotoje veido dalyje ir aplink ausį, o sugijęs yra nematomas. Operacijos metu veido oda su poodine struktūra yra atkeliama. Apatinėje veido dalyje ir kakle atkeliama ir paviršinė veido plėvė, ir paviršinis kaklo raumuo. Pirmiausia yra patempiamos giluminės veido struktūros, vėliau – pati oda. Operacijos trukmė – 2,5–4 val. Priklauso nuo to, kiek pažengę yra veido senėjimo požymiai. Po operacijos pacientas naktį praleidžia klinikoje.

Ar ji gali būti atliekama kiekvienam?

 

Veido patempimas yra atliekama tiek vyrams, tiek moterims. Rekomenduojamas amžius – 40–65 metai. Mūsų klinikoje ji populiariausia tarp 48–55 metų pacientų. Operacija rekomenduojama visiems, kurių išorė nesutampa su vidumi. Kai žmogus yra sveikas, energingas, gyvybingas, tačiau amžiniai veido pokyčiai yra gana ženklūs.

Ar yra, kam ši operacija kategoriškai nerekomenduojama?

 

Nerekomenduojama žmonėms, sergantiems sunkiomis lėtinėmis, odos ligomis, taip pat piktnaudžiaujantiems alkoholiu, rūkalais ir narkotikais. Ruošiantis veido patempimo operacijai atliekama išsami konsultacija, kurios metu įvertinama paciento sveikata bei galimybės.

 

Kokie šios operacijos pliusai ir minusai?

 

Didžiausias operacijos pliusas – akivaizdus ir ilgalaikis efektas, kuris trunka 8–12 metų. Na, o trūkumas – pooperacinis periodas, maždaug 3–4 savaitės.

 

Kokie esminiai pokyčiai pastebimi po operacijos?

 

Esminiai pokyčiai – pakelti veido audiniai ir atkurta jaunatviška išvaizda. Pakelti audiniai maksimaliai sumažina sukritusius, veikiamus gravitacijos, veido audinius, raumenis, raukšles. Nelieka vadinamųjų „buldogo“ skruostų, sukritusių kaklo perteklinės odos audinių. Dėl kaktos patempimo atsiveria žvilgsnis, nubraukiamos nuovargio bei pykčio žymės. Operacijos metu dažnai kartu atliekama ir apatinių bei viršutinių vokų plastika, pašalinamas odos perteklius po akimis, persodinami riebalai. Rezultatas nėra amžinas, tačiau pasitempusio, tvarkingo žmogaus išvaizda išsilaiko apie dešimtmetį. Žinoma, rezultatas bei jo ilgaamžiškumas taip pat priklauso nuo žmogaus gyvenimo būdo bei mitybos įpročių.

Esminiai veido patempimo pokyčiai – pakelti veido audiniai ir atkurta jaunatviška išvaizda.

Ar po patempimo veidas nepasidaro „vaškinis“, be mimikos?

 

Mes nemokame „daryti“ vaškinių veidų. Lietuvoje nėra tokio chirurgo (juokiasi).

Operacijos sėkmė – kai išvaizdos pasikeitimo priežastys žinomos ir matomos tik pacientui.

 

Kokių juokingiausių mitų esate girdėjęs apie šią operaciją?

 

Mitai – tai žinojimo ir nežinojimo interpretacijos. Ko gero, dažniausias mitas yra toks, jog veido patempimo operacija pakeičia bruožus. Iš tiesų operacija nekeičia veido bruožų. Veido bruožus gali keisti tam papildomai naudojami veido implantai ar kai kurių veido dalių pertempimas. Įprastai, tokių radikalių operacijų Lietuvoje neatliekame. Nemažai pacienčių po operacijos sunerimsta: veidas patinęs, matomos kraujosruvos, grožio nedaug, tačiau praėjus kelioms savaitėms ir praėjus tinimui, jos neatsidžiaugia akivaizdžiai atjaunėjusia išvaizda. Kartą turėjome pacientą vyrą, kuris nuėmus pleistrus nuo veido (praėjus 5 d. po operacijos) įvertino save kaip jauną po kovos boksininką (šypsosi), žinoma, po 3 savaičių save pažino ir ilgai mėgavosi jaunatviška išvaizda. Pozityvus požiūris ir nusiteikimas spartina gijimą.

 

Pabaigoje patarimas, padėsiantis pristabdyti senėjimo procesus ir atitolinti operaciją?

 

Žalingų įpročių atsisakymas, kontrolė. Pirmiausia, rekomenduojama nerūkyti. Antra, atsisakyti alkoholio. Juokaujame, kad moters grožio priešas nuo 35-erių metų – alkoholis. Trečia, sportuoti ir sveikai maitintis, skirti dėmesio poilsiui. Be to, bent nuo 35 metų rekomenduojama atlikti nechirurgines veido priežiūros procedūras ir smulkias chirurgines procedūras nuo 40–45 metų (pvz., viršutinių, apatinių vokų plastiką, kaktos, skruostų endoskopinį pakėlimą ir pan.). Labai padeda ir pozityvus mąstymas. Net ir gražiausią žmogų neigiamas nusiteikimas, pyktis bei nepasitenkinimas paverčia labai nesimpatišku žmogumi, kuriam nepadės jokia operacija.

susiję straipsniai

Rekomenduojame