Grožis

7 taisyklės, kurios padės išlaikyti pėdų grožį ir tobulą pedikiūrą ilgiau

Vasarą kaip niekada svarbu sveikos ir gražios pėdos. Kaip jomis pasirūpinti, kad atrodytumėte puikiai ir jaustumėtės patogiai, pataria „City Wax“ profesionalai.
Reading time 3 minutes
OiNeSgA / unsplash nuotr.

1. Kruopščiai nuvalykite

Pėdų oda (ypač tarp pirštų) – tobula vieta daugybei bakterijų ir grybelinių infekcijų, todėl kad turėtumėte sveikas ir gražias pėdas, būtina jas tinkamai plauti. Kartą per dieną kruopščiai nuplaukite kojas muilu ir pašalinkite visus susikaupusius nešvarumus bei prakaito likučius.

2. Tinkamai nusausinkite

Drėgmė suminkština viršutinį odos sluoksnį ir sudaro itin palankias sąlygas grybeliui daugintis, taigi nuplovus kojas ypač svarbu pėdas gerai nuvalyti ir nusausinti, ypač jei iškart ketinate mautis kojines ir autis batus.

3. Kasdien drėkinkite

Drėkindamos veidą ir rankas, nepamirškite ir savo pėdų. Sausos, suskeldėjusios pėdos, ypač kulnai, ne tik neestetiškai atrodo, bet ir tampa itin stipriu nešvarumų magnetu. Be to, pažeisti, suskeldėję kulnai dažnai tampa skausmingi, todėl kasdien nuplovę ir nusausinę drėkinkite pėdų odą drėkinamuoju kremu (ypač tinka kakavos sviestas).

4. Reguliariai nušveiskite

Negyvos odos drėkinimas tobulų pėdų negarantuos, todėl kartą per mėnesį nušveiskite negyvas odos ląsteles. Tam puikiai tinka švelni pemza arba liufa. Šveitimas ne tik padeda pašalinti negyvas odos ląsteles, bet ir užsilikusį purvą bei nešvarumus. Šiai procedūrai puikiai tinka cukraus, alyvuogių aliejaus ir kelių lašų mėtų ar arbatmedžių aliejaus mišinys. Nušveitę nepamirškite kojų patepti drėkinamuoju kremu.

5. Palepinkite

Du kartus per mėnesį palepinkite pėdų odą ypatingomis procedūromis. 10–15 minučių pamirkykite jas šiltame vandenyje, tuomet švelniai patrinkite, išdžiovinkite ir patepkite riebesniu kremu su vitaminu E. Jei kojos yra problemiškos, naudokite antibakterinį kremą. Taip pat galite pasilepinti puikia namine kauke: sumaišykite bananą su citrinų sultimis, užtepkite ant pėdų ir po 20 minučių nuplaukite šiltu vandeniu. Bent kartą per mėnesį rekomenduojamas profesionalus pedikiūras salone, nes tik meistras nepriekaištingai pašalins negyvas odos ląsteles, tobulai sutvarkys odeles ir suteiks norimą nagų formą.

6. Papildomai apsaugokite

Kojinės ne tik saugo pėdas nuo šalčio, bet ir nuo žalingų aplinkos veiksnių. Jos sulaiko purvą, dulkes, nešvarumus ir puikiai saugo nuo kenks-mingų UV spindulių. Taigi mūvėkite kojines, kai tik galite, ir saugokite savo pėdas.

7. Rinkitės patogumą

Visuomet avėkite patogiais batais. Venkite ankštų batų, nes jie gali deformuoti pėdas ir paskatinti grybelines infekcijas, nesižavėkite aukštakulniais, kurie gali pakenkti kojų audiniams ir raiščiams.

Tags

grožis
lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame