Grožis

Odai kenkiantys veido priežiūros priemonių deriniai

Grožio pasaulyje gausu įvairių odos priežiūros priemonių, tačiau kad jos veiktų efektyviai ir nepakenktų odai, svarbu žinoti, kokios priemonės viena su kita nedera.
Reading time 3 minutes
Odą skaistinantis serumas "Sunday Riley"; poras sutraukianti priemonė "Perricone MD"; intensyviai drėkinanti vakcina "Niod"; odą skaistinantis serumas "Caudalie"

Odos valymo šepetėlis ir šveičiamasis kremas

Valyti veidą šveičiamąja priemone su elektroniniu šveitimo šepetėliu yra viena didžiausių odos priežiūros klaidų. Šiandien grožio rinkoje egzistuoja 2 šveičiamųjų priemonių tipai – cheminės (skystos priemonės su alfa hidroksi rūgštimis (AHA) arba beta hidroksi rūgštimis (BHA), farmacinės piliulės), ir fizinio pavidalo (šveičiamosios kempinėlės, dušo šepečiai, priemonės su abrazyvinėmis granulėmis). Šveičiamosios priemonės, pašalindamos negyvas odos ląsteles, padeda jai atsinaujinti. Visas odos atsinaujinimo ciklas trunka 28 dienas, tačiau oda pamažu atsinaujina kiekvieną dieną. Jeigu per šį laiką nepašaliname negyvų ląstelių, atsinaujinti odai yra sunku, todėl ji papilkėja, praranda skaistumą ir atrodo pavargusi.

 

Nors odos šveitimas yra svarbus ir naudingas, jis neturėtų būti per šiurkštus. Kai naudojama šveičiamoji priemonė su abrazyvinėmis dalelėmis ir šveičiama šepetėliu su šereliais, yra didelė tikimybė, kad atsiras miksroskopinių odos įtrūkimų. Taip ne tik pašalinamos negyvos ląstelės, bet ir pažeidžiama nauja, po negyvų ląstelių sluoksniu esanti oda.

 

Jeigu naudojamas intensyvaus poveikio kreminis šveitiklis su abrazyvinėmis dalelėmis, saugiausia juo pateptą odą masažuoti pirštais – taip kontroliuojamas spaudimo stiprumas ir sumažėja odos įtrūkimų rizika. Jeigu oda šveičiama paprastu arba elektroniniu šepetėliu, rekomenduojama naudoti veido valymo putas arba losjoną be šveičiamųjų dalelių – taip išvengsite odos pažeidimų.

Veido aliejus ir hialurono rūgštis

Naudoti veido aliejų ir hialurono rūgštį kartu galima, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į naudojimo eigą. Klaida būtų pirmiausia tepti odą aliejumi, o paskui priemone su hialurono rūgštimi. Hialurono rūgštis – natūrali medžiaga, kurią gamina mūsų kūnas, ji sugeria drėgmę ir paskirsto po organizmą. Vis dėlto su metais natūralios hialurono rūgšties organizme mažėja ir odai reikia papildomo intensyvesnio drėkinimo. Dėl to grožio pasaulyje paklausūs preparatai, praturtinti hialurono rūgštimi. Priemonės su šia rūgštimi ypač tinka turintiems sausą, riebią arba mišrią odą.

 

Kad tiek hialuronas, tiek veido aliejus veiktų efektyviai, pirmiausia odą reikėtų tepti priemone su hialuronu, tada naudoti kitas įprastas priemones ir galiausiai – veido aliejų. Pastarojo konsistencija yra tirščiausia, o tirščiausi produktai turėtų būti tepami paskiausiai. Jeigu pirma naudojamas aliejus, oda tarsi užrakinama ir gilesniųjų sluoksnių skystos priemonės nebepasiekia, jos lieka paviršiuje.

Priemonės su benzoilo peroksidu ir priemonės su retinoliu

Benzoilo peroksidas naikina aknę sukeliančias bakterijas, padeda odai atsinaujinti ją džiovindamas ir skatindamas luptis. Retinolis mažina naujų raukšlelių atsiradimo tikimybę, skaistina odą ir gydo po aknės likusius randelius. Abi šios medžiagos veikia itin stipriai, būtent dėl to priemones su benzoilo peroksidu ir su retinoliu reikėtų naudoti atskirai, skirtingomis dienomis. Pavyzdžiui, porą dienų kaip veikliąją medžiagą rinktis retinolį, o paskui vieną kartą per savaitę benzoilo peroksidą. Naudojantiems šias priemones privalu rinktis intensyviau ir ilgiau drėkinantį veido kremą, nes abi priemonės odą sausina.

Tags

oda
veidas
lofficiellithuania

susiję straipsniai

Rekomenduojame