Grožis

Kas iš tiesų yra veganiška kosmetika ir kuo ji ypatinga?

Jau daugiau nei dešimt metų iš mados neišeina etiketės „natūralu“, „ekologiška“, „organiška“, „nebandyta su gyvūnais“, tačiau pastaruoju metu į madingųjų sąrašo viršūnę kopia sąlyginai jaunesnis, naujesnis, tačiau ne ką mažiau perspektyvus terminas – „veganiška“.
Reading time 1 minutes
Kelly Sikkema / Unsplash nuotr.

Per pastaruosius penkerius metus veganiškos kosmetikos pasiūla išaugo 175 proc. ir, panašu, neketina sustoti. Tačiau, kas iš tiesų yra (ir nėra) veganiška kosmetika ir kuo ji ypatinga?

 

Veganiška kosmetika pagaminta be gyvūninės kilmės medžiagų ar jų pėdsakų. Įprastos gyvūninės kilmės medžiagos, tokios kaip medus, bičių vaškas, lanolinas, kolagenas, elastinas ir kt., yra keičiamos augalinėmis ir mineralinės kilmės medžiagomis.

 

Visgi užrašas „veganiškas“ visai nereiškia, kad produktas yra 100 proc. natūralus, ekologiškas, organiškas ir nebandytas su gyvūnais. Tai negarantuoja, kad produktas yra pavyzdingos sudėties ir negali sukelti alerginės reakcijos. Taigi nesižavėkite veganišku produktu vien dėl „vegan“ ženkliuko, visuomet skaitykite sudėtį, ieškokite kitų jums aktualių žymenų ir rinkitės produktus pagal savo odos tipą, būklę ir poreikius.

 

Ilgą laiką nišine laikyta veganiška kosmetika asocijavosi su paprastumu ir netgi prastumu. Manyta, kad veganiška kosmetika negali būti kokybiška, ilgalaikė, funkcionali ir patraukli, bet... Štai keletas KULTINIŲ ir VEGANIŠKŲ kosmetikos produktų, kuriuos tiesiog dievina viso pasaulio grožio guru.

susiję straipsniai

Rekomenduojame