Grožis

Didžiausios kremų su SPF naudojimo klaidos

Puikiai žinome apie būtinybę saugotis kenksmingų saulės spindulių, tačiau vis dar pritrūksta žinių apie tinkamą kremų nuo saulės naudojimą ir maksimalią veido bei kūno apsaugą.
Reading time 2 minutes
Zoran Zonde Stojanovski / Unsplash nuotr.

Kokios yra didžiausios kremų su SPF naudojimo klaidos ir kaip jų išvengti, pataria Guinot trenerė Raimonda Jastrumskienė.

1. Įdegio manija

Daugelis moterų mano, kad įdegusi oda yra gražu ir seksualu, tačiau įdegis iš esmės yra odos ląstelių riksmas „oi!“ Kai UV spinduliai traumuoja odą, tamsus pigmentas ar melaninas uždengia ląsteles kaip skydas, bandydamas apsaugoti trapųjį DNR. Tai nutinka labai greitai – vos per 20 minučių būnant lauke be pakankamos apsaugos. Dažnai deginantis oda greičiau sensta, praranda skaistumą, drėgmę ir jaunatviškumą.

2. Pasibaigęs galiojimo laikas

Prieš tepantis kremą su SPF būtina patikrinti jo galiojimo laiką, kitu atveju jis gali ne tik tinkamai neapsaugoti, bet net ir pakenkti. Jeigu kremas nuo saulės guli namuose nuo neatmenamų laikų, verčiau įsigykite naują.

3. Tik lauke

Saulės spinduliai kenkia ne tik tiesiogiai būnant lauke, bet net ir per stiklą. Stiklas sulaiko daugumą UVB spindulių (todėl neįdegsite), tačiau dauguma UVA spindulių pereina kiaurai stiklą, todėl apsauga nuo saulės yra privaloma net ir saulėtą dieną vairuojant automobilį ar tiesiog būnant tiesioginių saulės spindulių apšviestame kambaryje ar biure.

4. Saugumo jausmas ir pernelyg retas tepimas

Didesnis SPF visai nereiškia, kad galite ilgiau būti saulėje be pakartotinio kremo tepimo. SPF rodo UVB spindulių, užblokuotų nuo saulės, dalį, o ne apsaugos trukmę. Nepriklausomai nuo SPF dydžio, svarbu apsauginiu kremu pakartotinai teptis kas dvi valandas ar net kas valandą, jeigu daug prakaituojate, maudotės ar būnate lauke vidudienį, kai saulė pati intensyviausia.

5. Naudojamas tik tada, kai labai karšta

Dažnai manoma, kad kremai su SPF yra reikalingi tik tada, kai lauke labai karšta ir UV indeksas yra gana didelis. Vis dėlto odos vėžys ir kitų saulės poveikio formų gali atsirasti dėl visiškai atsitiktinio UV poveikio, net jei UV indeksas yra išties mažas. Taigi, jei nesinori raukšlių, neskaisčios ir negyvybingos odos, neatsisakykite vasaros malonumų, tačiau saugokitės saulės tinkamai ir atsakingai.

Tags

grožis
vasara

susiję straipsniai

Rekomenduojame