Grožis

Plaukelių šalinimas lazeriu: efektyvu ar tik pinigų išmetimas?

Lazerinė epiliacija – vis dar neįprastas nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdas Lietuvoje. Apie šio būdo privalumus, trūkumus ir dažniausius mitus kalbamės su „Perfectus Clinica“ klinikos įkūrėja ir vadove Agne Černičenko.
Reading time 6 minutes
Jade Rousseau / Unsplash nuotr.

Agne, Jūs 14 metų dirbate sveikatos ir grožio srityje, esate sukūrusi vietą, kurioje kiekviena moteris ne tik randa sau tinkamą paslaugą, bet ir draugiškus, profesionalius specialistus, visuomet pasiruošusius atsakyti į bet kokius, net nepatogius, klausimus. Plaukelių šalinimo tema taip pat yra laikoma viena iš tų „nepatogių“ temų, kaip manote, kodėl?

 

Plaukelių šalinimas yra gana intymi procedūra, moterys ypač vengia kalbėti apie bikinio ar veido plaukelių šalinimą, tarsi tai būtų kažkas neįprasto ar gėdingo, tačiau iš tiesų tai visiškai normali grožio puoselėjimo procedūra, todėl apie tai reikia drąsiai kalbėti ir padėti moterims atrasti pačius patogiausius ir geriausius būdus plaukeliams pašalinti.

 

Kokios yra plaukelių šalinimo galimybės ir naujienos?

 

Nepageidaujamų plaukelių šalinimo galimybių kosmetologijoje ir estetinėje medicinoje yra daugybė: nuo skutimosi peiliuku, depiliacijos vašku, cukrumi, kremais iki elektrinių epiliatorių ir pačių naujausių technologijų – ilgalaikės epiliacijos lazeriu. Deja, dauguma išvardytų būdų nepageidaujamus plaukelius pašalina tik laikinai ir yra skausmingi. Be to, kadangi plaukeliai, pašalinti įprastais būdais, gana greitai atauga, o kiekis nemažėja, šalinimo procedūras esame priversti paversti kasdieniu ritualu ir kiekvieną mėnesį išlaidauti ir gaišti brangų laiką.

 

O kaip lazerinė epiliacija? Ar tai nėra tik didelių pinigų išmetimas?

 

Lazerinė epiliacija yra pats naujausias ir efektyviausias būdas plaukeliams šalinti. Visame pasaulyje šios procedūros išpopuliarėjo būtent dėl savo efektyvumo, ilgalaikiškumo ir finansinio atsiperkamumo. Daugumai išbandžiusių lazerinė epiliacija asocijuojasi su ilgalaikiu komforto jausmu ir mažiau rūpesčių, nes leidžia kur kas ilgiau džiaugtis sveika, lygia ir gražia oda.

1554213287938552 untitled 1
Klinikos „Perfectus Clinica“ įkūrėja ir vadovė Agnė Černičenko

Kaip vyksta lazerinė epiliacija? Kiek maždaug reikia procedūrų, siekiant tobuliausio rezultato?

 

Dažniausiai reikia 4–8 procedūrų ciklo (po jų sunaikinama apie 85–95 proc. plaukų folikulų), priklausomai nuo odos tipo ir epiliuojamos zonos. Jau po pirmos atliktos procedūros oda tampa švelnesnė, plaukeliai tampa silpnesni ir pamažu iškrinta. Tiesa, dažnai klientai, pajutę puikų rezultatą po pirmos ar antros procedūros, pernelyg apsidžiaugia ir nustoja lankytis, todėl pabrėžiame – jeigu pasiryžote investuoti į plaukelių šalinimą, tikrai verta atlikti visą procedūrų ciklą, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas ir pinigai iš tiesų nebūtų išmesti. Pradėjus kursą, lazerinė epiliacija atliekama kas 6 savaites, kai vėl pradeda augti naujas plaukelių ciklas. Kartoti procedūrą dažniau neverta, nes lazeris neturi taikinio (naujų plaukelių). Atlikus visą procedūrų kursą, palaikomąją procedūrą rekomenduojama pakartoti pagal poreikį, kartą ar du per metus.

 

Lazerinė epiliacija – palyginti nauja procedūra, todėl apie ją sklando nemažai bauginančių mitų. Kokių jų esate girdėjusi?

