Grožis

Kokius kosmetikos produktus reikėtų naudoti ryte, o kokius – vakare?

Į skaitytojų klausimus atsako „L'Officiel Lithuania” grožio redaktorė Neringa Šimkutė.
Reading time 2 minutes
Shiny Diamond / Pexels nuotr.

Kokius kosmetikos produktus reikėtų naudoti ryte, o kokius – vakare (pavyzdžiui., esu girdėjusi, kad vitamino C serumus galima naudoti tik vakare)?

 

Visų pirma, atkreipkite dėmesį į tai, ką gamintojas nurodo ant pakuotės. Įprastai ant jos būna užrašyta visa svarbiausia informacija, ką ir kaip naudoti.

 

Dėl Jūsų minimo vitamino C gali būti įvairiai. Ilgai buvo manyta, kad vitamino C produktus verčiau naudoti vakarais, tačiau naujausi tyrimai parodė, kad rytais naudojamas vitaminas C atlieka ypač svarbią misiją – saugo ląsteles nuo kenksmingų laisvųjų radikalų ir netgi sustiprina apsauginių kremų nuo saulės poveikį. O vakare naudojamas vitaminas C efektyviau atlieka kitas savo funkcijas: skatina kolageno sintezę, mažina pigmentaciją, lygina odos reljefą. Taigi skirtingu paros metu naudojamas vitaminas C tarsi atlieka šiek tiek skirtingas funkcijas, todėl visai logiška (ir saugu) jį naudoti tiek ryte, tiek vakare. Nebent oda itin jautri, o vitamino C koncentracija produkte – didelė, tokiu atveju geriau elgtis atsargiau ir palikti produktą vakarui.

 

Vitamino A produktus dažniausiai rekomenduojama naudoti vakarais su retomis išimtimis. Nepaisant to, kad formulės vis tobulėja ir dabar išties gausu dienai skirtų produktų su patentuotomis technologijomis ir stabiliais vitamino A dariniais, pvz., vadinamasis trečios kartos retinoidas adapalenas yra visiškai stabilus ir saulė jo veikimui nedaro jokios įtakos, visgi aš su vitaminu A elgiuosi atsargiau ir jį visuomet palieku nakčiai (nors, jei gamintojas nurodo, kad produktas saugus naudoti dienos metu, žinoma, neabejoju).

 

Vitaminai B ir E yra visiškai saugūs naudoti tiek ryte, tiek vakare.

 

Ko gero, daugiausia diskusijų kelia įvairių rūgštinių produktų naudojimas. Nepaisant to, kad kai kurios rūgštys, pvz., salicilo, laktobioninė, gliukonolaktonas, yra laikomos saugiomis naudoti ir rytais, ir vakarais, visgi rekomenduočiau elgtis atsargiau. Glikolio ir pieno rūgštis taip pat geriau palikti nakčiai.

 

Hialurono rūgštis nėra cheminis šveitiklis (nepaisant to, kad pavadinime yra žodis „rūgštis“), todėl gali būti drąsiai naudojama tiek ryte, tiek vakare. Peptidai taip pat yra saugūs naudoti bet kuriuo paros metu, na, o dėl kitų ingredientų derėtų atidžiai skaityti etiketes ir klausyti gamintojo nurodymų.

 

Be to, nereikėtų pamiršti, kad ryte itin svarbu naudoti apsauginį kremą nuo saulės. Nepaisant to, ar naudojate vitaminą C, A, ar hialurono rūgštį, SPF turėtų būti privalomas be jokių kalbų.

susiję straipsniai

Rekomenduojame