Gyvenimo būdas

Londono klubas, į kurį patenka tik išrinktieji - kas vyksta už jo durų?

Legendinis uždaras Londono naktinis klubas „Annabel’s“ per daugiau nei pusę amžiaus matė visą britų aristokratiją, tokias garsenybes kaip Elizabeth Taylor, Mickas Jaggeris ir Kate Moss. O šiandien kardinaliai atsinaujinęs klubas dvelkia rokoko stiliaus dvasia.
Reading time 9 minutes
© James McDonald (nuotraukos teisės saugomos)

Šis XVIII a. plytinis fasadas nė iš tolo neprimena švenčių vietos ir siautulingo naktinio gyvenimo. Priešingai – sunkios geležinės grotos labiau primena praėjusio amžiaus bankininko būstą. Bet išvaizda apgaulinga. Londone Berkeley Square 44 numeriu pažymėtas namas slepia grandiozinį interjerą, kuriame nuo 7-ojo dešimtmečio linksminosi didžiausios garsenybės, persirengę karališkosios šeimos nariai, nuotykių ieškantys jaunuoliai, azartiški aristokratai, mados grietinėlė, meilužių poros ir netgi… viena karalienė.

 

Tarp Londono Haid Parko ir Bakingamo rūmų esanti vieta duris atvėrė 1962 m., tačiau tuomet tai buvo turtingų lošėjų susirinkimų vieta, priklausiusi kazino valdytojui Johnui Aspinalliui. Tačiau tarp tų lošėjų buvo penki kunigaikščiai, penki markizai, dvidešimt grafų ir du ministrai. Azartiškai čia lošė ir dailininkas Lucianas Freudas, aktorius Peteris Sellersas, rašytojas Ianas Flemingas ir garsus italų verslininkas Gianni Agnelli. Tačiau šiame klube taip trūko vietos, kurioje po kortų partijos būtų galima pasilinksminti ir išgerti.

Svajonių Edenas

Praėjus metams po šios vietos atidarymo aukštuomenės dailininko Oswaldo Birley sūnus ir modelio Maxime de la Falaise brolis Markas Birley to paties namo rūsyje įgyvendino seną svajonę. Jis atidarė itin privatų naktinį klubą, pavadintą jo žmonos garbei, – Lady Annabel. Čia kaipmat ėmė rinktis Itono koledžo absolventai ir Pelhamo Grenville’o Wodehouse’o romanuose aprašyta bohema, ši vieta tapo savotišku britų aristokratijos Edeno sodu. O ir M. Birley turėjo neįtikėtiną talentą kurti naktinių linksmybių atmosferą. Šis pamišęs perfekcionistas beregint pavertė „Annabel’s“ vieta, apie kurią svajojo draugų kompanijos.

Sėkmės paslaptis – detalės: klubo dekoras priminė anglišką saloną, apstatytą patogiomis raudono veliūro sofomis, svečius aptarnavo baltai pasipuošę ir svečių vardus žinantys bei jų skonius nuspėjantys majordomai, visada atnešantys TĄ kokteilį TOJE taurėje. Prabangūs daiktai ir šunų, arklių bei jaunų damų paveikslai čia atkeliavo iš aplinkinių įstaigų – „Sotheby’s“ ir „Christie’s“ aukcionų. Ant onikso plokštėmis dengtų vyrų tualeto sienų buvo galima perskaityti naujausias agentūros „Reuters“ naujienas – kad informacija neprasprūstų pro akis net ir vidurnaktį. Šokių aikštelė čia gal ir buvo mažoka, o šokėjai nebuvo puikūs choreografai, tačiau garso sistema stebino puikia kokybe, ypač grojant amerikietišką roką, kurio naujutėlaitės plokštelės kiekvieną savaitę pagal savininko užsakymą pasiekdavo klubą iš Niujorko.

M. Birley buvo lakoniškas, įžvalgus ir reiklus, tačiau savo personalui labai atsidavęs vadovas, visuomet su „Cohiba“ cigaru dantyse ir dievinamais šunimis iš paskos. Be jokios abejonės, į klubą buvo įleidžiami narių keturkojai palydovai. Mandagumas ir geros manieros senajai Anglijai yra tokie pat privalomi kaip smokingas, tad, jei kuris nors narys šiurkščiai bendraudavo su padavėju, iškart netekdavo narystės.

 

Paskutinė sėkmės detalė, beje, bene svarbiausia, kurios pageidavo pats flirtą mėgęs M. Birley – šviesa klube buvo pritemdyta, kad sukurtų kuo didesnį idilės įspūdį. Ir tai veikė. Gal net per daug gerai: neteisėtų porų čia vis daugėjo, kaip ir skyrybų. Pastarųjų auka tapo ir pats M. Birley, mat jo žmona Annabel kartą ant klubo sofos sutiko sėdintį žavingąjį politiką Jimmy Goldsmithą, už kurio ištekėjo 8-ojo dešimtmečio pabaigoje. Šis skandalų šleifas kūrė tokią intrigą, kad visos jaunos panelės kavalierių prašė jas nusivesti į „Bel’s“.

Tobula vakarienė

Svinguojančio Londono judėjimas, prasidėjęs 7-ojo dešimtmečio pabaigoje, lėmė, kad klube ėmė lankytis ne tik aristokratai, bet ir vietos garsenybės, pavyzdžiui, garsusis kirpėjas Vidalas Sassoonas, režisierius Romanas Polanskis, aktorius Johnas Wayne’as, verslininkas Aristotle Onassis, dainininkas Frankas Sinatra (nešinas savo „Jack Daniel’s“ buteliu), aktoriai Elizabeth Taylor, Jackas Nicholsonas, Joana Collins. Vėliau klubą atrado supermodelis Kate Moss, dainininkas Bryanas Ferry ir skandalingoji Madonna. Mažytėje scenoje pasirodymus rengė „The Supremes“ merginos, Grace Jones, Tina Turner, Ray Charles, Ella Fitzgerald ar Diana Ross.

Nuogomis kojomis čia bandę patekti „The Beatles“ grupės nariai nebuvo įleisti, nes nepaisė griežto vakarinio aprangos kodo reikalavimo. Po kelių dešimtmečių toks pat likimas laukė ir „One Direction“ muzikantų. Išimtis taikoma tik roko legendai Mickui Jaggeriui, kuriam neryšėti kaklaraiščio leido pats M. Birley.

 

Skirtingai nei kiti legendiniai 8-ojo dešimtmečio pabaigoje duris atvėrę klubai, pavyzdžiui, „Studio 54“ Niujorke ar „Palace“ Paryžiuje, „Annabel’s“ taip ir liko prie aukštosios visuomenės klubo idėjos. Čia gali patekti tik nariai, taip išvengiama klasių skirtumo ir ekscentriškų jaunuolių antplūdžio. Klube patiekiamos ir tobulos, prabangios vakarienės. Kai kurie maištingi britų karališkosios šeimos nariai čia yra praleidę ne vieną naktį, pavyzdžiui, Velso princas Charlesas ar princesė Anne.

 

Beje, „Annabel’s“ yra vienintelis pasaulio naktinis klubas, kurį aplankė ir pati karalienė Elžbieta II. 2003 m. ji čia vaišinosi džino ir martinio kokteiliu be citrinos. Kur kas audringiau 1986 m. elito klube elgėsi karalienės marčios – Fergie ir princesė Diana, čia pasirodžiusios policininkų uniformomis, nes prieš tai nesėkmingai bandė įsibrauti į princo Andrew bernvakarį.

Nuogomis kojomis į klubą bandę patekti „The Beatles“ nebuvo įleisti, nes nepaisė griežto aprangos kodo reikalavimo.

Nuo pat pradžių šiame legendiniame klube galiojo taisyklė: joks žurnalistas, fotografas ar paparacas negali tapti klubo nariu. Viena to pasekmių – beveik nėra nuotraukų iš pirmųjų trijų klubo gyvavimo dešimtmečių.

 

10-ajame dešimtmetyje klubo dvasia kiek apdulkėjo, tačiau ją gaivinti netrukus ėmėsi Marko sūnus Robinas Birley, meistriškai sužaidęs garsenybių korta. Dėl žiaurių vaikų rietenų, kokias rodo meksikietiškuose serialuose, M. Birley klubą 2007 m. buvo priverstas parduoti Ricardui Caringui, kuris apie šią nakties imperiją svajojo jau seniai, tad už ją nepagailėjo 90 mln. svarų sterlingų. Po poros mėnesių Birley mirė, prieš tai iš Robino atėmęs visą palikimą. Šis savo ruožtu įkūrė klubą „Loulou’s“. O R. Caringas toliau kūrė grandiozinius „Annabel’s“ planus. Apie šią vietą jis svajojo nuo devyniolikos metų, t. y. nuo 1967 m., kai sumaniai sukčiaudamas mėgindavo čia patekti.