 

Dažnai manoma, kad šalinant plaukelius lazeriu yra žalojama oda, tačiau iš tiesų yra priešingai. Procedūros metu viršutinis odos sluoksnis nėra pažeidžiamas, taigi išvengiame ne tik galimų odos pažeidimų, bet ir infekcijų bei įauginėjančių plaukų. Be to, dažnai baiminamasi skausmo, tačiau naujausios lazerinės technologijos yra neskausmingos ir klientai tikrai nepatiria jokio diskomforto. Dar vienas girdimas mitas – procedūra neveikia. Taip, neveikia, jeigu nesilaikoma specialistų rekomendacijų. Sąžiningai atlikus visą gydytojo numatytą kursą, plaukeliai yra išnaikinami 85–95 proc. negrįžtamai. Taip pat dažnai girdime, kad lazeriu neįmanoma panaikinti šviesių plaukelių. Negaliu atsakyti dėl visų rinkoje egzistuojančių lazerių galimybių, tačiau „Perfectus Clinica“ klinikoje naudojamu naujausiu „SopranoIce“ modeliu tikrai pašalinami ir šviesesni plaukeliai. Deja, dar nėra technologijos, leidžiančios taip pat sėkmingai atsikratyti žilų ir pūkelio tipo plaukų.

1554213383198274 asd

Ar epiliacija lazeriu iš tiesų neturi jokių nemalonių šalutinių poveikių?

 

Kūno plaukeliai apsaugo odą ir sulaiko drėgmę, juos šalinant gali atsirasti odos sausėjimo pojūtis, bet taip yra ne dėl lazerinės procedūros kaltės, o dėl natūralios plaukelių pašalinimo apsaugos.

 

Kam epiliacijos lazeriu yra nerekomenduojamos, o galbūt, priešingai – ypač rekomenduojamos?

 

Plaukelių šalinimas lazeriu ypač rekomenduojamas moterims, kurios turi įauginėjančių plaukelių ir susidarančių folikulitų problemą. Šiuo atveju lazeris – puikus problemos

 

sprendimas. Lazerinė epiliacija sunaikina plauko folikulą, jis nebeatauga, todėl tyrimais patvirtinta, kad lazerinė epiliacija iš tiesų gydo odą. Be to, lazerinė epiliacija – tikras išsigelbėjimas ir vyrams. Nepamirškime, kad jie taip pat dažnai kenčia nuo įauginėjančių plaukų ir kasdienio odos dirginimo.

 

O kam visgi nerekomenduojama?

 

Svarbu pasirinkti patikimą gydymo įstaigą, kvalifikuotus profesionalus, tinkamą laiką ir laikytis specialistų rekomendacijų. Žinoma, taip pat būtina atkreipti dėmesį į tai, ar nesergama specifinėmis odos ligomis, nėra vartojami tam tikri antibiotikai, vaistai nuo grybelio ir pan. Procedūros nerekomenduojamos nėščioms ir maitinančioms kūdikius moterims.

 

Užsiminėte apie tinkamą laiką, kada yra tas tinkamas laikas plaukelių šalinimui lazeriu?

 

Planuokite plaukelių šalinimo procedūrą iki atostogų saulėje. Jeigu pradėsite ilgalaikį plaukelių šalinimą žiemą ar ankstyvą pavasarį – vasarą pasitiksite su maksimaliu rezultatu. Jeigu negalite atlikti viso procedūrų kurso iki vasaros, pradėkite ir, grįžusi po atostogų, kursą galėsite pratęsti. Šiuolaikinės lazerinės technologijos leidžia procedūrą atlikti ištisus metus, tačiau vieną dvi savaites intensyvių UV spindulių visgi rekomenduojama vengti.

 

Kiek kainuoja lazerinė epiliacija?

 

Procedūros kaina priklauso nuo zonos, pvz., pažastų srities kaina yra 73 €, bikinio – nuo 80 €, blauzdų – nuo 100 € ir rekomenduojamų procedūrų skaičiaus. Perkant iškart 4 procedūrų kursą taikoma 15 proc. nuolaida. Nereikėtų pamiršti, kad tai yra ilgalaikė investicija, kuri atsiperka jau per pirmus metus. Paskaičiavus, kiek pinigų yra išleidžiama plaukelius šalinant kasdien ar kas mėnesį, lazerinė epiliacija toli gražu nebeatrodo brangi.

Tags

lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame