Grožis

Naujoji mūsų oda - plaukai. Ką jiems šiandien siūlo profesionalai?

Naujos procedūros, preciziškos terapijos ir neregėti geros savijautos ritualai – svarbia grožio kasdienybės dalimi tampa rūpinimasis plaukais. Nuo to, žinoma, neatsilieka ir kosmetikos pramonės.
Reading time 3 minutes
Photo by Masha Sidorova on Unsplash

Kodėl plaukams skiriame kur kas mažiau dėmesio nei odai? Kokia to priežastis? „Žinių ir mokymų stoka, – paaiškina žvaigždžių kirpėjas Rossano Ferretti. – Man plaukai yra pirmas ir svarbiausias grožio aksesuaras. Moteris būtina mokyti, kaip kasdien prižiūrėti ne tik odą, bet ir plaukus.“ Jam pritaria ir Caroline Greyl, vadovaujanti motinos įkurtam plaukų priežiūros prekės ženklui „Leonor Greyl“. „Mano mamos šūkis? Plaukais rūpintis tiek pat, kiek ir veidu. Juos turėtume lepinti nuolatinėmis procedūromis ir dažniau lankytis pas plaukų grožio ekspertus.“

 

Šiais laikais daugėja plaukams skirtų prekės ženklų ir jie sulaukia vis daugiau dėmesio. Sisley pristatė liniją „Hair Rituel by Sisley“, išsiskiriančią ypač malonia produktų tekstūra ir išpuoselėtomis pakuotėmis. O štai kiekvienas plaukų stilistės Jen Atkin gaminys Ouai, dar prieš patekdamas į parduotuves, sukelia tikrą audrą socialiniuose tinkluose. Apžvelkime, kokie veiksmai turėtų tapti kasdienėmis plaukų priežiūros procedūromis?

Kvapnus šleifas

Kas gali būti seksualiau už subtiliai kvepiančius plaukus? Patogūs nešiotis plaukų kvepalai panaikina tabako, maisto ar taršos sukeltą kvapą. Naujos kartos priemonės yra lengvos miglos pavidalo, neerzina ir nedžiovina plauko.

Dėmesys plaukuotajai odai

Puikiai žinoma trejybė – šampūnas, kondicionierius ir kaukė – pagaliau patobulinta. Plaukai bus sveiki tik tada, jei pasirūpinsime tuo, ką pamirštame, – galvos oda. Jai skirtos specifinės procedūros: reguliarus šveitimas, pašalinantis seborėjines daleles, mikrobus ir nuosėdas, losjonai ir raminančios vonelės, sumažinantys neigiamą streso poveikį.

Plaukų SPA

Plaukų priežiūros salonams nebepakanka tik puikaus interjero ir garsių kirpėjų pavardžių. Jie tampa tikromis plaukų grožio šventovėmis. To pavyzdys – visai neseniai Paryžiuje, Saint-Honoré kvartale, atidaryta nuostabi plaukų grožiui skirta 120 kv. m Delphine Courteille erdvė. Švelniai rausvas ir medžių žalumo interjeras, Pierre’o Paulino gaminti baldai ir Gournay tapetai, kuriuos margino net pati Kate Moss. Tačiau ši vieta žavi ne tik nuostabiomis spalvomis, bet ir galybe inovatyvių plaukų priežiūros procedūrų: SPA pavargusiems plaukams iš Japonijos atkeliavusia ultragarso terapija. O lepinant plaukus dar siūloma išbandyti nuovargį mažinančius šviesos terapijos akinius arba pasidaryti ekologišką manikiūrą.

Vietinis masažas

Plaukų priežiūrai šiais laikais kuriamos ir individualios procedūros. Garsiausiuose sveikatingumo centruose ypač populiarėja konkrečių galvos odos zonų stimuliavimas. C. Greyl teigia, kad ši procedūra tiesiog būtina, jog plaukai būtų nuostabūs: „Masažas pagerina kraujo apytaką ir suaktyvina plauką, kuris labiau blizga, atgauna gyvybingumą.“

 

Naujausią procedūrą įkvėpė tradicinė kinų medicina – tai Yang Ju galvos masažas, kurio metu spaudžiami smilkiniai, viršugalvis ir veidas. Taip išjudinami sustabarėję audiniai, suaktyvinama galvos kraujotaka. Po šių seansų pagerėja miegas, plaukai tampa tvirtesni, sveikesni ir labiau žvilga, o sergantiems migrena sumažėja priepuolių.

susiję straipsniai

Rekomenduojame