Gyvenimo būdas

4 stilingos ir įkvepiančios interneto mamos

Keturios stilingos, savo skonį, nuomonę ir tinklaraščius turinčios mamos, įkvepiančios ne tik skaitmeninėje erdvėje. Kur įkvėpimo semiasi jos pačios?
Reading time 10 minutes

Aistė Jūrė, „Ū ilgoji“

 „Instagram“ @uilgoji, www.uilgoji.lt

Ką vertingiausio įgijai tapusi mama?

Kartu su vaiko gimimu gauni dovanų „makroobjektyvą“ – galimybę kreipti dėmesį į įdomiausius mažus dalykus. Nesulėtėjęs iki vaikiško žingsnio ir nesumažėjęs iki vaiko akių lygio, jų niekaip nepastebėtum.

 

Ką labiausiai mėgsti veikti kartu su Ūla?

Labiausiai mėgstu kalbėtis su ja. Mieliausi ir atviriausi pasikalbėjimai dažnai įvyksta tarp vakarinės pasakos ir šviesos užgesinimo arba abiem įsliuogus į tą pačią vonią.

 

Kas geriausiai pailsina kūną ir sielą?

Kietas miegas. Toks, po kurio lieka patalynės raštas ant kūno.

 

Trys žodžiai, kuriais apibūdintum savo stilių.

Žinau, ko noriu.

 

Pagrindinė taisyklė, kurios paisai formuodama dukters stilių.

Animacinius filmukus geriau žiūrėti, o ne dėvėti.

 

Tavo mėgstamiausi vaikų mados ir dizaino prekės ženklai.

Turiu nemažai mėgstamų. Ir kiekvienus vertinu už skirtingus dalykus. Už drąsą ir charakterį – Caroline Bosmans, už ryškius piešinius ir kokybiškas medžiagas – Mini Rodini, už idėjas – Bobo Choses, už žaismingas formas – Bang Bang Copenhagen, už subtilius derinius – Milk & Biscuits, už spalvas – Melula batų kūrėjus. Ir dar nebaigiau!

 

Pereikime prie mėgstamiausių „Instagram“ puslapių.

@rockthatmuseumkid – vaikai meno galerijose, @tinyreaders – gražiausių pasaulio iliustruotų knygų apžvalgos, @mer_mag – mama iliustratorė, kurianti dekoracijas vaikystei, @kcstauffer – mažametės stand-up komikės, @theminimoosey – įkvepianti „tikra“ mama, kurios profilyje nedaug cukraus.

1. Šį rudenį pradėjau magistro studijas Vilniaus universitete, tad nepamatuojamo įkvėpimo gaunu iš visų dėstytojų. Ypač daug – iš ypat ingų asmenybių – literatūrologo Kęstučio Nastopkos bei filosofo Arūno Sverdiolo.

 

2. Vasarą aplankius Varšuvą ir per savaitgalį ją įsimylėjus, norisi surengti pasimatymą ir rudenį. Dar liko neaplankytų meno erdvių, neišvaikščiotų karališkų parkų ir iki galo neišjausto didelio miesto jausmo.

 

3. Varšuvoje įsikūręs ir kitas įkvėpėjas – Stasys Eidrigevičius. Jo piešiniais iliustruotą knygą „Berniukas ir jo mylinti širdis“ su Ūla ne tik reguliariai perskaitome, bet ir perpiešiame.

 

4. Faux fur ne mados pasaulyje, o mene jau keletą metų naudoja australas Troy Emery. Jo plaukuotos būtybės iš dalies įkvėpė sukurti ir vieną mielą reklaminį personažą, kuris, tikėtina, žurnalui pasirodžius jau bus televizijos eteryje.

 

5. Kai pritrūksta idėjų „dailei ir darbeliams“ namuose su Ūla – užsuku į tinklaraštį www.artbarblog.com, kurio autorė dalijasi patarimais ir iliustruotais pavyzdžiais, kaip auginti kūrybiškus mąstytojus.

 

6. Puikius iliustratorius į vieną vietą suvilioja „Anorak“ žurnalo kūrėjai. Gražiausio žurnalo, skirto vaikams.

Eglė Balčiūnaitė-Babunašvili

„Instagram“ @labaslukai

Kas labiausiai džiugina būnant mama?

Žinojimas, kad tapusi mama kartu tapai geresniu žmogumi ir kad net juodžiausi gyvenimo momentai nebebus tokie juodi, kai į tave žvelgia gyvenimo džiaugsmo kupinos akys.

 

Ką labiausiai mėgsti veikti kartu su Luku?

Vakare sukritus į lovą mėgautis mažais didelės meilės proveržiais ir švelnumu. Nieko nėra saldžiau nei tai, kai tos mažos rankos suima mamos veidą ir patrina nosį į nosį.

 

Kas geriausiai atpalaiduoja kūną ir sielą?

Stiprus tailandietiškas masažas, daromas delnais, dilbiais, pėdomis ir viso kūno jėga. Po jo jaučiuosi lengva ir pailsėjusi.

 

Trys žodžiai, kuriais apibūdintum savo stilių.

Eklektiška šiuolaikiška klasika.

 

Kokia taisykle vadovaujiesi rinkdama Lukui drabužius?

Vengti ryškių spalvų ir sintetinių audinių.

 

Mėgstamiausi vaikų prekės ženklai.

The Animals Observatory, Bobo Choses, Ouef NYC, Maison Labiche, Caramel, Cos.

 

Savo atradimais dalijiesi „Instagram“. O kur pati ieškai įkvėpimo?

@juliepelipas – ukrainietiškojo „Vogue“ mados redaktorė ir jos gražuolė dukra Penelope, @ngoldenberg – daug metų grįžtu čia, nes jos stilius negali neįkvėpti, @pernilleteisbaek – smagu stebėti, kaip tavo mados ikonos tampa mamomis, @modafamilia_ – stilingos šeimos iš praeities ir dabarties, @therow – Olsen seserų prekės ženklas. Savo „Instagram“ paskyroje dalijasi ne tik naujausiais kolekcijų modeliais, bet ir užburiančiais meno kūriniais.

1. Žaviuosi tapytojo Andriaus Zakarausko darbais. Man jie labai rudeniški.

 

2. Ispanų architekto Ricardo Bofillo projektuota „La muralla roja“ nukelia į kitą, keistą ir spalvotą pasaulį. Buvau ne kartą ir tikrai dar grįšiu.

 

3. „The Animals Observatory“ kuria neabejotinai gražiausius drabužius vaikams.

 

4. Šešiametė „Instagram“ žvaigždė iš Japonijos Coco Pink Princess turi fantastišką stiliaus pojūtį ir daugiau sekėjų nei bet kuri lietuviška paskyra.

 

5. Žiūrėdamas į „Khaite“ rudens ir žiemos kolekcijos nuotraukas, negali negalvoti apie po kojomis čežančius lapus ir jaukius vakarus. Megztiniai, marškiniai, švarkai, paltai, – viskas tobulai kontrastuoja tarp vyriško ir moteriško, jėgos ir švelnumo, klasikos ir modernumo.

 

6. „ Artipoppe“ tiesiai šviesiai vadina save gražiausių nešioklių žemėje kūrėjais.

Augutė Mcedlisvili Pažėrė

„Instagram“ @mzija.sun

Kas labiausiai džiugina būnant mama?

Tai, kad galiu stebėti, kaip auga, kaip greitai keičiasi mažylė, kaip tobulėja ir kasdien išmoksta naujų dalykų. Džiugina, kad esu tas artimiausias žmogus, kuris yra šalia, moko, pataria, auga kartu. Taip pat būtina paminėti: ilgi tingūs rytai, pasakos ir popiečio pogulis.

 

Ką labiausiai mėgsti veikti kartu su dukra?

Skaityti Saulei. Vartyti knygutes kartu. Piešti į dažus pamirkytais pirštais. Eiti į teatrą, parodą. Keliauti.

 

Kas geriausiai atpalaiduoja?

Geras kokybiškas laikas skaitant knygą, gulėjimas vonioje ar grybavimas miške rudenį.

 

Kokiais trimis žodžiais apibūdintum savo stilių?

Minimalu, originalu, lietuvių dizaino. Jei turėčiau finansinių galimybių, rengčiausi tik lietuvių dizaino drabužiais.

 

Kokia taisykle vadovaujiesi kaupdama garderobą Saulei?

Mažiau yra daugiau. Svarbiausia yra patogumas, kokybė, laisvė ir – taip, rūpi man vis dėlto – originalumas.

 

Išvardyk kelis mėgstamiausius vaikų prekės ženklus.

Man labai labai patinka lietuvių darbai. Mėgstamiausi ženklai: Zebra I can see, Petite volee, Bugtohug, Akuku, Manoko. Iš užsienio labiausiai patinka Tinycottons, Hux Baby, Beau Loves, Bobo Choses, Tough Cookie Store, Mini Rodini. Nuostabūs dar: The Animals Observatory, Monkid Berlin, Repose AMS, Poudreorganic ir kt. Patinka Melissa, Bensimon, Emel, Palladium, Salt-Water Sandals avalynė.

 

Tavo „Instagram“ įdomiausių profilių penketukas.

@Bu.ku.ku, @Evga, @miss_shirzad, @tiny.anything, @Nor_Folk.

Aistė Krasuckaitė

„Instagram“ @bearboyvalentina, www.bearboyvalentina.eu

Kas labiausiai džiugina būnant mama?

Vaikų atradimo džiaugsmas, pirmi jų kartai, pokalbiai su jais, įdomios jų mintys, kurias vis pamirštu užsirašyti.

 

Ką labiausiai mėgsti veikti kartu su vaikais?

Vaikai nuo gimimo visur dalyvauja, būna šalia. Viską veikiame kartu arba būdami šalia jų. Labiausiai patinka veikti tai, kas sukelia jiems laimės ir juoko.

 

Kas geriausiai atpalaiduoja kūną ir sielą?

Prancūzų kino filmai, įdomūs pokalbiai, garsi muzika per ausines, jūra, bėgiojimas ir miegas.

 

Kokiais trimis žodžiais apibūdintum savo stilių?

Kokybiškas atsainus minimalizmas.

 

Kokia taisykle vadovaujiesi rengdama vaikus?

Nežinau, ar tai taisyklė, gal labiau įprotis, jau tapęs gyvenimo būdu, – nepirkti bet ko ir vartoti kuo mažiau. Tuo vadovaujamės visa šeima. Mes ir mūsų vaikai neturime daug drabužių. Vaikai supranta, kad jų daug turėti nė nereikia – užtenka keleto kokybiškų ir apgalvotų drabužių derinių kiekvienam sezonui, lengvai keičiamų ir derinamų tarpusavyje. Atskiri drabužiai parinkti taip, kad vieni su kitais puikiai dera, todėl kasdien rengtis pačiam vaikui labai paprasta – viskas tiks, kad ir ką jie iš savo spintos pasirinks.

 

Mėgstamiausi vaikų mados ženklai.

Patinka, ką kuria prekės ženklai Bobo Choses, The Animals Observatory, Wolf and Rita, Tiny Cottons, Hunter, Bugaboo, Mini Melissa, Mini A Ture, Grey Label, Cos, Salt Water, Bensimon.

 

Išduok kelis mėgstamiausius „Instagram“ puslapius.

Artimas Caroline de Maigret asmeninis stilius, Palmarios, Caroline Nehring įvaizdis ir nuotraukų pateikimas. Patinka Billie And I kasdienybės fiksavimas. Visada atkreipiu dėmesį į tai, kas publikuojama „Minimalzine“, „Milk Magazine“ ar mėgstamų asmenybių ar drabužių kompanijų paskyrose.

 

Kas tave įkvepia?

Dabar etapas, kai gaudau įvairią informaciją apie meną, kiną, lankau parodas, skaitau menininkų interviu, biografijas – esu labai pasiilgusi kultūrinio gyvenimo mieste ir pokalbių su meno žmonėmis. Visada įkvepia gera muzika, Europos kinas, didžiuliai koncertai stadionuose. Darausi priklausoma nuo ausinių ir kokybiško didelio garso. Tikriausiai peržiūrėjau visus internete esančius „Coldplay“ „A Head Full Of Dreams“ turo gyvo garso koncertų įrašus.

Asmeninio archyv., "Instagram" ir gamintojų nuotr.

susiję straipsniai

Rekomenduojame