Grožis

Grožio ekspertė pataria, kokį blakstienų tušą rinktis toms, kurių akys jautrios

Į skaitytojų klausimus atsako „L'Officiel Lithuania“ grožio redaktorė Neringa Šimkutė.
Reading time 2 minutes
Aleksandra Rupar / Unsplash nuotr.

Ką daryti jautrių akių savininkei? Kokį blakstienų tušą rinktis, jei pabuvus kelias valandas pasidažius akys ima ašaroti ir peršti?

 

Pirmiausia, rinkitės tokį tušą, kuris yra įvardytas kaip tinkamas jautrioms akims. Atkreipkite dėmesį į hipoalerginius (nors tai negarantuoja, kad tušas tikrai tiks), natūralius, ekologiškus, organiškus produktus. Prioritetą skirkite paprastesniems, natūralių blakstienų efektą suteikiantiems juodiems tušams. Jei tušas yra spalvotas ir žada labai daug, greičiausiai jo sudėtyje yra daugiau ingredientų, galinčių alergizuoti ar suerzinti jautrias akis. Venkite vandeniui atsparių tušų, įprastai jie taip pat dažniau erzina akis. Išimtis – specialiai jautrioms akims skirti vandeniui atsparūs tušai, šių galite pamėginti, tačiau vis tiek nenaudokite kasdien.

 

Pirkdama naują blakstienų tušą įsitikinkite, kad jis nebuvo atidarytas ir juolab bandytas parduotuvėje. Prieš naudodama naujieną pasidarykite alerginį testą: perbraukite tušu riešą ir po 24 val. patikrinkite odos reakciją. Jei pastebėsite bet kokį paraudimą ar odos suerzinimą, tokio tušo geriau nenaudokite. Prieš makiažą pabandykite akis nuraminti akių lašais, galbūt tai sumažins jų jautrumą ir dirglumą.

 

Venkite tušu dažytis prie pat blakstienų augimo linijos, geriau pradėkite nuo vidurio ar dažykite tik galiukus. Tušui valyti taip pat rinkitės itin švelnias, jautrioms akims tinkančias priemones. Nesidalykite savo tušu ir nenaudokite svetimų. Jokiais būdais nenaudokite pasibaigusio galiojimo tušo (įprastai pradaryto blakstienų tušo galiojimo laikas tėra 3 mėn.) ir nepamirškite, kad alergizuoti gali ne tik blakstienų tušas, bet ir šešėliai ar akių kontūras, todėl atkreipkite dėmesį ir į šiuos produktus.

Tags

susiję straipsniai

Rekomenduojame