Gyvenimo būdas

Apsilankymas Tokijuje: tarp tradicijos ir pažangos

Tokijas – kultūros, istorijos, meno ir avangardinės mados platforma, kurioje susipina sena ir nauja, Rytai ir Vakarai, tai, kas jau pažįstama, ir tai, ką dar tik pažinsime.
Reading time 5 minutes

Čia visada vyksta kas nors įdomaus ir visada yra ką atrasti. Čia viename megapolyje, persmelktame turtingos tradicijos ir nežabojamos pažangos, harmoningai sugyvena praeitis ir ateitis.

Valgyti: „Sugita“

Jei po metų ruošiatės keliauti į Tokiją, dabar pats laikas rezervuotis vietas „Sugita“. Šiame šefo Takagi Sugitos restorane vietą gauti sunku, bet bandyti – labai verta. Vakarienė arba pietūs sekmadienį susideda iš septynių tsumami (užkandžių), vienuolikos nigiri ir omakase, reiškiančio gražią tradiciją virtuvės šefui pačiam nuspręsti, ką valgysite. Nors Sugita-san kalba tik japoniškai, savo charizma ir neįtikėtinai meistriškais peilio judesiais kiekvieną valgantį sugeba užburti ir įtraukti į savo mažą kasdienį spektaklį. Šviežiausios žuvys, ryžiai ir tradiciniai bei netikėti ingredientai su meistriškumo prieskoniais.

Taip pat: „Shirosaka“, „Sushi Saito“, „Mitani“, „Kyoaji“, „Narikiyo Izakaya“

Apsistoti: „Aman“

Modernus tradicinis japoniškas minimalizmas. Šis apibūdinimas – labiausiai tinkantis šiam viešbučiui apibūdinti. Žemę siekiantys langai, sodai meditacijai, neįkyri medžio, akmens ir popieriaus sąjunga suprojektuota australų architekto Kerry Hillo. Įsikūręs šešiuose paskutiniuose 38 aukštų dangoraižio aukštuose, „Aman“ laikomas vienu prabangiausių Tokijo viešbučių, ir tai šiuolaikinio skubančio pasaulio kontekste yra suprantama. Prabanga – tai pirmiausia mokėjimas sustoti ir rasti laiko sau, savo malonumams ir ramybei. Viešbučio SPA ir baseinas puikiai tam tinka.

Taip pat: „Andaz“, „Trunk“, „One“, „Station“, „Hoshimaya“

Dizaineriai: „Sacai“

Japonų dizainerė Chitose Abe prekės ženklą Sacai įkūrė dar 1999 m. Baigusi savo karjerą mados namuose Comme des Garçons, ji pradėjo kurti iš pažiūros tarpusavyje nederančių audinių raštų drabužius, kurių formos buvo dekonstruotos ir neįprastos (tai būdinga didžiajai Japonijos dizainerių daliai). Langeliai ir gėlės, oversized paltai, raišteliai, diržai ir galybė kišenių bei raukinių – Sacai kolekcijose susipina visko ir daug, bet kartu tai ir netobula harmonija. 2019 m. kruizokolekcijoje daug džinso ir mezginių, klosčių, paukščių ir sulaužytų linijų. Chitose Abe sako, kad pagaliau nustojo galvoti, kaip įtikti klientui, ir pradėjo kurti tai, ką nori ir jaučia.

Taip pat: Junya Watanabe, Kenzo, Comme des Garçons, Yohji Yamamoto

Naktinėti: „Bar Piano“

Užkilęs siaurais laiptais patenki į raudonos spalvos, krištolinių sietynų, gyvūnų iškamšų ir keisčiausiais paveikslais nukabinėtų sienų interjerą. Žinau, skamba chaotiškai, bet vieta tokia populiari tarp vietinių ir madingų turistų, kad norint čia patekti būtina rezervuoti iš anksto arba ateiti labai vėlai. Kitaip rizikuojate netilpti, nes erdvė labai maža – taip, kaip ir įprasta Tokijuje. Baro savininkas, spalvinga asmenybė Hayao Matsumura gali pasigirti dar dviem ekstravagantiškais savo kūriniais – naktiniu klubu „Trump Room“ ir vintažine parduotuve „Nude Trump“. Abu verti atskiro apsilankymo.

Taip pat: „Rainbow karaoke“, „Robot“, „B Bar“, „Matsutora“, „Grandfather’s“

 

Pirkti: „Dover Street Market Ginza“

2012 m. dizainerė Rei Kawakubo įkūrė multi-branding parduotuvę „Dover Street Market“ ir Tokijuje, Ginzos rajone. Savaime suprantama, kad parduotuvė tapo mados gerbėjų traukos centru. Septyni aukštai, daugiau nei 150 prekių ženklų gali skambėti kaip dar viena universalinė parduotuvė, bet nereikia apsigauti – „Dover Street Market“ neretai gali pasijusti lyg šiuolaikinio meno galerijoje ar muziejuje. Menas ir mada eina koja kojon ir nepriekaištingai vienas kitą papildo. Ready to wear draugauja su haute couture, o aksesuarai žaidžia su įspūdingomis instaliacijomis.

Taip pat: „Isetan“, „Ginza Six“, „Laila“, „Adelaide“, „Amore“ (Chanel vintažo rojus)

 

Pamatyti: Yayoi Kusamos muziejus

Legendinė menininkė Yayoi Kusama – daugialypė šiuolaikinio meno kūrėja, kurios avangardinės skulptūros ir instaliacijos puikuojasi didžiausiose meno parodose ir muziejuose. Šis muziejus (ir kolekcija jame) nėra didelis, bet tokiems Y. Kusamos gerbėjams kaip aš būtinas aplankyti objektas. Taškai, moliūgai, ryškios spalvos ir Y. Kusamos psichodelika užduoda daugiau klausimų, nei duoda atsakymų. Muziejus įsikūręs moderniame septynių aukštų name Shinjuku rajone ir, žinoma, yra margintas taškeliais.

Taip pat: Tsukiji žuvies turgus, Todoroki Keikoku, Sensō-ji, Shijuku Gyoen sodas

Pagr. nuotraukoje: „Comme des Garçons“ zona parduotuvėje „Dover Street Market“, ginza.doverstreetmarket.com nuotr.

susiję straipsniai

Rekomenduojame