Grožis

Lietuvis MAC vizažistas, stebinantis įspūdingais makiažais

Žodis „makiažas“ žodynuose dažniausiai apibūdinamas kaip „kosmetika, tepama ant veido, norint jį pagražinti“, tačiau makiažo atsiradimo istorija, funkcija, simbolika ir šiuolaikinės interpretacijos yra kur kas įdomesnės ir svarbesnės nei tik lakoniškas žodyno apibrėžimas. Apie asmeninę makiažo sąvoką, stereotipus ir galią kalbamės su įspūdingais makiažais stebinančiu MAC vizažistu Dariumi Galankov.
Reading time 4 minutes
Instagram / @fugly_beauty nuotr.

Dariau, kas Tau yra makiažas? Kaip manai, jis paslepia ar paryškina veido grožį?

 

Man makiažas yra įrankis. Jis gali padėti papildyti stilingą drabužių eilutę, sužavėti antrąją pusę ar tiesiog padėti pabrėžti individo charakterį ir būti tam tikra saviraiškos priemone. Grožio sąvoka yra abstrakti, todėl makiažas pajėgus tiek paryškinti, tiek paslėpti grožį, kad ir ką jis kiekvienam reiškia.

 

Dažniausiai yra kalbama apie moterų grožį, moterų makiažą ir moteriškas kosmetikos priemones. Ką manai apie šį stereotipą? Ar moteriai įprasta ir privaloma dažytis, o vyrui, šiukštu, tai draudžiama?

 

Norėčiau pasakyti, kad šitas stereotipas senas kaip pasaulis, bet iš tikrųjų jis yra visiškai naujas. Įvairiais istoriniais periodais vyrai visaip puošdavosi ir naudodavo dekoratyvinę kosmetiką. Pradedant ritualinėmis apeigomis suteikiant sau ypatingų galių akmens amžiuje, senovės Egipte ir baigiant baroku, kai tai buvo statuso simbolis. Nemanau, kad vyrui draudžiama, o moterims privaloma dažytis. Makiažas turi turėti tam tikrą prasmę ar simboliką, kaip tai buvo visada, todėl, jei to pasigendama, kartais galima apsieiti ir be dekoratyviosios kosmetikos.

Ką manai apie moteris, kurios propaguoja natūralumą ir visiškai nesidažo?

 

Galiu tik pasidžiaugti už jas, nes iš darbo patirties galiu pasakyti, kad yra didelė dalis moterų, kurios jaučiasi įspraustos į moteriško grožio standartų rėmus, neriasi iš kailio, kad įtiktų visuomenei, ir galiausiai vis tiek lieka nepatenkintos savimi, o natūralistės (taip vadinu nesidažančias moteris) pasižymi kitokia vertybių sistema, kuri yra stabili ir ilgaamžė, todėl nesuka arba labai retai suka sau galvą dėl paakių tamsumo, lūpų putlumo ar spuogo matomumo.

 

Dažnai Tave matome su ryškiais, drąsiais makiažais ir įvaizdžiais. Kodėl ėmei dažytis?

 

Ekspresija. Ji man svarbi, nes kartais nemoku pasakyti kai kurių dalykų, o kartais man atrodo, kad nėra žodžių savo savijautai apibūdinti, todėl makiažas man puikiai pasitarnauja. Tai kaip laikinas meno kūrinys ant veido, kuris sukelia emocijas, o mano atveju kartais užveda pokalbius ir diskusijas.

O kaip į Tavo pasirinkimą reaguoja aplinkiniai? Ar visada tie pokalbiai būna malonūs?

 

Esu aplinkoje, kur mano įgūdžiais ir kūrybiškumu žavimasi, todėl daugiau sulaukiu pagyrų, paskatinimo ir palaikymo. Aišku, pasitaiko ir priešingų atvejų – pajuokų, bet čia, manau, yra mūsų kaip patriarchalinėse normose užaugusios visuomenės problema, nes, jei vyras atrodo moteriškas (makiažą dabar priskiriame prie moteriškų privilegijų), jis yra žeminamas, o vyriška moteris, atvirkščiai – keliama ant pjedestalo. Iš to pasidariau išvadas, kad moteriškumas yra menkinamas arba laikomas žemesne forma negu vyriškumas.

Ar mėgsti tik makiažą, ar ir įvairius odos puoselėjimo produktus bei procedūras?

 

Kaip vizažistas, visada sakau: „Net geriausi makiažo produktai neatrodys gerai ant neprižiūrėtos odos“, todėl odos priežiūra užima labai svarbią vietą mano kasdienybėje, tačiau apie kitų profesionalų atliekamas procedūras man kalbėti anksti, o antra, neturiu problemiškos odos, kurią norėčiau taisyti.

 

Kaip pats kasdien prižiūri veido odą?

 

Mano odos priežiūros ritualai prasideda jos valymu švelniausiais ir odos nesutraukiančiais prausikliais ir baigiasi odos drėkinimu, nors mano oda yra riebaus tipo. Skiriasi tik rytinis ir vakarinis drėkikliai, nes ryte naudoju serumus su antioksidantais ir SPF kremus, o naktį kažką tiesiog stipriai drėkinančio. Kartais savo odą šveičiu rūgštiniais šveitikliais, naudoju valomąsias molio kaukes ir vengiu kvepalų, eterinių aliejų ir mentolio ar priemonių, nuo kurių oda dilgčioja, nes tai yra odą dirginantys fototoksiški priešai.

Įvardyk vieną patį mėgstamiausią kosmetikos produktą, be kurio nelabai įsivaizduoji savo makiažo rutinos.

 

MAC „Shape & Shade Brow Tint“ antakių priemonė. Labai unikalus produktas, padedantis sukurti hiperrealistišką vešlių antakių iliuziją, kuriam dar neradau analogo.

Tags

makiažas
lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame