Grožis

K.Toleikytė: konkurencija ir pavydas - skaudžios patirtys, išmokiusios puikių pamokų

Karolina Toleikytė – vienas žymiausių ir žaviausių Lietuvos modelių, išsiskiriančių išties įspūdinga išvaizda. Mergina neslepia, dėl unikalios išvaizdos paauglystėje ji nemažai išgyveno, o vėliau, pamilusi savo kitoniškumą, susidūrė su moterų pavydu ir konkurencija. Kokių pamokų ji išmoko, kas padėjo atrasti vidinę ramybę ir kada ji jaučiasi pati sau gražiausia – interviu su Karolina.
Reading time 6 minutes
Karolina Toleikytė, Naglio Bieranco nuotr.

Karolina, ar kada nors esate susidūrusi su požiūriu „graži, vadinasi, kvaila“?

 

Su tokiu požiūriu, manau, susiduriu ne aš viena. Šis stereotipas gajus tik tarp žmonių, kurie gyvenimą mato ir nugyvena šablonais, todėl toks ar bet koks kitas, stereotipu paremtas požiūris manęs neskaudina ir nežeidžia.

 

Esate įspūdingos išvaizdos modelis. Ar kada nors esi jautusi moterų pavydą ir konkurenciją?

 

Labai gaila, kad ne tik mados pasaulis yra pilnas pavydo ir konkurencijos, to apstu ir kiekvienos moters kasdienybėje, ir visiškai nesvarbu nei jų statusas, nei darbinė aplinka. Aš asmeniškai konkurencijos nejaučiu, bet nesakau, kad nesu susidūrusi. Tiek konkurencija, tiek pavydas man yra nesvetimi terminai ir skaudžios patirtys, išmokiusios puikios pamokos, – taip besielgiančios moterys dažniausiai pačios turi nevisavertiškumo kompleksą, yra neįdomios ir pačios sau, ir savo vyrams, o žemindamos ar bandydamos įgelti kitoms jos bando pasijusti geriau, ir tai yra labai liūdna.

 

Tuomet prie linksmesnių temų, kada jaučiatės pati sau gražiausia?

 

Kai girdžiu tai iš savo mylimo vyro lūpų tik atsikėlusi ryte, susivėlusi, apsimiegojusi ir be lašelio makiažo.

 

Gal turite kokių nors specialių grožio ritualų?

 

Tikrai neturiu, tiesiog stengiuosi sveikai maitintis, sportuoti bei laikytis miego režimo, kartais pasilepinti masažu ar kosmetologės paslaugomis, natūraliomis veido kaukėmis namie.

Kada pradėjote naudoti kosmetiką? Gal pamenate, kokią?

 

Kosmetiką pradėjau naudoti labai anksti. Dar būdama pradinėje mokykloje lankiau šokius, dažnai vykdavome į konkursus ir festivalius koncertuoti, sceninis makiažas buvo privalomas. Vėliau, atsidūrus mados pasaulyje, nuo 13-kos metų mano gyvenime atsirado profesionalus makiažas / grimas. Nuo vaikystės labai mėgau pabrėžti savo natūraliai putlias lūpas, jas dažyti visokiais blizgiais, taigi pirmoji mano kosmetika turbūt tokia ir buvo. Net ir šiandien aš visuomet su savimi turiu kelių spalvų lūpų blizgių.

 

Kaip bėgant laikui keitėsi Jūsų požiūris į grožį, kosmetiką ar net pačią save?

 

Būdama paauglė labai išgyvenau dėl savo odos, sunkios aknės. Be to, buvau ypač liekna ir niekada nesijaučiau graži. Bėgant metams supratau, kad mano išvaizda yra unikali, kad neturiu dėl jos kompleksuoti, atvirkščiai – turiu išnaudoti, nes tai man padeda mados pasaulyje, kur unikalumas ir kitoniškumas yra labai vertinami. Šiandien įdegusi saulėje, be makiažo, su rausvais pasvilintais žandukais ir po saulės išlindusiomis strazdanomis jaučiuosi pati gražiausia. Tai, ką taip norėdavau slėpti seniau, tapo gražiausiu mano papuošalu.

 

Jau minėjote, kad makiažas Jūsų gyvenime atsirado gana anksti, kaip manote, jis paslepia ar paryškina moterį? Ar makiažas turi įtakos Jūsų pasitikėjimui savimi?

 

Makiažas daro stebuklus, tačiau esu už saikingą makiažą, išryškinantį pačius gražiausius moters veido bruožus ir padedantį subtiliai paslėpti trūkumus. Aš asmeniškai jaučiuosi puikiai ir su makiažu, ir be jo, tačiau tikrai neneigiu, kad profesionalus makiažas gali padėti jaustis ypatingai. Tikrai juo pasimėgauju ir nevengiu, kai matau tam būtinybę, pavyzdžiui, dalyvaudama renginiuose, fotografuodamasi ar filmuodamasi.

Kokį dekoratyvinės kosmetikos produktą mėgstate labiausiai?

 

Jane Iredale mineralinę kompaktinę pudrą, ji visuomet mėtosi mano rankinėje. Ypatinga tuo, kad nekemša veido odos porų ir puikiai maskuoja.

 

O kaip renkatės kosmetiką? Kas Jums svarbiausia?

 

Mano draugės yra puikios visažistės, todėl patarimų arba rekomendacijų dažnai paklausiu jų, visas kosmetikos naujienas sužinau iš jų ar savo darbo užkulisių. Bet, kas susiję su kosmetika, kurią naudoju kasdien, labiausiai vertinu tokią, kuri yra kuo natūralesnė ir kuo mažiau dirgintų mano ir taip nuo ilgų valandų fotosesijų nualintą odą.

 

Ar mėgstate keisti kosmetiką ir išbandyti naujoves, ar, atradusi tinkamą, stengiatės nekaitalioti ir nuolat naudoti ją? Kokie ženklai / produktai – Jūsų mėgstamiausi?

 

Stengiuosi atrastų produktų nekeisti, nes turiu labai jautrią ir probleminę odą. Tinkamos kosmetikos paieškos man – gana ilgas procesas. Iš kasdien naudojamų produktų dauguma yra Jane Iredale, tiek skysta, tiek presuota mineralinė pudra, antakių pieštukas, lūpų pieštukai.

 

Be kokio kosmetikos produkto neišsiverstumėte nė dienos?

 

Lūpų balzamo.

 

Šiek tiek užsiminėte, kad mėgstate pasilepinti masažais. Koks masažas ar grožio procedūra – Jūsų mėgstamiausia? O nemėgstamiausia?

 

Rūpintis savimi man nesvetima. Labiausiai, žinoma, mėgaujuosi neinvaziniais veido valymais, kobido veido masažu. Tai mane labai atpalaiduoja ir ramina. Nemėgstamiausi, turbūt, veido lazeriai, skirti randams nuo aknės gydyti bei gijimas po jų.

Kam skiriate daugiausia dėmesio, laiko ir pinigų? Plaukams, veidui ar kūnui?

 

Manau, saikingai skiriu dėmesio viskam (šypsosi).

 

Kaip manote, grožis – privilegija, atverianti visus kelius? O gal, priešingai – kartais kiša koją?

 

Manau, teisingai pasinaudojus išoriniu grožiu galima puikiai atidaryti net ir sunkiausiai atveriamas duris, deja, turiu ir kitokios patirties.

 

Kokios yra didžiausios grožio pasaulio „bėdos“?

 

Manau, didžiausia bėda – moterų, merginų nepasitikėjimas savimi, nemeilė sau. Vietoj meilės sau viršų ima kompleksai, kurie ir nuveda pas plastikos chirurgus.

 

Ar egzistuoja riba tarp elementaraus ir perdėto rūpinimosi savimi? Kada pagal Karoliną jau per daug?

 

Taip, egzistuoja. Aš esu už tai, kad viskas būtu su saiku, ypač jaunam. Manau, susitvarkyti nagus, pakirpti plaukų galiukus ir pasirūpinti veido oda yra sveika ir naudinga, visos kitos procedūros tikrai nėra būtinos.

Ko palinkėtumėte toms, kurios nesijaučia gražios ir savęs nemyli? Kaip atrasti to vidinio pasitikėjimo ir nugalėti kompleksus?

 

Įsimylėkit save. Išmokite mylėti save, savo kreivą nosytę, galbūt trumpas kojas, ne tokius tobulus plaukus ar priaugtus kilogramus. Kiekviena esame unikali. Tik pamilusios save, galime tikėtis, kad žmonės aplink mus irgi pamils mus su visais pliusais ir minusais. Išbandykite meditaciją, man būtent tai padėjo atrasti vidinę harmoniją, ramybę ir pamilti save tokią, kokia esu.

susiję straipsniai

Rekomenduojame