Grožis

Kokios šukuosenų tendencijos vyrauja šį pavasarį?

Naujausia grožio industrijos tendencija – ne pavienių madų vaikymasis, o individualaus stiliaus paieškos.
Reading time 4 minutes

Grožio parodoje „Pelenė“ plaukų stiliaus performanse, dedikuotame kuriančios moters dieviškumui, „KEUNE Haircosmetics“ kūrybos vadovė Lietuvoje Edita Kavaliauskienė bei pasaulinio lygio modelių plaukų stilistė iš Olandijos Ilham Mestour pristatė naujausias plaukų spalvos ir stiliaus tendencijas. Plaukų meistrė E. Kavaliauskienė  ilgus metus patirtį kaupė prestižinėse meistrų akademijose visame pasaulyje, taip pat aukščiausio lygio renginiuose, tokiuose kaip „Paris Fashion Week“ mados savaitė. 

Mados tendencijos – priderintos prie asmeninio įvaizdžio

Šįmet vyrauja sodri raudona ir rausva spalvos. Tačiau kūrybos vadovės Editos manymu besirenkant plaukų spalvą privalu kritiškai pažvelgti į save, savo stilių, vidinį potencialą ir pabrėžia, kad tendencija yra kryptis, vyraujanti tik vieną sezoną. „Nėra reikalo turėti madingus drabužius ar šukuoseną, jei ji nedera prie asmeninio įvaizdžio. Nesvarbu, kokia graži spalva tai būtų. Ši kolekcija skirta tiek švelniai, jausmingai, tiek drąsiai, savimi pasitikinčiai moteriai – neutralūs, šilti rausvi atspalviai ir ryškiai raudoni, vario, aukso tonai. Beje, pastarieji itin tinka išryškinti akių spalvą (ypač žalią), taip pat suteikia odai šiltesnį atspalvį.”

 

Kolegei antrina ir garsiausių pasaulio modelių plaukų stilistė Ilham Mestour, kurios manymu, vyraujančių plaukų tendencijų pastaruoju metu nebėra. Dabar svarbiausia pabrėžti savo individualumą, ieškoti įkvepiančių pavyzdžių iš praėjusio laikmečio, kuomet tendencijos buvo ryškios ir savitos. „Apie tendencijas galėjome drąsiai diskutuoti 70-aisiais, 80-aisiais ar 90-aisiais. Tada vyko išties dideli pokyčiai plaukų, makiažo ir drabužių madose. Šiandien svarbiausia mokėti parinkti tinkamą spalvą ir kirpimą, kurie padėtų atsiskleisti asmenybei, derėtų su ja ir būtų tarsi grožio prieskonis.“

 

Šią idėją atspindėjo ir pagrindinė plaukų stiliaus kolekcijos performanso „Kuriančios moters dieviškumas“ pagrindinė mintis. „Femina Bona“ atstovė Edita Kavaliauskienė sako, kad moters dieviškumas atsiskleidžia kuriant ir akcentuoja, jog kurti – tai nebūtinai rašyti knygas ar tapyti. „Kurti – tai gyventi. Gyventi taip, kad jūsų indėlis į kasdienybę būtų prasmingas jums ir jus supančiam pasauliui. Kiekviena moteris yra savo individualumo kūrėja, ir turi teisę rinktis stilių, kuris labiausiai atskleidžia jos asmenybę”

Paprasta, bet ne prasta šukuosena

Gausiai supurkštas plaukų laku progines šukuosenas keičia apgaulingai paprastai atrodantys klasikiniai šukavimai. Plaukų meistrė užsimena, kad šis įvaizdis nėra taip lengvai suformuojamas – minimalizmas dažnai reikalauja preciziškumo. „Grožis slypi paprastume, tikrai. Ir išties egzistuoja tendencija paprasta, bet ne prasta šukuosena. Kad plaukai džiugintų visa dieną, jie turi būti tinkamai paruošti. Tai nėra taip paprasta! Tiesa, nesakau, kad šukuosenos neįmanoma susikurti pačiam. Įmanoma viskas – svarbiausia tinkamai parinkti produktai, jų kiekis ir teisingas plaukų formavimas fenu.”

1554909187642549 organizatori nuotr. 12

80-ieji ir natūralus makiažas

Kalbėdama apie užmarštin žengiančias praėjusio sezono plaukų stiliaus tendencijas Edita teigia tokių nepastebėjusi. „Tokių ryškių pokyčių neįžvelgiama. Grįžo 80-ųjų tendencijos, kirpčiai, šiauštų garbanų tekstūra, didelė apimtis, aksesuarai plaukams. Tuo tarpu makiažo pasaulyje pastebimi dideli pokyčiai. Stori antakiai ir labai ilgos, dirbtinės blakstienos išeina į pogrindį. Europoje įsivyrauja „no make-up” (liet. be makiažo) tendencija.

1554909178313663 organizatori nuotr. 9

Kirpėjas – individualaus stiliaus įkvėpėjas

Savo patirtį prestižinėse Europos meistrų akademijose kaupianti Edita Kavaliauskienė sako, kad lietuvių požiūris į estetišką išvaizdą ir laisvę būti savimi koja kojon žengia su pasaulinėmis tendencijomis. „Prieš kokį dešimtmetį mūsų ir Europos šalių įvaizdžio skirtumai buvo akivaizdūs. Taip, mažesniuose miesteliuose ir šiandien dar jaučiamas konservatyvus požiūris į plaukus. Tačiau iš esmės galime didžiuotis pakitusiu savo įvaizdžiu ir laisve. Klientui lankantis grožio salone nebepakanka tik plaukų kirpimo ir dažymo. Jis iš plaukų meistro tikisi daugiau - plaukų kirpėjas jau seniai suvokiamas ne kaip amatininkas, o bendro įvaizdžio kūrėjas, individualaus kliento stiliaus įkvėpėjas.”

1554909184338964 organizatori nuotr. 101554909187778830 organizatori nuotr. 7
1554909199392449 organizatori nuotr. 51554909204900401 organizatori nuotr. 6

Organizatorių nuotraukos

susiję straipsniai

Rekomenduojame