Grožis

Lengvaatletė Jolanta Verseckaitė: moterys yra per daug savikritiškos, o ypač Lietuvoje

Lengvaatletė, sporto studijos moterims įkūrėja, asmeninė trenerė ir „Adidas “ ambasadorė Jolanta Verseckaitė žavi ne tik tobulai treniruotu kūnu, bet ir sveiku, aktyviu gyvenimo būdu bei savitu stiliumi. Ar sporto gali būti per daug? Ar dera sportas ir makiažas? Ar egzistuoja sportininkių grožio kriterijai? Apie viską – interviu su Jolanta.
Reading time 6 minutes

Jolanta, kas Tau yra gražus žmogus?

 

Gražus žmogus – tas, kuris tą grožį skleidžia aplink save. Nėra vieno grožio standarto. Visuomet atsiras tas, kam nepatiksi, todėl verta kurti asmeninį grožį, kurį puoselėtum ir kuris padėtų jaustis visaverčiu žmogumi pirmiausia sau.

 

Kaip manai, kodėl moterys nesijaučia patrauklios ir dažniau ieško savyje trūkumų, o ne pranašumų?

 

Moterys yra per daug savikritiškos. Visuomenės sukurti standartai mus tiesiog įspraudžia į rėmus, ir tos, kurios juose netelpa, pradeda jaustis nevisavertėmis. Ypač Lietuvoje, nes čia moterys labai patrauklios. Bet tiek metų dirbdama su dailiąja lytimi pastebiu, kad iš lėto judame gera kryptimi ir mokomės priimti savo trūkumus, o privalumus pabrėžti ir jais didžiuotis.

 

O ar buvo laikotarpis, kai pati sau nepatikai?

 

Kiekvienu gyvenimo etapu teko susidraugauti su kritiškomis mintimis. Sportuodama visada norėjau turėti mažiau raumenų masės ir būti moteriškesnė. Pamenu, paauglystėje dalyvavau modelių atrankoje. Išgirdus neigiamą komentarą dėl per daug raumeningų kojų, viskas susidėliojo į vietas. Tereikėjo per šią tuo metu labai nemalonią patirtį suprasti, kad mano pasirinktas gyvenimo kelias – būti sportininke ir priimi tai kaip didžiausius privalumus kovoje dėl aukščiausių rezultatų. Pasirodo, sporte galima tapti ir modeliu. Sportas labai greitai išmoko pasitikėjimo savimi, nes, jeigu pradedi abejoti, vietos tarp lyderių nebelieka. Man tai buvo geriausia mokykla, kuri padėjo ne tik profesionaliame sporte, bet ir gyvenime – pamilti, tikėti, kovoti už save ir savo tikslus.

Moterys yra per daug savikritiškos. Visuomenės sukurti standartai įspraudžia į rėmus, ir tos, kurios juose netelpa, pradeda jaustis nevisavertėmis.

Kaip bėgant laikui keitėsi Tavo požiūris į grožį ir save pačią?

 

Baigusi lengvaatletės karjerą, žinojau, kokią išvaizdą, sporto modelį ir gyvenimo būdą puoselėsiu. Galiausiai po tiek metų sunkių treniruočių man norėjosi tiesiog tikslingų pratimų gerai savijautai, kūno formoms, lankstumui palaikyti. Man vis dar idealu tai, kas kuria natūralų, sveiką ir stiprų kūną. Atsirado tik naujas rūpinimosi ne tik kūnu, bet ir oda etapas.

 

Ar sportininkėms svarbu atrodyti patrauklioms? Galbūt egzistuoja sportininkių grožio kriterijai?

 

Profesionaliame sporte svarbiausi rezultatai. Kalbant apie lengvaatletes, patrauklios jos atrodo vien dėl savo atletiško ir gražaus kūno, kuris traukia ne vieno žiūrovo akį. Be viso to, jos visuomet atrodo pasitempusios ir prisižiūrėjusios.

 

Pati daug dėmesio skiri ne tik sportui, bet ir stilingiems, išskirtiniams drabužiams. O kiek vietos tavo gyvenime užima grožio puoselėjimas?

