Grožis

Plastikos chirurgas apie kūno tobulinimą riebalais: kartais operacijos viršija lūkesčius

„Auksinis standartas“ – ar teko girdėti mielesnį kreipinį į riebalus, kuriuos moterys dažniausiai apibūdina vienu žodžiu „lašiniai“? Plastikos chirurgo Tautrimo Aštrausko žodyne terminas „auksinis standartas“ dominuoja, priešingai nei skeptikų, dvejojančiųjų riebalų galia.
Reading time 4 minutes
Alexander Krivitskiy / Unsplash nuotr.

T. Aštrauskas apgailestavo, kad pasaulyje pripažintas riebalų persodinimo metodas Lietuvoje yra nepelnytai nurašytas ir neretai palaidoja paprastesnį ir ekonomiškesnį būdą įgimtam ar įgytam defektui koreguoti, kūno linijoms padailinti bei veidui atjauninti.

Riebalai kaip vynuogių kekės

Skirtingas riebalų kaupimosi vietas lemia žmogaus genetika. Plastikos chirurgas T. Aštrauskas žaismingai palygina riebalus ir jų persodinimą su vynuogių kekėmis. Netekus svorio kekėje esančios vynuogės tarsi sudžiūva, susitraukia, tampa labai mažos. Priaugus svorio viskas vyksta priešingai, jos išdidėja. Būtent tai leidžia suprasti, kad kintant svoriui riebalai žmogaus kūne niekur nedingsta, pasikeičia tik jų tūris. Riebalų persodinimo metu labai svarbu „vynuoges“ „paimti“ teisingai, tada jos gali „prigyti“ kitoje kūno vietoje, o nusiurbimo srityse pašalintos nebeatauga.

Išskirtinis aparatas

Daugelis kitų plastikos chirurgų teigia, kad prigyja apie 30 proc. persodintų riebalų. O T. Aštrausko klinikoje jau penkerius metus riebalams nusiurbti naudojamas ultragarsinis aparatas „Vaserlipo“ prigijimo tikimybę padidina net iki 70 proc.

 

„Pasitaiko atvejų, kai prigyja daugiau. Negana to, sulaukiame puikių rezultatų vertindami padailėjusias kūno linijas“, – rodydamas nuotraukas, kuriose įamžinti laimingųjų pokyčiai, pasakoja chirurgas.

1561622918983443 daktaras tautrimas astrauskas ofise
Plastikos chirurgas Tautrimas Aštrauskas

Su šiuo aparatu ultragarsu minėtos „vynuogės“ nuskabomos nepažeidžiant riebalų ląstelių – lipocitų, kas ypač svarbu atliekant riebalų persodinimą. Atlikus nedidelius apie pusės centimetro pjūvius ir atskyrus lipocitus, siurbiama naudojant ploną kaniulę. Dėl to po operacijos randai lieka minimalūs ir bėgant laikui tampa vos pastebimi.Vieni svarbiausių šios technologijos privalumų – geresnis odos susitraukimas bei stangrumas, spartesnis atsistatymas po operacijos. Plastikos chirurgo praktikoje ne kartą pasitaikė atvejų, kai nusiurbus riebalus su „Vaserlipo“ aparatu pacientams neprireikė šalinti odos pertekliaus, nes jo paprasčiausiai neliko.

Laikas veikia teigiamai

Moterys, atvykusios į konsultaciją, maloniai nustemba išgirdusios, kad yra alternatyva krūtinę didinti ne implantais, o riebalais. Pasak T. Aštrausko, krūtys, didintos riebalais, su metais tik gražėja, atrodo pilnesnės. Nors drastiški krūtų dydžio pokyčiai – ne riebalų galioje, suteikti natūralų jaunatvišką putlumą ir nuo esamo „B“ pereiti prie „C“ visada įmanoma.

 

Plastikos chirurgas su šypsena prisiminė moterį, kuri išėmus implantus ir suleidus riebalų pasiteiravo, ar jai tikrai atlikta operacija, nes krūtinė atrodė kaip po korekcijos implantais. Kai kada rezultatai po riebalų persodinimo viršija pacienčių lūkesčius.

Kai kada rezultatai po riebalų persodinimo viršija pacienčių lūkesčius.

Žinoma, riebalų persodinimo metodas tinkamas ne visoms ir ne visais atvejais. Neretai T. Aštrauskas atlieka hibridines operacijas. „Daugelis kitų plastikos chirurgų propaguoja krūtų pakėlimą ir didinimą implantais. Dėl skirtingo audinių elastingumo sunku prognozuoti galutinį rezultatą, neretai krūtys nusvyra. Persodinus riebalus, gravitacija mažesnė nei su implantais. Todėl, esant galimybei, stengiuosi naudoti pačių pacienčių resursus.“

 

Be to, riebalais dailinama ne tik krūtinė, jie efektyviai naudojami lyginant veido raukšles, putlinant lūpas, skruostus, paryškinant smakrą, užpildant įkritusius paakius ar juos šviesinant, didinant sėdmenis, koreguojant įgimtus ir po traumų atsiradusius randus, atstatant po onkologinių operacijų likusias deformacijas. Jau po pirmos operacijos moteris, kuriai, regis, nebuvo vilčių susigrąžinti moteriškumo simbolį, puikuojasi natūraliai atrodančiu biustu. Jauna mergina, kuriai po operacijos ant smakro liko gilus randas, po chirurgo prisilietimo savęs neatpažino veidrodyje.

 

Iš keliolikos šalyje esančių plastinės chirurgijos klinikų riebalų persodinimo metodą taiko vos kelios. Likusios eina greitesniu keliu – veidą formuoja botulino ar hialurono injekcijomis, krūtis didina implantais. Pastarųjų neatsisako ir T. Aštrausko klinika, tačiau moterims, svajojančioms apie pokyčius, bet neturinčioms konkrečios vizijos, plastikos chirurgas pirmiausia siūlo pasinaudoti savais resursais.

 

Privalumai? Pirmiausia tai, kad vienos operacijos metu padidinus tam tikras kūno vietas kitas galima sumažinti. Be to, riebaluose yra augimo hormono ir regeneraciją skatinančių ląstelių, kurios teigiamai veikia audinius – atkuria juos ar net sulėtina senėjimo procesą. Taigi ši operacija išpildo tai, apie ką svajoja daugelis, – sustabdo laiką, o neretais atvejais jį atsuka atgal. Anot plastikos chirurgo, ji ypač pasiteisina koreguojant tai, ką atėmė liga, arba tai, ko nedavė gamta.

Tags

grožis
lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame