Gyvenimo būdas

Atsipalaidavome ir šiandien apie seksą galime kalbėti garsiai

Rašyti apie seksą? „Nejuokaukite!“ – pirma mintis, kuri šovė išgirdus pasiūlymą apie tai parašyti. Ar apie jį galiu žinoti daugiau nei dauguma mūsų?
Reading time 5 minutes

Ne kartą esu pajutusi, kai prisistačiusi jogos mokytoja žmonėms sukuriu keistą erdvę, kurioje pati virstu teisinga, tvarkinga, be nuodėmių gyvenančia vegetare, tobulai auginančia dukrą, atrodančia dešimčia metų jauniau ir niekuomet nekalbanti ir nė negalvojanti apie nepadorius reikalus – tokius kaip seksas.

 

Ką gi, galbūt kažką nuvilsiu, bet tapusi jogos mokytoja nepamiršau, ką reiškia būti moterimi, net priešingai – joga man padėjo atsikratyti kai kurių gyvenimo tabu. Kitaip tariant, aš atsipalaidavau. Atsipalaidavo ir visa Lietuva, tad šiandien apie seksą galima kalbėti garsiai.

 

Atsipalaiduoti“ – turbūt teisingiausias žodis šiame kontekste. O jis lovoje, po ja, virš jos – patys pasirinkite – galimas tik tuomet, kai esi savimi. Ne tada, kai trečią nakties parėjusi iš naktinio klubo, kuriame aiškiai padauginai margaritų, jautiesi vakaro karaliene. O tada, kai pabandai įsiklausyti į save ir savo poreikius, kai bandai pajusti malonumą čia ir dabar negalvodama nei apie tai, kas buvo vakar, nei apie tai, kas laukia rytoj.

 

Sunkiausia, bet pati įdomiausia dalis – leisti sau būti savimi. Leisti sau būti moterimi. Leisti sau gyventi atvira širdimi. Atvirą širdį miniu ne atsitiktinai, nes tai yra pagrindinė sąlyga moteriškumui atsiskleisti. Prigimtiniam moteriškumui – gimdyti čia nieko nereikia. Kažkaip gyvenime mums nutiko įvairių dalykų: pradėjome dirbti (tiksliau arti), norėti būti tobulomis mamomis, įtilpti į aprašytas apimtis, konkuruoti su vyrais. Tad turime, ką turime – metalinę (net ne plastmasinę pripučiamą) save.

Sunkiausia, bet pati įdomiausia dalis – leisti sau būti savimi. Leisti sau būti moterimi.

XXI amžius ir technologinis renesansas mums diktuoja ne tik tai, ką rengtis, ką žiūrėti, ką mėgti ir ko ne, bet ir tai, koks turi būti santykis tarpusavyje bei su savimi pačiu. Bet kažkodėl nuolatinis bandymas laikytis diktuojamų sąlygų nesuteikia pasitenkinimo. Ateina laikas, kai nebenorime taip jaustis ir pradedame ieškoti.

 

Kada pastarąjį sykį žvelgdama į veidrodį pasakei garsiai, kad esi graži tokia, kokia esi? O kiekvieną trūkumą matei kaip savo privalumą? Mane pačią į jogos praktiką atvijo noras fiziškai sustiprėti, įgauti gražių formų, lankstumo. Niekuomet nebūčiau pagalvojusi, kad kartu ateina galimybė iš tiesų nustoti save smerkti. Pripažinti sau, kokia moteris išties esu, o išgirdus save – pradėti rinktis tai, ko noriu. Dingo seni stereotipai apie tai, kas yra moteriška ir kas – ne.

 

Moteriška moteris šiandien man yra ta, kuri sugeba atsigręžti į savo pradą. Ne pinigus, karjerą, motinystę, žmonos vaidmenį kartu, o į Moteriškumą iš didžiosios M raidės. Atsipalaidavusi ir nustojusi kompleksuoti. Kai susitaikai su tuo, kad, nepaisant to, kaip stipriai myli savo vaiką, šiemet vėl nelaimėsi geriausios mamos prizo, o už galimybę paskaityti knygą prarastas laikas su mylimuoju šiemet nesugriaus jūsų santykių. Paprastai tariant, atsipalaidavusi dabar leidi sau būti šiek tiek savanaudiška. Ir nustok bijoti žodžio „savanaudiškas“. Kad ir kaip nuvalkiotai skambėtų, kad mylėtum kitus, reikia pamilti save.

Moteriška moteris šiandien man yra ta, kuri sugeba atsigręžti į savo pradą.

Kai tai nutinka, ta ypatinga akimirka, kurią dalijiesi su mylimuoju, gali būti čia ir dabar. Įsivaizduok degtuko uždegimą kaip energiją. Jis gali užsidegti iš karto arba užgesti. Sekso metu kuriame ypatingą energiją, kurią pati vizualizuoju kaip šiltą, du žmones gaubiantį rausvą burbulą. Tai intymi aplinka ir su savimi, ir su savo mylimuoju.

 

Rašydama apie degtukus, prisiminiau, kaip smarkiai su jogos praktika pasikeitė mano klausoma muzika. Tai – vienas elementų, kuris sukurs tinkamą erdvę intymioms akimirkoms. Rytų kultūrose sakoma, kad gera muzika priverčia ir dramblius šokti. Ir tai – tikra tiesa. Seniai įrodyta, kad muzika veikia ne tik emocijas, bet ir kūną, tad, jei norisi naujų pojūčių ir naujos kokybės intymiuose santykiuose, peržvelgti savo muzikos sąrašą būtina.

 

Kokia muzika? Nedrįsiu spręsti už jus, tačiau susitarkite, kad ji tinkamai nuteiktų abi santykyje dalyvaujančias puses. Ir apskritai, manau, kad sukurtume tinkamą atmosferą santykiams, kartais galime rasti daugybę stimuliatorių, kurie tinkamai nuteiktų seksui. Juk dauguma turime galimybę įsigyti žvakių, išjungti televizorių, patepti kūną aliejumi.

Sekso metu kuriame ypatingą energiją - tarsi du žmones gaubiantį rausvą burbulą.

Kalbant apie apatinius... Neturiu nuomonės – asmeniškai aš tomis akimirkomis mėgstu nieko nedėvėti. Vieta? Visur! Ten, kur galima ir kur ne. Ši meilės išraiška galima ir skatinama visur, kol netrukdo kitiems. Ir šiaip, kodėl gi neužsukus tokio ratuko, kad kiekviena namų vieta primintų apie TAI. Jūsų „meniu“ vis rečiau pasirodys misionieriaus poza, o tai – tik į gera.

 

Pasirinkimų, kaip išlaikyti intymius santykius aistringus ir norimus abiejų partnerių, yra daug, kad ir kokie jie bus jūsiškiai. Nepamirškite, kad svarbiausia renkantis išlikti tokiai, kokia nori būti, kad jie leistų atskleisti tai, ką nori jausti, kad jie turėtų netikėtumo prieskonį sau bei partneriui ir visuose juose išliktum atsipalaidavusi, mylinti save tokią, kokia esi.

susiję straipsniai

Rekomenduojame