Gyvenimo būdas

Auksinio Amsterdamo gidas: mada, menas, skanus maistas ir pramogos

Šiandien Amsterdamas toks pat puikus, koks buvo XVII a., savo auksiniais laikais. Ką jame pamatyti, aplankyti, kur vakarieniauti ir apsistoti?
Reading time 4 minutes

Nors Amsterdamas dažnai įsivaizduojamas kaip svaigus ir vėjavaikiškas, iš tiesų jis ne toks. Per pastaruosius keletą metų mieste įvyko daug teigiamų pokyčių ir dabar jis vėl toks pat puikus, koks buvo XVII a., savo auksiniais laikais.

Pirkti: „X Bank“

„X Bank“, įsikūrusi viešbučio „W“ pašonėje, kartais pristatoma kaip Olandijos kūrybiškumo epicentras. Parduotuvėje mada „draugauja“ su menu ir šiuolaikiniu dizainu, joje vyksta parodos, nuolat atnaujinamos instaliacijos, veikia restoranas ir unikali renginių erdvė „Vault“. Visos prekės – išskirtinai olandų kūrėjų. Galima rasti Denham, Le Bonnet, United Nude ir dar dešimtis puikių prekės ženklų.

 

Adresas: Spuistraat 172, Amsterdamas. Dar verta aplankyti: „Velour“, „Love Stories“, „Skins Cosmetics“, „de Bijenkorf“.

Dizaineriai: Peetas Dullaertas

Jaunas olandų kūrėjas Peetas Dullaertas žaidžia audinių klostėmis ir formomis nuo pat pirmosios kolekcijos pristatymo prieš penkerius metus. Dizaineris sako, kad kurti jį įkvepia žmonės ir kasdienis domėjimasis pasaulio naujienomis. P. Dullaerto kuriami drabužiai išsiskiria įmantriais siluetais ir praktiškumo bei unikalumo deriniu. Kompanija propaguoja tvarios mados idėją ir padeda vargstančioms šeimoms.

 

Virtuali svetainė – www.pee tdulaert.com. Dar verti dėmesio: Sies Marjan, Iris van Herpen, Ronaldas van der Kempas, Viktor & Rolf.

 

It girl: Vera van Erp, @veravanerp

Gal ir ne tiek daug žmonių Olandijoje žino Verą van Erp, bet man jos vardas visuomet pirmas kalbant apie stilingas olandes. Labai jauna, labai graži ir turinti tikrai gerą stiliaus suvokimą. Dvidešimtmetė Vera modelio karjerą pradėjo žengdama Louis Vuitton podiumu, vėliau – sėkmingi darbai su mados namais Céline ir Gucci. Ji mokėsi Amsterdamo mados institute ir svajoja apie meno vadovės ar mados redaktorės karjerą. Grožis tampa dar gražesnis, kai turi ką pasakyti.

 

Dar verta stebėti: @negin_ mirsalehi, @lizzyvdligt, @juliehoomans, @yara_ michels, @marjanjonkman.

Valgyti: „Vermeer“

Man labai patinka restoranai, kurių meniu kinta pagal sezoniškumą. Šefai patys renkasi vietinių augintojų produktus ir iš jų kuria paprastus nepaprasto skonio patiekalus. Daržoves ir prieskonines žoleles „Vermeer“ personalas skina iš daržo, įrengto ant stogo, o someljė subtiliai derina vyną prie kiekvieno patiekalo iš degustacinio meniu. Restoranas ir naujasis jo šefas Christopheris Nayloras yra „pasipuošę“ viena „Michelin“ žvaigždute.

 

Adresas: Prins Hendrikkade 59–72, Amsterdamas. Dar verta paragauti: „Ma dam“, „Rijks“, „Choux“, „Daa lder“, „Arles“, „Ciel Bleu“, „The White Room“, „Ya mazoto“, „De Kas“.

Naktinėti: „Pulitzer’s“

Baro „Pulitzer’s“ gėrimų meniu puikuojasi tikriausiai visi klasikiniai kokteiliai ir tai yra visai nenuobodu, nes juos ruošia naujovėms ir inovacijoms atviri profesionalai. Jaukus fotelis šalia spragsinčio židinio, gėrimas ir ilga naktis pokalbiams art deco stiliaus bare. Man tai skamba kaip tobulas rudens ar žiemos penktadienio vakaras Amsterdame. Siūlau pasidairyti artimiausių skrydžių – gyvenimą reikia švęsti.

 

Adresas: Keizersgracht 234, Amsterdamas. Dar verta aplankyti: „Vesper“, „Tw enty-third bar“, „Louie Louie“, „Door 74“.

Apsistoti: „Conservatorium“

Viešbutis „Conservatorium“ įrengtas muzikos konservatorijos patalpose. Puiki vieta, skanus maistas restoranuose, malonus ir paslaugus personalas, holistinis sveikatingumo centras ir interjeras, kuriame istorija susipina su šiuolaikiniu dizainu, – „Conservatorium“ turi viską, ko reikia geram viešbučiui. Italas interjero dizaineris Piero Lissoni XIX a. pastatą pavertė neaplenkiama Amsterdamo traukos vieta.

 

Adresas: Van Baerlestraat 27, Amsterdamas. Dar verta apsistoti: „Pulitzer“, „Andaz“, „W Amsterdam“, „Jansz“, „Seven one Seven“.

Pamatyti: muziejus „Stedelijk“

Nemuziejiškas muziejus. Taip galėčiau apibūdinti Stedelijk moderniojo meno muziejų. Jo kolekcijoje – daugiau kaip 90 tūkst. Meno kūrinių nuo 1870 m. iki šių dienų. Paveikslai, skulptūros, nuotraukos, filmai, grafikos darbai, menininkų knygos, – kolekcija tikrai didžiulė ir įspūdinga.

 

Adresas: Museumplein 10, Amsterdamas. Dar verta pamatyti: „Hortus Botanicus Amsterdam“, RIJKS muziejus, KEUKEN HOF (pavasarį).

Instagram archyvų nuotr.

susiję straipsniai

Rekomenduojame