Grožis

Akių vokų sudirgimai - kodėl itin svarbu juos išgydyti, o ne maskuoti?

Mūsų akys išduoda, ką mes galvojame ir kaip jaučiamės.
Reading time 5 minutes
Garin Chadwick / Unsplash nuotr.

Neigiama įtaka gyvenimo kokybei

Akių vokų sudirgimas visuomet pasirodo netinkamiausiu momentu, be perspėjimo ir dažniausiai moterims (80%) dėl dažno kosmetinių produktų naudojimo. Kai akių vokų būklė pablogėja, pacientai jaučia estetinį ir fizinį diskomfortą, todėl praranda pasitikėjimą savimi. Ypatingai tai pasijaučia darbe: nėra lengva kalbėti viešai ar dalyvauti svarbiuose susitikimuose, kai akių vokai yra paraudę ir sudirgę. Santykiai su draugais ar artimaisiais taip pat gali nukentėti, kai esame nepatenkinti savo atvaizdu veidrodyje. Tai ypač aktualu, kai egzema paūmėja itin dažnai.

1600259625149086 aiony haust f2ar0lttvai unsplash
Aiony Haust / Unsplash nuotr.

Kodėl akių vokai yra lengvai pažeidžiami?

Akių vokų ir akių kontūro oda yra ypatingai gležna.

Ji yra nuo trijų iki keturių kartų plonesnė už likusią veido odą, turi silpną barjerinę funkciją, todėl yra mažiau apsaugota.

 

Alergenai ir dirginančios medžiagos (kosmetikos priemonės, šampūnas, kondicionierius, nagų lakas) gali lengvai kauptis vokų raukšlėje.

Dėl šių priežasčių akių vokai yra linkę sudirgti. Tikimybę padidina ir tai, kad akis pirštais liečiame maždaug 100 kartų per dieną!

Užburtas akių vokų sudirgimo ratas

Akių vokų egzema gali paveikti kiekvieną žmogų bet kuriuo gyvenimo momentu. Dažniausiai ji prasideda nuo tokių simptomų kaip paraudimas ir sudirgimas. Vėliau oda pradeda niežėti, gali atsirasti patinimas ir odos sausumas. Visi šie simptomai gali pasireikšti per kelias dienas. Dauguma akių vokų egzemą turinčių žmonių nesikonsultuoja su gydytoju, o vietoj to apsilanko vaistinėje, kad greitai sušvelnintų estetinį ir fizinį diskomfortą.

 

Akių vokų sudirgimas gali pasireikšti dėl atopinio dermatito, kontaktinio dermatito, tačiau tikroji priežastis dažnai būna neišaiškinta.

 

Akių vokų egzemos paūmėjimų gydymui yra paskiriami vietiškai veikiantys kortikosteroidai ir speciali kasdienė drėkinanti priežiūra. Makiažo priemonių sudirgimo metu naudoti negalima.

 

Išnykus simptomams dažnai vėl grįžtama į įprastinę odos priežiūros rutiną (akių kontūro kremas, makiažas, makiažo valiklis), kuri dėl kasdienio dirginimo gali vėl sukelti simptomus ir užburtas ratas kartojasi.

Akių vokų sudirgimo įtaka gyvenimo kokybei

1600259842023662 atikh bana zpfws4tokhg unsplash
Atikh Bana / Unsplash nuotr.

Akių vokų sudirgimas stipriai paveikia žmogaus gyvenimo kokybę, nes akys yra labai svarbi kasdienių santykių su kitais žmonėmis dalis.

  • Estetinis diskomfortas: patinimas, raudonumas, pleiskanojimas keičia žmogaus išvaizdą.

  • Fizinis diskomfortas: deginimo, tempimo jausmas, intensyvus niežėjimas sukelia nuolatinį diskomfortą, skausmą ir paveikia kasdienį gyvenimą.

  • Įtaka nuotaikai: akių vokų egzemą turintys žmonės gali gėdytis parodyti akis, praranda pasitikėjimą savimi, jaučiasi vieniši spręsdami vis pasikartojančią problemą ir norėtų žinoti, kaip jie gali išeiti iš šio užburto sudirgimo rato, kuris paveikia juos tiek psichologiškai, tiek fiziškai.

 

Akių vokų sudirgimą turintys pacientai tikisi skubaus ir ilgalaikio problemos sprendimo.

Pagalba sudirgusiai akių odai

Akių vokų sudirgimas gali atsirasti bet kurio amžiaus asmenims dėl įvairių priežasčių (genetinio polinkio, kontakto su alergenu ar dirginančia medžiaga). Norint išvengti pasikartojančių akių vokų sudirgimų, labai svarbu sumažinti naudojamų kosmetinių produktų, tuo pačiu ir ingredientų kiekį, kurie yra tepami ant gležnos akių kontūro odos.

 

Bioderma priežiūros priemonė trys viename Atoderm Intensive eye yra skirta sausiems ir sudirgusiems akių vokams. Ši priemonė rūpinasi jautria akių sritimi ir pacientams tampa kasdieniu priežiūros ritualu, kai akių vokai sudirgsta, ir kai akių vokų būklė pagerėja.

 

in-1 priežiūra

- Nuramina, atkuria odą ir pašalina makiažą

- Kasdieniam naudojimui, kai akių vokai sudirgę, ir kai akių vokų būklė pagerėja

 

Lengva kreminė tekstūra

- Geras makiažo pagrindas

- Puikiai valo, nereikia nuplauti

 

Labai gera tolerancija

- Patikrintas dermatologų ir oftalmologų

- Tinka nešiojantiems kontaktinius lęšius ir jautrioms akims

. Suaugusiems, vaikams, kūdikiams)

Mažiau ingredientų

Veikliosios medžiagos, esančios šio produkto sudėtyje, yra ypač grynos klimės, kad būtų išvengta bet kokios odos sudirgimo rizikos.

 

Naujas priežiūros žingsnis

Pakanka tik vieno produkto, kuris yra skirtas kasdienei akių vokų odos priežiūrai, kai akių vokai sudirgę, ir kai akių vokų būklė pagerėja. Ši priemonė stiprina odos barjerą ir nutraukia užburtą akių vokų sudirgimo ratą. Sudėtyje aktyviųjų ingredientų yra tiek, kiek reikia sveikai odos būklei palaikyti.

susiję straipsniai

Rekomenduojame