Grožis

Efektyviausi sprendimai, kaip susigrąžinti formas pasikeitus kūnui po nėštumo

Nėštumas – didelių pokyčių ir išbandymų metas moters organizmui. Jo metu kinta visi moters kūno parametrai: krūtys, pilvas, šlaunys ir net lytiniai organai. Daugumos moterų šie pokyčiai nedžiugina, todėl po gimdymo dažna pasvajoja apie buvusias formas ir ryžtasi korekcijoms.
Reading time 5 minutes
Alexander Krivitskiy / Unsplash nuotr.

Plačiau apie moters kūno pokyčius ir galimybes susigrąžinti formas pasakoja „Perfectus Clinica“ bendraįkūrėjas ir plastikos chirurgas Dr. Jonas Drąsutis.

Ryškiausi pokyčiai

„Nėštumo metu akivaizdžiai padidėja krūtys, o pagimdžius ir baigus žindyti jų tūris gali sumažėti tiek, kad krūtys tampa vizualiai „tuščios“, praranda stangrumą. Augant vaisiui, smarkiai didėja ir nėščiosios pilvo apimtis, natūralu, kad ne visada šie pokyčiai yra grįžtami. Ar moters kūnas sugebės prisitaikyti prie pokyčių, ar ne, priklauso tik nuo jos organizmo ir odos elastingumo. Jeigu moters kūnas nespėja reaguoti į vis didėjantį svorį ir atsiranda strijų, galima numanyti, kad po nėštumo jos kūnas pasikeis“, – pasakoja chirurgas Dr. J. Drąsutis.

Efektyviausi sprendimai

Gydytojo teigimu, po nėštumo kiekvieną moterį kankina beveik tos pačios problemos, todėl ir jų sprendimai yra daugmaž tokie patys. Dažnu atveju tos problemos yra sprendžiamos operacinėje krūtų, pilvo srities ir kūno kontūravimo operacijomis.

Krūtų operacijos

„Dažniausiai moterys pageidauja susigrąžinti krūtų formą ir stangrumą. Dėl šios priežasties krūtų pakėlimo operacija yra gana dažna pogimdyminiu laikotarpiu. Jeigu moteris turi nemažas, tačiau nukarusias krūtis, galima atlikti krūtų pakėlimo operaciją, kurios metu spenelis ir areola (pigmentuota odelė aplink spenelį) yra perkeliami į aukštesnę padėtį, o likusi krūtis permodeliuojama. Atlikdami krūtų pakėlimą, dažniausiai šiek tiek mažiname ir krūtų tūrį.

 

Deja, ne visada užtenka atlikti tik krūtų pakėlimą. Kartais nepakanka krūtų audinio, kad būtų galima suformuoti dailią krūtį operacijos metu. Tada tenka naudoti krūtų implantus, nes tik jie gali suteikti krūtims tinkamą ir pageidaujamą projekciją. Tokiais atvejais atliekama ir krūtų pakėlimo, ir didinimo implantais operacija. Tai jau sudėtingesnė operacija negu tik krūtų pakėlimo ar krūtų didinimo operacijos. Tai lyg dvi operacijos „vienoje“, todėl atsiranda daugiau faktorių, galinčių turėti įtakos sunkesniam gijimui pooperaciniu laikotarpiu.

 

Kai kurios moterys, iki nėštumo neturėjusios pakankamo krūtų tūrio ir turėjusios mažas krūtis, pagimdžiusios pageidauja susigrąžinti tą krūtų tūrį, kuris buvo nėštumo ir žindymo laikotarpiu. Vienintelė tinkama operacija, kuri gali patenkinti pacientės lūkesčius, – krūtų didinimas implantais.

 

Kai kuriais atvejais gali užtekti ir riebalų persodinimo, tačiau riebalinis audinys – gyvas audinys, kuris niekuomet neformuos krūtų projekcijos ir pilnesnio viršutinio krūties poliaus, ką daro krūtų implantai“, – aiškina plastikos chirurgas.

Pilvo operacijos

„Dėl augančio vaisiaus gimdoje didėja slėgis pilvo ertmėje, dėl kurio tiesieji pilvo raumenys išsiskiria per baltąją liniją (viduryje pilvo). Daliai moterų raumenys taip ir negrįžta į pradinę būseną ir lieka išsiskyrę. Susiformuoja pilvo raumenų diastazė, kuri yra juntama tuomet, kai moteris įtraukia raumenis. Jeigu diastazė nedidelė, dažniausiai moteriai netrukdo, tačiau, kai diastazė yra daugiau nei 5 cm, moterys atkreipia dėmesį į tai, kad pilvas rečiau arba niekada nebebūna plokščias. Jei prie diastazės dar prisideda ir apatinės pilvo dalies odos perteklius, atsiradęs po gimdymo, moterys atvyksta į konsultaciją dėl pilvo plastikos operacijos. Šios operacijos metu šalinami minkštieji pilvo apačios audiniai, susiuvami išsiskyrę pilvo raumenys. Po operacijos akivaizdžiai pagerėja pilvo srities vaizdas, nes pilvas ir vėl tampa plokščias.“

 

Paklausus, ar pilvo plastikos operacijai turi įtakos prieš tai buvusi cezario pjūvio operacija, dr. J. Drąsutis sako, kad moterims, kurios turi cezario pjūvio randelį pilvo apačioje, tai gali būti orientyras, kurioje vietoje bus randas po pilvo plastikos operacijos.

Riebalų nusiurbimo operacijos

Dr. J. Drąsutis sako, kad nėštumo metu priaugtas svoris ne visada sumažėja iki norimo, o kartais net ir sumažėjus svoriui vis tiek lieka riebalinio audinio perteklius juosmens, pilvo, šlaunų ar kitose kūno srityse. Esant tokiai situacijai, kartu su atliekama pilvo plastikos operacija galima atlikti ir riebalų nusiurbimo operaciją, kuri padeda susigrąžinti formas ir pagražinti kūno linijas.

Intymių zonų korekcijos

Bendradarbiaujant su ginekologais taip pat sprendžiami ir intymių zonų pakitimai. Moterys turi gamtos dovaną gimdyti vaikus, bet tai nereiškia, kad su šia dovana turi būti atimta galimybė laisvai ir kokybiškai gyventi. Vienoms moterims svarbu atstatyti nepatogumus po gimdymo, pavyzdžiui, šlapimo nelaikymą, kitos jaučia diskomfortą dėl sumažėjusio audinių tūrio, estetinių lyties organų pokyčių, trečios siekia tiesiog geresnio seksualinio gyvenimo. Neverta gėdytis ir kankintis, verčiau pasikalbėti su savo gydytoju ar kitu specialistu ir pasinaudojus šiuolaikinėmis medicinos galimybėmis džiaugtis visais gyvenimo malonumais.

Maksimalus rezultatas

„Labai dažnai moterys, kurios nebeplanuoja turėti vaikų, nori maksimalaus rezultato vienos operacijos metu. Tokioms moterims galima atlikti kombinuotą chirurginį gydymą, kuris sujungia visas minėtas operacijas“, – pataria dr. J. Drąsutis ir pabrėžia, kad operacijos negali būti atliekamos iškart po nėštumo. Turi būti praėję bent 8–12 mėn. po nėštumo, o jeigu moteris maitino krūtimi, šis laiko tarpas turi būti praėjęs pabaigus žindyti. Per šį laikotarpį moters kūno pokyčiai normalizuojasi ir jau galima planuotis operacijas. Chirurgo teigimu, moterys dažnai pasiryžta bendram chirurginiam sprendimui ir kombinuotoms operacijoms, nes atliekama viena bendrinė nejautra, yra vienas gijimo laikotarpis ir atsistatymas. Ar pacientė tinkama tokios apimties operacijai, konsultacijos metu sprendžia chirurgas.

susiję straipsniai

Rekomenduojame