Iliuzijų lavina

Šiandien ant tų raudonųjų sofų linksminasi turtuoliai, bankininkai, garsios merginos ir mados pasaulis. Minint klubo penkiasdešimtmetį 2014 m. buvo surengta didelė šventė, režisierius Ridley Scottas apie šį naktinį klubą sukūrė dokumentinį filmą „Annabel’s, a String of Naked Lightbulbs“. Tą naktį čia didžėjavo pusnuogė Kate Moss, o įsimintiną pasirodymą surengė ir ant pianino užsilipusi dainą „Poker Face“ sudainavo Lady Gaga. Tačiau, R. Caringo manymu, šventės nepakankamos: tad 2018 m. jis atidarė naują „Annabel’s“ klubą tos pačios gatvės 46-ame numeryje, vos per du namus nuo senojo esančiame išskirtiniame Jurgio laikų stiliaus viešbutyje.

 

Čia jis sukūrė laisvamaniškos sielos maksimalistinio stiliaus šedevrą, kuris kaipmat tapo „Instagram“ sensacija. Naujajame klube gausu iliuzinių motyvų, šviestuvų su Murano stiklo gėlių motyvais, pistacijų spalvos šilku išmuštų sienų arba egzotiškais paveikslais margintų „De Gournay“ tapetų, veidrodžių, marmuro ir rožių žiedų. Galerijos „White Cube“ įkūrėjo Jay Joplingo žmona Hikari Yokoyama buvo paskirta šio klubo šiuolaikinio meno vadove, žurnalistas Derekas Blasbergas tapo narių komiteto pirmininku ir yra atsakingas už etiketą, o garsi makiažo meistrė Charlotte Tilbury – patarėja grožio klausimais. Vieną klubo sienų puošia R. Caringo pirktas nuostabusis Pablo Picasso paveikslas „Moteris su raudona berete“ (1937), kuriame pavaizduota dailininko meilužė Marie-Thérèse Walter, naujojo savininko pervadinta Annabel. Ar sutinki, Pablo?

Šiandien ant klubo raudonųjų sofų linksminasi turtuoliai, bankininkai, garsios merginos ir mados pasaulis.

Tačiau didžiausia sensacija laukia moterų tualeto „pudros“ kambaryje, kuris iš tiesų yra gigantiškas buduaras, puoštas jūrų kriauklių formos rausvojo onikso praustuvais su paauksuotomis gulbėmis vietoje čiaupų. Šį Marijos Antuanetės stilių atkūrė Barbara Cartland – tai savotiškas 6-ojo dešimtmečio Holivudo ir Bakingamo rūmų mišinys. Ir jis pavyko. Senasis garsusis „Annabel’s“ tapo naujuoju garsiuoju „Annabel’s“ ir legenda vėl gyva.

2018 m. lapkritį senasis „Annabel’s“ klubas buvo uždarytas visam laikui, o visi baldai ir meno kūriniai, kadaise stebėję kelių kartų britų aukštuomenės linksmybes, parduoti Londono „Christie’s“ aukcione. Paklausa buvo milžiniška, o sumos siekė 4 mln. svarų sterlingų. Štai atlikėja Rita Ora, užsinorėjusi garsiosios Budos statulos, kuri stovėjo raudonu laku dengtame klubo salone, už ją planavo pakloti 137 500 svarų sterlingų. O 1,5 tūkst. svarų vertinti Modiano cigarečių plakatai, kabėję viduryje klubo, aukcione parduoti už 197 750 svarų. Absoliutus plakato kainos rekordas. Net ir apgadintas šokių takelis nupirktas už 15 tūkst. svarų. Panašu, kad dėl visų šių daiktų kovojo dvi stovyklos: tie, kurie penkiasdešimt metų ant tų raudonų sofų mezgė gražiausias meilės istorijas, ir tie, kurie anuomet buvo per jauni, tačiau kupini nostalgijos šiam svajonių klubui. Pašėlusi paskutinė šventė.

Tags

lofficiellithuania
lofficiel

susiję straipsniai

Rekomenduojame