 

Mano oda nėra problemiška, tad reguliariai rūpintis ja pradėjau ne taip ir seniai, kai pajutau, kad dėl treniruočių, saulės ir prakaito ji nebežvilga taip, kaip anksčiau. Reikėjo tiesiog išmokti paprastų odos priežiūros taisyklių bei atsirinkti tinkamą veido priežiūros kosmetiką. Dabar tam skiriu daugiau dėmesio ir reguliariai lankausi pas kosmetologę, domiuosi įvairiomis veido procedūromis, kurios padeda palaikyti drėgmę, raukšlių prevenciją, natūralius odos regeneracijos procesus.

 

Sportininkes su makiažu matome gana retai, o štai sporto klubų klientės dažnai puošiasi gana ryškiais makiažais. Kaip manai, ar sportas ir makiažas suderinama?

 

Viskas priklauso nuo treniruotės. Jeigu bėgsi maratoną, vargu ar pavyks gražiai atrodyti su makiažu kirtus finišo liniją, bet jeigu ateini į lengvo ar vidutinio intensyvumo treniruotę, makiažas tikrai išsilaikys. Jeigu tai moterims suteikia motyvacijos sportuoti, kodėl gi ne? Esu mačiusi ir lengvosios atletikos varžybose bėgikę raudonomis lūpomis, nuo to jos rezultatai tikrai nesuprastėjo.

Esu mačiusi ir lengvosios atletikos varžybose bėgikę raudonomis lūpomis, nuo to jos rezultatai tikrai nesuprastėjo.

Ką manai apie pastaruoju metu itin suaktyvėjusį maisto ir sporto kultą?

 

Labai dėl to džiaugiuosi. Žmonės tampa sąmoningesni, jiems vis labiau rūpi, ką valgo, kaip jaučiasi, atrodo. Svarbiausia turėti sveiką požiūrį ir nepasinerti į kraštutinumus. Tiek sporto, tiek mitybos pokyčiai gyvenime turėtų būti įvedami palengva, o rezultatai neturėtų prasilenkti su sveikos gyvensenos sąvoka.

 

O kaip manai, kokios yra didžiausios grožio pasaulio bėdos?

 

Kadangi man grožis asocijuojasi su sveikata, pastebėčiau, kad tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje dar vis stokojama aktyvaus judėjimo įpročių, ypač tarp moterų. Dėl to turime nutukimo problemų, savęs menkinimo ir kraštutinumų ieškojimo: anoreksija, bulimija ir pan. O jei kalbame apie grožio industriją, „bėda“ būtų viena – per lengvai prieinamos paslaugos ir nekompetentingųspecialistų invazinės procedūros, iškraipančios tikrąjį moters grožį.

 

Ar egzistuoja riba tarp elementaraus ir perdėto rūpinimosi savimi? Kada jau per daug? Ar gali būti per daug sporto?

 

Manau, kad visose gyvenimo srityse galime pasiekti too much ribą, sporte taip pat. Mano nuomone, perdėtas rūpinimasis atsiranda tuomet, kai tam skiriama daugiausia laiko. Tiek sportui, tiek grožio procedūroms turi būti jaučiamas saikas.

 

Ką manai apie merginas ir moteris, kurios ryžtasi drastiškiems išvaizdos pokyčiams skalpeliais ar invazinėmis procedūromis?

 

Kiekvienos moters asmeninis pasirinkimas. Tik nepamirškite užduoti sau klausimo, ar įdėjote visas pastangas tikslui pasiekti iki skalpelio pjūvio? O įvairios procedūros neturėtų paslėpti tikrųjų ir išskirtinių bruožų, nes būtent tai ir žavi.

 

Ko palinkėtum toms, kurios nesijaučia gražios ir savęs nemyli?

 

Pirmiausia nustoti lygiuotis į kitas moteris. Nėra jokio standarto, todėl neturime būti panašios į kažkurią vieną, mes galime būti pačios sau pavyzdys, svarbu susikoncentruoti į asmeninius tikslus ir pasiekimus. Rūpinkitės savo sveikata, kūnu, oda, didžiuokitės savo privalumais, nes grožis neturi ribų, todėl drąsiai skleiskite savąjį.

Tags

grožis
lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame