Grožis

Nuo saulės saugančios kosmetikos gidas: kaip tinkamai išsirinkti ir kada naudoti

Saugančios nuo saulės kosmetikos ypač gausu, todėl šį kartą apie tai, kaip nepasiklysti jos džiunglėse, išsirinkti efektyviausius produktus ir, svarbiausia, tinkamai juos naudoti.
Reading time 3 minutes
Shifaaz shamoon / Unsplash nuotr.

1. SPF

Idealiausia apsauga vasarai – kremai su 30 ar 50 SPF apsauga. Mažesnis SPF (pvz., 10–20) tinka tik sėdint visą dieną biure, na, o didesnis (pvz., 70 ar 90) apsaugos lygiu ne ką tesiskiria nuo SPF 30 ar 50 (SPF 30 neutralizuoja 97 proc. saulės spindulių, SPF 50 – 98 proc., SPF 90 – 99 proc.), todėl nėra toks vertingas ir galingas, kaip gali pasirodyti iš kainos ir didesnio skaičiaus ant pakuotės.

2. UVA ir UVB spinduliai

UVA spinduliai skatina raukšlių atsiradimą ir ankstyvą senėjimą (be to, pažeidžia odos ląsteles, esančias epidermyje), o UVB spinduliai lemia odos paraudimą ir nudegimą saulėje. Abiejų tipų spinduliai yra be galo žalingi odai, todėl labai svarbu rinktis apsaugines priemones, saugančias ir nuo UVA, ir nuo UVB spindulių.

3. Cheminiai ir fiziniai filtrai

Cheminiai apsaugos nuo saulės filtrai sugeria saulės spindulius ir paverčia juos nežalinga odai šilumos energija, na, o fiziniai filtrai (titano dioksidas ir cinko oksidas), priešingai – saulės spindulius atspindi ir net neprileidžia prie odos. Idealu rinktis produktus, kurių sudėtyje yra ir cheminių, ir fizinių filtrų. Svarbu atkreipti dėmesį, kad cheminiai filtrai būtų iš tiesų saugūs ir draugiški tiek mūsų odai, tiek aplinkai.

4. Kada teptis?

Fiziniai apsaugos nuo saulės filtrai veikia iš karto, vos pasitepus kremu ar losjonu, o cheminiai turi gerai įsigerti ir pradėti veikti iš vidaus, būtent todėl apsauginiais kremais rekomenduojama teptis ne prieš pat saulės vonias, o likus 15–20 min. iki ėjimo į lauką.

5. Teptis daugiau?

Statistika rodo, kad apsauginio kremo dažnai yra pataupoma, kitaip tariant, jo tepamasi per mažai. Tam, kad kremas saugotų išties efektyviai, kiekvienai atskirai kūno daliai skirkite maždaug po vieną arbatinį šaukštelį apsauginio kremo. Veidui ir kaklui turėtų užtekti maždaug pusės arbatinio šaukštelio kiekio. Netaupykite.

6. Kaip dažnai naudoti?

Cheminiai filtrai pastaruoju metu sulaukia itin aštrių kritikos strėlių. Manoma, kad ilgai būnant saulėje cheminiai filtrai radikalizuojasi ir pradeda ne saugoti, o žaloti odą. O fiziniai filtrai, saugodami tik odos paviršių, dažnai nusitrina, nusiplauna ir jokios apsaugos apskritai nebelieka. Būtent todėl apsauginiais kremais rekomenduojama teptis iš naujo maždaug kas 2 val. arba kaskart nusimaudžius ir nusišluosčius rankšluosčiu.

7. Jautresnė oda

Paakių ir lūpų oda yra kur kas plonesnė ir jautresnė nei likusio veido ir kūno, todėl šioms vietoms (nepamirštant iš skalpo odos) reikėtų skirti ypatingą dėmesį ir nuo saulės saugoti dar atsakingiau.

8. Apsauga iš vidaus

Tam, kad saugotumėte savo odą ir iš vidaus, nepamirškite gerti pakankamai vandens ir drąsiai mėgaukitės oranžinės bei raudonos spalvos vaisiais, uogomis ir daržovėmis. Teigiamą poveikį saulės pakenktai odai daro ir 3–4 kartus per dieną geriama baltoji bei žalioji arbata, plytelė kokybiško juodojo šokolado ir saujelė migdolų.

1562233162823054 mikael cho  3tdkattcam unsplash
Mikael Cho / Unsplash nuotr.

Tags

grožis
oda
lofficiellithuania
lofficiel
vasara

susiję straipsniai

Rekomenduojame